„Kopernik w grobie się przewraca”. Kuriozalna wpadka w Panoramie TVP. Internauci nie zostawili suchej nitki na dziennikarzu

Karol Gnat zaliczył wpadkę w Panoramie

Karol Gnat zaliczył wpadkę w Panoramie

Panorama TVP i wpadka prowadzącego. Tak kuriozalnej wtopy dawno nie było. Dziennikarz pomylił podstawowe wiadomości na temat Układu Słonecznego. Internauci komentują. 

O tym, że prowadzenie programów na żywo to często jest sztuka wielkiej improwizacji wiedzą dobrze dziennikarze, którzy na co dzień spotykają się z widzami. Nie sposób uniknąć potknięć językowych, czasem szybko trzeba zmienić temat, albo nieoczekiwane wydarzenie obrócić w żart. Ostatnio głośno jest o niefortunnych wyborach tematów na przykład w Pytaniu na śniadanie, kiedy to dyskutowano na temat cellulitu u dzieci albo odnośnie tego, czy dziewczyny z nadwagą mogą mieć przystojnego chłopaka.

Tym razem wpadkę zaliczył Karol Gnat w popołudniowym wydaniu Panoramy.

Wpadka w Panoramie. Co powiedział dziennikarz?

Od wtorku głośno jest o tym, co usłyszeli oglądający Panoramę. W popołudniowym wydaniu programu informacyjnego Karol Gnat zaliczył niemałą wpadkę. Pomylił podstawowe fakty dotyczące Układu Słonecznego i wydawałoby się, podstaw wiedzy na ten temat.

Kiedy komentował materiał Joanny Bukowskiej-Kasprzak o rywalizacji Jeffa Bezosa i Richarda Bransona o podróże w kosmos, powiedział:

A kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię i zatrzyma się niemal w tym samym punkcie, w telewizyjnej Dwójce usłyszą państwo znowu dźwięk Panoramy.

Czy dał tym samym do zrozumienia, że wciąż wierzy w obaloną w XVI wieku teorię geocentryczną, według której nieruchoma Ziemia znajduje się w centrum Wszechświata, a wokół niej krążą pozostałe ciała niebieskie, czy też najzwyczajniej w świecie się pomylił?

W internecie zawrzało, a nagranie z Panoramy zdążyło stać się hitem sieci. Wielu internautów skomentowało słowa Karola Gnata. Niektórzy skorzystali z okazji, by wytknąć rządzącym podpisaną przez Andrzeja Dudę głośną ustawę dofinansowującą media publiczne.

2 miliardy TVP… Kiedy Słońce okrąży Ziemię… Co za banda matołów – napisał jeden z nich na Twitterze.

Inni internauci komentują:

  • Miejmy nadzieję, że to przejęzyczenie, a nie wracamy do średniowiecza.
  • Kopernik w grobie sie przewraca…
  • Za chwię poinformuję, że Ziemia jest płaska…
  • Błazenada jakaś.
  • Może i pomyłka, ale taka grba nieco.

Jak myślicie, pomyłka czy brak wiedzy?


Karol Gnat zaliczył wpadkę w Panoramie

Karol Gnat zaliczył wpadkę w Panoramie

Karol Gnat zaliczył wpadkę w Panoramie

Karol Gnat zaliczył wpadkę w Panoramie

Karol Gnat zaliczył wpadkę w Panoramie

Karol Gnat zaliczył wpadkę w Panoramie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×