Aneta Sablik w polskich preselekcjach do Eurowizji 2017! Oto jej piosenka!

Aneta Sablik z piosenką ULALALA na Eurowizję 2017

Aneta Sablik z piosenką ULALALA na Eurowizję 2017

Aneta Sablik z piosenką Ulalala w preselekcjach na Eurowizję 2017

Kto z Polski na Eurowizję 2017? Pytanie zadaje sobie coraz więcej fanów konkursu. Do preselekcji pozostało już tylko trzy tygodnie. 11 lutego poznamy polskiego reprezentanta do Kijowa, który być może wygra cały konkurs. Póki co, TVP zakończyła przyjmowanie zgłoszeń. Na sam koniec zgłoszenie do preselekcji na Eurowizję 2017 wysłała Aneta Sablik!

Zwyciężczyni niemieckiej edycji Idola chce jechać z Polski na Eurowizję 2017 z piosenką Ulalala. Utwór skomponowali Polacy – Maciej Puchalski i Kevin Zuber, a słowa napisali Aneta Sablik i Heavy Gates.

Kochani, mam ogromną przyjemność przedstawić Wam mój najnowszy singiel „Ulalala”, mam nadzieję, że Wam się spodoba! 😀
Również z tym utworem, zgłosiłam się do polskich preselekcji na Eurowizję 2017! 3majcie kciuki – czytamy na Facebooku Sablik

Czy to właśnie Aneta Sablik wygra polskie preselekcje i wystąpi na Eurowizji 2017 podczas półfinału w maju? Na razie czekamy na opublikowanie listy kandydatów zakwalifikowanych do Krajowych Eliminacji 2017.

Zobacz: Kto z Polski na Eurowizję 2017? Jakie piosenki zgłoszono na preselekcje?

Wszyscy kandydaci z Polski na Eurowizję 2017

  1. Aneta Sablik – Ulalala  (posłuchaj)
  2. Martin Fitch – Fight for Us (posłuchaj)
  3. Kasia Moś – Flashlight  (posłuchaj)
  4. Carmell – Faces (posłuchaj)
  5. Agata Nizińska – Reason (posłuchaj)
  6. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless (posłuchaj)
  7. Rafał Brzozowski – Sky Over Europe (posłuchaj)
  8. Małgorzata „Lanberry” Uściłowska – Only Human (posłuchaj)
  9. Paulla – Chcę tam z Tobą być (posłuchaj)
  10. Olaf Bressa – You Look Good (posłuchaj)

Kim jest Aneta Sablik?

Dla tych, którzy nie wiedzą, Aneta Sablik wygrała 11. edycję niemieckiego Idola (Deutschland sucht den Superstar) otrzymując 57,9%. Sablik pomyślnie przeszła rundę castingową, podczas której producenci talent show złamali dla niej regulamin, bowiem w programie mogły brać udział wyłącznie osoby znające język niemiecki, którego to piosenkarka nie znała na tym etapie programu.

Polka w 2014 roku wyjechała na wakacje do Niemiec, poszła na casting i… została gwiazdą w krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Jej singiel The One odniósł ogromny sukces, a płyta o tym samym tytule dotarła na 1. miejsce najchętniej kupowanych u naszych zachodnich sąsiadów. Album został wydany także w Polsce, ale nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, jak za granicą.

Co ciekawe, Aneta Sablik kilkukrotnie próbowała swoich sił w polskich talent-show, m.in. w Must Be The Music, ale jurorzy nie zauważyli w niej takiego potencjału jak niemieccy eksperci.

Preselekcje do Eurowizji 2017 – kandydaci z Polski

Kto zgłosił piosenkę na preselekcje do Eurowizji 2017? Wśród potencjalnych kandydatów są, m.in.: Mateusz Maga, Paulla, Gosia Andrzejewicz, Iwona Węgrowska, Ivs Alter, Alicja Ruchała, Anna Cyzon, Anna Karwan. Pod znakiem zapytania stoi udział Mariny Łuczenko, która wyraziła zainteresowanie konkursem.

TVP wybierze od 5 do 9 utworów + przewiduje możliwość przyznania dzikiej karty dla artystów, którzy niekoniecznie wysłali swoje propozycje do wewnętrznej selekcji. W 2008 roku z tego przywileju skorzystała Natasza Urbańska, która zajęła 2. miejsce przegrywając jedynie z Isis Gee.

Zobacz: Kandydaci na Eurowizję 2017: Są kolejni chętni! Wśród nich gwiazda dla której może to być wielki powrót. Posłuchajcie jej piosenki
Kandydaci na Eurowizję 2017 z Polski: Aneta Sablik - Ulalala

Kandydaci na Eurowizję 2017 z Polski: Aneta Sablik – Ulalala

Aneta Sablik z piosenką na Eurowizję 2017

Aneta Sablik z piosenką na Eurowizję 2017

Jaką piosenkę na Eurowizję 2017 zgłosiła Aneta Sablik?

Jaką piosenkę na Eurowizję 2017 zgłosiła Aneta Sablik?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×