NewsyWilliam ma sporo powodów, by odcinać się od Harry'ego. Zaskakujące wypowiedzi ekspertki

William ma sporo powodów, by odcinać się od Harry'ego. Zaskakujące wypowiedzi ekspertki

Jaki jest powód napiętych relacji między braćmi?
Jaki jest powód napiętych relacji między braćmi?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mark Kerrison

25.06.2024 07:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Książę William i książę Harry od lat borykają się z napiętymi relacjami. Co jest głównym powodem tego konfliktu? Wyjaśnienia dostarcza królewski ekspert, rzucając nowe światło na złożoną sytuację między braćmi.

Od czasu, gdy książę HarryMeghan Markle zdecydowali się na odejście od obowiązków królewskich w 2020 roku, relacje między Harrym a jego starszym bratem Williamem uległy znacznemu pogorszeniu. Kiedyś byli sobie bardzo bliscy, jednak dzisiaj ich więź jest mocno nadszarpnięta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W ostatnich latach Harry i Meghan nie szczędzili krytyki wobec monarchii, co dodatkowo napięło relacje z Williamem. Wywiad u Oprah, seria na Netflixie i autobiografia Harry'ego "Spare" zawierały wiele kontrowersyjnych treści, które tylko pogłębiały rozdźwięk między braćmi.

Według ekspertki królewskiej Ingrid Seward, książę William jest osobą wrażliwą i ceniącą stabilność. Dlatego, mimo że bardzo przeżył konflikt z bratem, zdecydował się na zerwanie kontaktów, aby uniknąć dalszego stresu. Seward podkreśla, że William stara się być silny i konsekwentny w obliczu trudności, co uczyniło go osobą, jaką zawsze chciała widzieć jego matka, księżna Diana.

Książę William, w obliczu problemów zdrowotnych swojego ojca i żony Kate, musiał przejąć wiele obowiązków rodzinnych i królewskich. To tylko utwierdziło go w przekonaniu, że musi odciąć się od konfliktów, by móc skupić się na swojej roli i rodzinie.

Czy jest szansa na wielkie pojednanie?

Jednym z głównych czynników konfliktu jest różne podejście do życia w rodzinie królewskiej. Harry i Meghan Markle publicznie krytykowali monarchię, co było nie do przyjęcia dla Williama, który jest przygotowywany do roli przyszłego króla.

Harry w wywiadzie dla "60 Minutes" przyznał, że nie rozmawia z Williamem ani z ojcem. Chociaż Harry wyraził nadzieję na naprawę relacji, wygląda na to, że obecnie jest to mało prawdopodobne.

Tom Quinn, komentator królewski, zauważył, że król Karol III chce odbudować relacje z wnukami, co sugeruje, że rodzina królewska wciąż ma nadzieję na pojednanie. Jednak Meghan Markle, ze względu na swoje negatywne doświadczenia, może nie być chętna do powrotu do Wielkiej Brytanii, co tylko komplikuje sytuację.

Czy uda się zażegnać konflikt w rodzinie królewskiej?
Czy uda się zażegnać konflikt w rodzinie królewskiej?© Getty Images | Justin Setterfield

William znalazł w sobie siłę do dalszego pełnienia swoich obowiązków, mimo osobistych trudności. Jego decyzja o odcięciu się od konfliktu z Harrym była podyktowana potrzebą stabilności i spokoju, nie tylko dla siebie, ale także dla swojej najbliższej rodziny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także