NewsyTYLKO U NAS! Afera po Opolu. Natalia Kukulska jak lwica broni Sztaby. "Murem za Adamem"

TYLKO U NAS! Afera po Opolu. Natalia Kukulska jak lwica broni Sztaby. "Murem za Adamem"

Natalia Kukulska broni Adama Sztaby (fot. KAPiF)
Natalia Kukulska broni Adama Sztaby (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF

06.06.2024 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Natalia Kukulska w rozmowie z Jastrząb Post zabrała głos w sprawie Adama Sztaby. Jego aranżacje podczas festiwalu w Opolu nie wszystkim przypadły do gustu. Co piosenkarka sądzi o oprawie muzycznej tegorocznej edycji imprezy?

Tegoroczna edycja festiwalu w Opolu upłynęła pod znakiem kontrowersji. Decyzje organizatorów mocno podzieliły widownię - sporo osób narzekało na prowadzących, liczne wpadki, a także aranżacje muzyczne hitów autorstwa Janusza Kondratowicza. Za te ostatnie odpowiadał Adam Sztaba, doświadczony kompozytor znany z różnych programów telewizyjnych.

Zapytaliśmy występującą na festiwalowej scenie Natalię Kukulskąszczegóły zza kulis. Nie omieszkała wspomnieć o tym, co sądzi o oprawie muzycznej w wykonaniu Sztaby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Natalia Kukulska o aranżacjach Adama Sztaby

Artystka podkreśliła, że bardzo szanuje dokonania Adama Sztaby i docenia to, że próbuje wyciągać ze znanych standardów coś więcej. Z tego też względu broni tego, co pokazał w Opolu. Nowe aranżacje w wykonaniu kompozytora przypadły jej do gustu, ponieważ przede wszystkim pokazywały nowe oblicza przebojów Janusza Kondratowicza.

Były naprawdę wspaniałe. Wiadomo, że są różne podejścia w naszym kraju odnośnie znanych szlagierów. Czy zrobić je po bożemu, czy pokusić się o zrobienie nowych wersji? Ja akurat murem za Adamem Sztabą, którego bardzo szanuję i cenię za to, że potrafi w tej piosence znaleźć nowego ducha i dać pole do interpretacji - powiedziała.

Co łączyło Kukulską i Kondratowicza?

Co więcej, Natalia Kukulska wspomniała o tym, że miała okazję niejednokrotnie rozmawiać ze zmarłym kompozytorem. Janusz Kondratowicz często współpracował z jej ojcem, Jarosławem Kukulskim. Dzięki temu wytworzyła się pomiędzy nimi więź już od najmłodszych lat artystki, co potem przerodziło się w trwały kontakt.

Mnie z Januszem Kondratowiczem łączyło coś więcej. Nawet mówiłam kiedyś do niego "wujku". Przez długi czas w życiu dorosłym mówiłam mu po imieniu. Był artystą, który najczęściej współpracował z moim tatą.
Natalia Kukulska o Adamie Sztabie (fot. KAPiF)
Natalia Kukulska o Adamie Sztabie (fot. KAPiF)© KAPiF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także