NewsyNie żyje wielka gwiazda "Ojca Chrzestnego"

Nie żyje wielka gwiazda "Ojca Chrzestnego"

Nie żyje wielka gwiazda "Ojca Chrzestnego"
Natalia Brzostowska

28.01.2016 16:08, aktual.: 26.07.2016 13:41

Nie żyje Abraham Charles Vigoda. Aktor zmarł w wieku 94 lat, odszedł we śnie w swoim domu. Na kilka dni przed śmiercią rodzina wydała oświadczenie, w którym oznajmiła, że aktor jest umierający i wymaga opieki hospicyjnej. Informację o śmierci gwiazdora, która nastąpiła z przyczyn naturalnych, podała jego córka Carol Vigoda Fuchs:

Ten człowiek nigdy nie chorował - dodała w rozmowie z agencją AP.

Abraham Vigoda na rynku filmowym funkcjonował już od 1965 roku. Dopiero rola Salvatora Tessio w kultowym filmie Ojciec Chrzestny przyniosła mu wyczekiwaną sławę. Aktor otrzymał również nominacje do nagród Emmy za swoją wybitną drugoplanową rolę w serialu komediowym w filmie Barney Miller. Grał tam Phila Fisha.

Dość specyficzną popularność przyniosły mu fałszywe, powtarzające się doniesienia o jego własnej śmierci. Ludzie w końcu zaczęli się z tego śmiać. Internauci stworzyli również stronę www o tytule: Czy Abe Vigoda Umarł? (Isabevigodadead.com), na której codziennie pojawiało się tylko jedno słowo: NIE. 26 stycznie na stronie pojawił się napis TAK, a pod spodem daty:  24 lutego 1921 - 26 stycznia 2016.

Screen ze strony IsAbeVigodaDead
Screen ze strony IsAbeVigodaDead
Abe Vigoda nie żyje
Abe Vigoda nie żyje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także