Szukaj

W TVN wielkie zmiany. Odchodzi prezes. Wiemy, kto go zastąpi

Ramówka TVN

Ramówka TVN

Piotr Korycki po siedemnastu latach przestaje pełnić funkcję prezesa stacji TVN. Zastąpi go Katarzyna Kieli, która ma spore doświadczenie.

W stacji Discovery dojdzie do kilku zmian kadrowych. Ze swoimi stanowiskami pożegna się kilku szefów regionów, w tym prezes stacji TVNPiotr Korycki. Mężczyzna swoją funkcję pełnił aż siedemnaście lat. Firmę pozostawia jednak w dobrej formie, o czym poinformował w komunikacie prasowym:

W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami jakie niesie przyszłość. Dołączyłem do firmy, gdy była prywatną spółką posiadającą dwa kanały telewizyjne, a teraz jest największą grupą multimedialną Centralnej Europy. Jestem dumny z całego zespołu TVN i szczęśliwy, że przez 17 lat mogłem dzielić z nim trudne i radosne chwile. Zawsze pozostanę widzem i fanem TVN — zapewnia Piotr Korycki.

Katarzyna Kieli przejmie obowiązki Piotra Koryckiego

Obowiązki Koryckiego przejmie Katarzyna Kieli, która wcześniej pełniła funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego Discovery EMEA. Region, którym do tej pory zarządzała, obejmował łącznie ponad miliard widzów i aż 140 rynków. Mowa o takich krajach jak m.in. Polska, Wielka Brytania, Francja, czy Niemcy.

Kieli w oficjalnym komunikacie prasowym podziękowała poprzedniemu prezesowi za wkład w rozwój firmy i osiągane sukcesy:

Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy video w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości.

Kim jest Katarzyna Kieli?

Kieli to absolwentka AMP w Harvard Business School. Ukończyła też studia MBA i zdobyła dyplom Uniwersytetu Calgary. Pierwsze kroki w telewizji stawiała w dziale sprzedaży reklamy w stołecznej telewizji Nowa Telewizja Warszawa. Później przeniosła się do platformy cyfrowej Wizja TV.

Katarzyna w 2000 roku wprowadziła Discovery do Polski zakładając biuro w Warszawie. Jej zespół składał się z trzech osób. Dziś jest jednym z ważniejszych ośrodków nadawcy w Europie i na świecie.


Katarzyna Kieli

Katarzyna Kieli

Katarzyna Kieli

Katarzyna Kieli

Katarzyna Kieli

Katarzyna Kieli

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×