Preselekcje na Eurowizję 2017: Oto OFICJALNA LISTA piosenek i kandydatów! Kto z Polski pojedzie do Kijowa? [Finałowa 10]

Preselekcje Eurowizja 2017 kandydaci piosenki uczestnicy

Preselekcje Eurowizja 2017 kandydaci piosenki uczestnicy

Kandydaci na Eurowizję 2017. Kto w polskich preselekcjach?

Kto w polskich preselekcjach na Eurowizję 2017? TVP ogłosiło przed chwilą nazwiska uczestników i tytuły piosenek przyjętych do Krajowych Eliminacji 2017, które 18 lutego zawalczą o reprezentowanie Polski w Kijowie.

O udział w preselekcjach do Eurowizji 2017 walczyły takie gwiazdy, jak: Iwona Węgrowska, Aneta Sablik, Ivs Alter, Szymon Wydra czy Paulla. Dzisiaj TVP ogłosiło oficjalną listę uczestników Krajowych Eliminacji 2017 zaskakując fanów konkursu i samych artystów, bowiem termin publikacji informacji był planowany na poniedziałek, 13 lutego. Zgodnie z regulaminem, informacja została podana do publicznej wiadomości na oficjalnej stronie Eurowizji w Polsce – eurowizja.tvp.pl.

Zobacz: W którym półfinale Eurowizji 2017 wystąpi Polska? Kiedy zaśpiewa nasz reprezentant? Za nami losowanie grup

Kto występuje w preselekcjach do Eurowizji 2017? Uczestnicy + wszystkie piosenki

Oto pełna lista piosenek i uczestników preselekcji do Eurowizji 2017. Zgłoszone propozycje jurorzy wybrali spośród wszystkich nadesłanych. Ile propozycji zgłoszono? Według nieoficjalnych informacji ok. 250. Listę zatwierdziło TVP. Kolejność jest przypadkowa.

 1. Aneta SablikUlalala  (posłuchaj)
 2. Martin FitchFight for Us (posłuchaj)
 3. Kasia MośFlashlight  (posłuchaj)
 4. Carmell – Faces (posłuchaj)
 5. Agata NizińskaReason (posłuchaj)
 6. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless (posłuchaj)
 7. Rafał BrzozowskiSky Over Europe (posłuchaj)
 8. Małgorzata „Lanberry” UściłowskaOnly Human (posłuchaj)
 9. PaullaChcę tam z Tobą być (posłuchaj)
 10. Olaf BressaYou Look Good (posłuchaj)

Uczestnicy preselekcji do Eurowizji 2017 swoje piosenki muszą opublikować w mediach razem z teledyskami przed 18 lutego, czyli dniem, w którym odbędą się eliminacje. Wszyscy kandydaci na Eurowizję 2017 będą mogli zaprezentować swoje propozycje w programie Pytanie na śniadanie.

Wśród niespodzianek tegorocznych preselekcji są, m.in. udział Martina Fitcha, który w 2010 roku reprezentował już Polskę na Eurowizji (jako Marcin Mroziński) z piosenką Legenda. Wówczas nie awansował do finału. Ciekawostką jest także udział Agaty Nizińskiej, która dotychczas znana była z ról w popularnych serialach. Na liście znaleźli się też finaliści show TVN Mam talentOlaf Bressa (4 edycja) i Isabell Otrębus-Larsson (7 sezon), która na co dzień mieszka w Szwecji.

Czy będzie dyskwalifikacja? Wciąż niepewny jest udział Lanberry. Jej piosenka w wersji polskojęzycznej Piątek miała premierę przed 1 września, czyli przed terminem, w którym można było publikować propozycje na Eurowizję 2017. Czekamy na decyzję TVP. W przypadku ewentualnej wygranej w preselekcjach o ewentualnej dyskwalifikacji z Eurowizji w Kijowie decydować będzie EBU.

Zobacz: Wielki przebój zdyskwalifikowany z preselekcji do Eurowizji 2017! To mogła być ogromna szansa dla Polski na wygraną!

Kiedy i gdzie preselekcje do Eurowizji 2017? Jak głosować?

Data polskich preselekcji do Eurowizji 2017 to 18 lutego w siedzibie TVP. Polskiego reprezentanta do Kijowa wybiorą telewidzowie za pośrednictwem głosowania SMS oraz jurorzy. W składzie komisji decydującej o wynikach znaleźli się:

 • Maria Sadowska
 • Alicja Węgorzewska
 • Włodek Pawlik (jedyny Polak, który dostał Grammy)
 • Krzesimir Dębski
 • Robert Janowski

W tym roku prowadzący eliminacje ogłoszą tylko i wyłącznie nazwisko zwycięzcy. Pozostałe miejsca pozostaną do wiadomości TVP, co oznacza, że nie dowiemy się, kto zajął miejsca 2., 3. itd. Wyniki preselekcji na Eurowizję 2017 zostaną podane do wewnętrznej wiadomości stacji.

Przypomnijmy, że rok temu Krajowe Eliminacje wygrał Michał Szpak, którego piosenka Color Of Your Life zajęła 8. miejsce podczas finału w Sztokholmie (3. w głosowaniu widzów i 25. w głosowaniu jury). Z tej okazji artysta wystąpi podczas sobotnich eliminacji. Oprócz Michała oczekiwanie na wyniki głosowania uświetnią też: Doda i Virgin oraz Olivia Wieczorek, która reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2017 na Malcie.

Eliminacje do Eurowizji 2017 – dzikie karty TVP

TVP zastrzegło sobie możliwość przyznania tzw. „dzikich kart” dla wybranych przez siebie gwiazd. W praktyce oznacza to, że stacja może zaproponować udział w preselekcjach artystom, którzy niekoniecznie zgłosili piosenkę do etapu eliminacji, a ich nazwiska ogłosić nawet w dniu konkursu.

W poprzednich latach z taiego przywileju skorzystały np. Natasza Urbańska (w 2008 roku – 2. miejsce, w 2007 – 3.) i Izabela Kopeć (2008 rok). Plotkowało się, że tym razem może to być Margaret, ale gwiazda zdementowała te informacje.

Zobacz: Margaret przestraszona preselekcjami do Eurowizji 2017! „Wpadłam w panikę!”

Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2017 w Kijowie? Zagłosujcie w sondzie poniżej.

Paulla w preselekcjach na Eurowizję 2017

Paulla w preselekcjach na Eurowizję 2017

Kandydaci na Eurowizję 2017 z Polski: Aneta Sablik - Ulalala

Kandydaci na Eurowizję 2017 z Polski: Aneta Sablik – Ulalala

Martin Fitch – Fight for Us - preselekcje Eurowizja 2017

Martin Fitch – Fight for Us – preselekcje Eurowizja 2017

Kasia Moś – Flashlight - preselekcje Eurowizja 2017

Kasia Moś – Flashlight – preselekcje Eurowizja 2017

Rafał Brzozowski – Sky Over Europe - preselekcje Eurowizja 2017

Rafał Brzozowski – Sky Over Europe – preselekcje Eurowizja 2017


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×