Finał „Top Model” w cieniu skandalu. Kto wygrał 9. edycję?

Top Model 9 - finał

Top Model 9 - finał

Top Model 9 już za nami. Sensacyjnie zakończył się kolejny sezon show - z programu został wyrzucony finalista, Dominic D'Angelica. Który z pozostałych uczestników został następnym Top Modelem? Patrycja Sobolewska, Weronika Kaniewska czy Mikołaj Śmieszek?

Finał programu Top Model 9 miał miejsce w środę, 25 listopada. Wszystko zaczęło się o godzinie 21:30, uczestnicy spotkali się podczas odcinka na żywo, w którego trakcie powalczyli o zwycięstwo. Na szczęśliwca czekała nagroda – czek o wartości 100 tysięcy złotych, kontrakt z renomowaną agencją modelek i modeli, a także sesja okładkowa dla jednego z magazynów.

Przypomnijmy, że do finału Top Model 9 dostało się czworo uczestników: Weronika Kaniewska, Patrycja Sobolewska, Mikołaj Śmieszek i Dominic D’Angelica.

Jako pierwsi do finału dostali się Weronika i Mikołaj za najlepsze według jurorów wykonanie zadań podczas Fashion Week w Grecji. To właśnie ich zdjęcia okazały się najlepsze, dając im tym samym możliwość walki o tytuł.

Natomiast Patrycja i Dominic byli uczestnikami, którym z powodu zakażenia koronawirusem nie udało się dolecieć do Grecji. Jednak jurorzy postanowili dać im jeszcze jedną szansę. Razem z Ernestem Morawskim wzięli udział w specjalnej sesji, która odbyła się w Polsce i to im udało się przekonać jury, że są godni finału.

Jednak tuż przed środowym, ostatnim odcinkiem na żywo, Dominic został usunięty z programu w atmosferze wielkiego skandalu. Sprawę komentował TVN i osoby związane z show. We wtorkowy wieczór wypowiedział się sam zainteresowany, który nie ukrywał, że czuje się skrzywdzony decyzją stacji.

Top Model 9: Kto wygrał?

Pokazy mody uświetnili swoimi przebojami: Ania Karwan, Mery Spolsky, Ralph Kamiński i BARANOVSKI. Show na żywo poprowadzili Joanna Krupa i Michał Piróg. W pokazach mody wzięli udział wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji, poza wyrzuconym z show Dominiciem. Na początku show wydano krótki komunikat, w którym nawiązano do eliminacji 30-latka z Berlina.

To od jurorów i widzów zależało, kto zdobędzie główną nagrodę w programie i spełni swoje marzenia. Już po pierwszym zadaniu konkursowym, w którym zaprezentowano efekty okładkowej sesji zdjęciowej dla magazynu Glamour, dowiedzieliśmy się, że z dalszej walki o zwycięstwo odpada Weronika.

Czuję niedosyt. Chciałabym walczyć o wygraną. Oglądam Top Model od samego początku i to było takie moje ciche marzenie – przyznała ze łzami w oczach w rozmowie po ogłoszeniu werdyktu.

Otrzymała najmniej punktów od jurorów (11 na 15 możliwych), na jej konto wpłynęło również za mało SMS-ów, by pokonać Patrycję i Mikołaja. To między nimi rozegrała się decydująca walka.

W ostatnim etapie finału mogliśmy ocenić, jak finałowa dwójka zaprezentowała się w sesji biżuteryjnej dla marki Apart. Jurorzy bezsprzecznie uznali, że zwyciężczynią tego zadania jest Patrycja, która otrzymała maksymalną liczbę punktów od wszystkich ekspertów.

Nieco niżej oceniono zdjęcie Mikołaja – maksymalne 3 punkty przyznali mu tylko Dawid Woliński i Marcin Tyszka, reszta jury o 1 mniej.

Głosami widzów i jurorów zwycięzcą Top Model 9 został Mikołaj Śmieszek.

Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie tutaj i poza scenę. Gdyby nie wy, nie byłoby tego sukcesu – powiedział zwycięzca.
Obiecał, że nie zawiedzie pokładanego w nim zaufania i nie przestanie ciężko pracować.

Kim jest Mikołaj Śmieszek – zwycięzca Top Model 9?

Mikołaj Śmieszek pochodzi z Rabki-Zdroju, ma 19 lat, a jego wymiary to: 98 / 80 / 97 cm, wzrost:  187 cm. Grał w piłkę nożną, marzył, żeby zostać piłkarzem, jednak przerwał treningi. Chce być modelem, dlatego zgłosił się do Top Model. Najbardziej wspiera go mama. Ma dwoje starszego rodzeństwa. Jest bardzo ambitny i wymaga od siebie bardzo dużo. Nie znosi przegrywać. Uważa, że jest osobą uniwersalną i umie rozmawiać z każdym, na każdy temat. Jest bardzo towarzyski, a w szkole był klasowym śmieszkiem.


Mikołaj Śmieszek wygrał Top Model

Mikołaj Śmieszek wygrał Top Model

Patrycja Sobolewska – finał Top Model 9, sesja Apart

Patrycja Sobolewska – finał Top Model 9, sesja Apart

Patrycja Sobolewska – okładka Glamour

Patrycja Sobolewska – okładka Glamour

Komentarze

 • Gość. pisze:

  Byli lepsi.

 • Rydzard pisze:

  Wygrał ale według mnie to Patrycja ładniejsza. Zresztą gdzie porównywać urodę kobiety do mężczyzny w takim zestawie kobieca uroda przewyższa ale widać brakuje modeli.

 • Gość pisze:

  chyba mu sie nalezało, choc szkoda mi Patrycji, a Weronika jest niby ładna, ale brak tej tego czegoś, jej okładka była najsłabsza i dla mnie niezachycajaca.

 • Gośćola pisze:

  super chlopak niesamowita dojrzalosc i swiadomosc ciala twarzy w tak mlodym wieku . daleko zajdzie. patrycja ciekawe rysy ale za niska na wybiegi i za duzo na.sobie skupiona

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×