Jastrząb SerialePowstaje film o Zenku Martyniuku. W obsadzie same gwiazdy! Kto wcieli się w rolę króla disco-polo?

Powstaje film o Zenku Martyniuku. W obsadzie same gwiazdy! Kto wcieli się w rolę króla disco-polo?

Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk
Justyna Mazur

19.07.2019 15:29, aktual.: 19.07.2019 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Scenariusz nowego filmu opowiada historię opartą na życiorysie Zenka Martyniuka. Jest to opowieść ubarwiona zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, co pozwala barwniej nakreślić realia lat 80. i 90 w Polsce. Zwłaszcza narodziny disco polo. Film Zenek będzie stylizowany na paradokument. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia. Reżyserem tej produkcji jest Jan Hryniak.

Wiadomo, kto znalazł się w obsadzie filmu biograficznego o twórcy hitu Przez Twe Oczy Zielone. Martyniuka mają zagrać aż dwaj aktorzy – 24-letni Jakub Zając (znacie go z takich produkcji jak: Belfer, Najlepszy, Saszka) i starszy od niego o 15 lat Krzysztof Czeczot (znacie go z produkcji: Pitbull. Nowe Porządki, BrzydUla). Czeczot oczywiście wciela się w starszego Martyniuka. Również dwaj aktorzy będą grali okrytego ostatnio kontrowersyjną sławą jego syna Daniela - jego młodszą wersję zagra Oliwier Seliga, a starszą znany z Korony królów Olaf Marchwicki. W filmie o Zenku zobaczymy jeszcze jednego gwiazdora tego serialu – Mateusza Króla, który wcieli się w wujka Mikołaja. Za to Piotr Cyrwus czyli pamiętny Rysiek Lubicz z Klanu zagra postać Skaryszuka

Rolę żony Zenka Martyniuka otrzymała Klara Bielawka. Ciekawie obsadzone są tez role rodziców Zenka. Matkę gra znana z Na Wspólnej Agnieszka Suchora a ojca – gwiazdor Stulecia Winnych Roman Gancarczyk. W roli ojca Danki Martyniukowej wciela się sam Jan Frycz, który dał ostatnio popis swych możliwości w serialu Ślepnąc od świateł.

Kiedy film trafi na wielkie ekrany ? Będzie to świetny pomył na prezent bożonarodzeniowy, bo film Zenek będzie można oglądać od 25 grudnia 2019 w kinach w całej Polsce. Na pewno spotka się z ciepłym przyjęciem kinowej publiczności, bo jego bohater to sympatyczny i bezpretensjonalny człowiek. Choć oczywiście muzyka przez niego wykonywana nie musi się każdemu podobać.

  • Zenek Martyniuk
  • Zenek Martyniuk fot. Wytwórnia Marzeń
  • Zenek Martyniuk
  • Zenek Martyniuk – Polsat Superhit Festiwal 2019, konferencja prasowa
  • Zenek Martyniuk
  • Zenek Martyniuk fot. AKPA
  • Zenek Martyniuk - Polsat Superhit Festiwal 2019
  • Zenek Martyniuk
  • Zenek Martyniuk - Sylwester 2017 TVP Zakopane
[1/9] Zenek Martyniuk
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także