Szukaj

TVN wydało oświadczenie w sprawie Dominica skazanego za przestępstwo seksualne. Czy wystąpi w finale? Podjęto decyzję

Dominic D'Angelica

Dominic D'Angelica

Dominic D'Angelica był jednym z finalistów Top Model 9. Kilka godzin przed finałem pojawiły się doniesienia o jego mrocznej przeszłości. TVN wydało oficjalne oświadczenie.

Dominic D’Angelica zgłosił się do 9. edycji programu Top ModelPrzez cały sezon radził sobie świetnie. Jury zdecydowało, że to właśnie on powinien się znaleźć w piątce szczęśliwców, którzy polecą na Fashion Week do Aten. Niestety plany pokrzyżował mu koronawirus.

Wymyślono jednak zadanie specjalne dla uczestników (Dominic, Ernest i Patrycja), którzy tak jak Dominic przez pozytywny wynik testu na COVID-19 nie polecieli do Grecji. 30-latkowi udało się je wygrać. Wywalczył sobie miejsce w finale, w którym miał zmierzyć się z Weroniką, Mikołajem i Patrycją. Jak powiedział w niedzielnym wydaniu Dzień Dobry TVN, cieszy się, że udało mu się dotrzeć do najważniejszego etapu:

Ktokolwiek wygra, jesteśmy w tym razem. Jesteśmy finalistami, wiec bardzo cieszę się, że do tego etapu dotarłem. Co się zdarzy, to się zdarzy.

Dominic D’Angelica skazany za przestępstwo na tle seksualnym. Brat komentuje aferę

Finał programu Top Modelodbędzie się już jutro. Kilkanaście godzin wcześniej do mediów dotarły informacje na temat przeszłości Dominika D’Angelico. Pudelek podaje, że: „model w 2011 roku został skazany za uprawianie seksu oralnego z osobą nieletnią, poniżej 16. roku życia. Sam miał mieć wtedy 22 lata”

D’Angelica miał dostać wyrok 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Warunki zawieszenia obejmowały zakaz spożywania alkoholu i przebywania z osobami małoletnimi. Aspirujący model miał ponoć przyznać się do zarzucanych mu czynów, ponieważ nie było go stać na kontynuowanie batalii sądowej — czytamy na portalu.

Podobno trzy lata później Dominic naruszył warunki zawieszenia wyroku:

Uczestnik Top Model miał być w 2014 roku ponownie aresztowany wraz ze swoim bratem Stefenem. Bliźniakom postawiono zarzuty pobicia ze spowodowaniem znacznych obrażeń ciała oraz planowania przestępstwa. Dominica skazano podobno na 5 miesięcy więzienia – dodaje portal.

Na ten moment Dominic nie odniósł się do tych informacji. Wyłączył natomiast możliwość komentowania na swoim profilu na instagramie. Doniesienia skomentował za to jego brat Stefen, który również był zamieszany w całą aferę. Gdy jeden z internautów zapytał go na Instagramie, czy doniesienia mediów są prawdziwe, w odpowiedzi mógł przeczytać:

Nie, to fałszywe wiadomości.

Nieprzekonani użytkownicy sieci dopytywali dalej:

Jestem ciekawy, bo zrzuty z ekranu wyglądają autentycznie.

Brat modela kolejny raz zareagował:

Tak, ale on nigdy nie został skazany, to jest nieprawda. Dajcie mu opowiedzieć całą historię fanom i zwolennikom.

Gdy zaczęło się pojawiać coraz więcej pytań na ten temat, D’Angelica zapewnił internautów, że zrobią relację na żywo, w której przedstawią swój punkt widzenia:

Słuchajcie, niedługo zrobimy relację na żywo. Opowiemy całą historię i wyjaśnimy te nieprawdziwe oskarżenia.

Dominic D’Angelica wyeliminowany z Top Model. Oświadczenie TVN

Do sprawy odniosła się też stacja TVN. We wtorek o godzinie 12.00 wydano oficjalne oświadczenie, w którym przekazano decyzję o eliminacji D’Angeliki z programu. Są sprawdzane okoliczności, które doprowadziły do tego, że pojawił się on show.

W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału „Top Model”. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Marcin Barcz

Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TVN Grupa Discovery

Z wiadomości udostępnionych przez Vogule Poland wynika, że produkcja otrzymała wcześniej informacje o mrocznej przeszłości Dominica:

Kontaktowaliśmy się z produkcją w sierpniu, kiedy ofiara poinformowała nas o zajściu. Nie odpowiedzieli nam. Wygląda na to, że bardziej byli zainteresowani pieniędzmi i zasięgami, i nie martwili się tym, kto reprezentuje ich show.

W środę w finale Top Model o główną nagrodę – tj. 100 tysięcy złotych i kontrakt z agencją modelingową – zawalczą: Mikołaj Śmieszek, Weronika Kaniewska i Patrycja Sobolewska.


Dominic D'Angelica usunięty z finału Top Model

Dominic D'Angelica usunięty z finału Top Model

Dominic D'Angelica usunięty z finału Top Model

Dominic D'Angelica usunięty z finału Top Model

Dominic D'Angelica

Dominic D'Angelica

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  dziewczyna była nieprzytomna, a gwałciciele się jeszcze podpisali, tak byli dumni ze swojego dzieła. Jak możecie bronić Dominika, taki człowiek zasługuje na potepienie. zwłaszcz, że nie ma w nim zalu czy pokory po tym co zrobił, a na rozprawie tylko się smiał. to dupek wyzbyty uczuć, a jeszcze gra takiego nieszczęsliwego. Obłuda

 • Gość pisze:

  wyrok czy w zawieszeniu czy nie to wyrok skazujący, uznający wine. Taki człowiek nie zasługuje na popieranie. Przestepstwo seksualne to najgorsza zbrodnia

 • Gość pisze:

  ci, którzy bronia Dominika, niech się zapoznaja z relacja rzeczniczki tej zgwałconej 15 letniej dziewczyny. Napastników było dwóch. jeden siedzi, Dominik dostał tez wyrok skazujący, choć w zawieszeniu, ale naruszył warunki zawieszenia więc sprawa jest nadal otwarta i może jeszcze siedziecć

 • ravrot pisze:

  Bardzo dziwna, niecodzienna i zarazem ciekawa sprawa… Uznaję wyroki sądów US, również wobec bohatera artykułu, ale z tego, co czytam w publikacji, opisywane zdarzenia miały miejsce 7 lat temu… Kara już /chyba/ została odbyta, więc i konsekwencji co do tamtego wydarzenia nie powinno być, skoro już te konsekwencje powinien był ponieść (przynajmniej teoretycznie)? Wobec tego nie widzę powodu jego wykluczenia. Czy widzicie jakieś braki w moim rozumowaniu?

  • Gość pisze:

   sprawa jest nadal w toku i dopiero może siedziec jak drugi winowajca czytaj gwałciciel, bo to był gwałt zbiorowy

 • Gość pisze:

  Brał udział w gwałcie zbiorowym, więc na pewno nie był bez winy.

 • Gość pisze:

  Danny Trejo to uznany amerykański aktor, który miał w młodości o wiele większy konflikt z prawem/ napady z bronią/ , a jednak dano Mu szansę na nowe życie. I wykorzystał ją. Dziś jest uznanym aktorem. Tamten okres zamknięto. Powinni dać szansę i temu chłopcu.

 • Kapitan kox pisze:

  No i macie wasz prawy i sprawiedliwy TVN takie samo krętactwa jak tvp

 • Gość996 pisze:

  Ta dziewczyna nie miala 16 lat xd miała mniej logiczne skoro jest napisane z osobą poniżej 16 roku życia xd

 • Gość pisze:

  Śmieszne jest to że oni woedzieli to przedtem i dopiero teraz postanowili to wykorzystać przeciw nkemu , moim zdnaiem nie fer się zachowali wobec niego nawet gdyby

  • Gość pisze:

   Lepsza oglądalność jak na koniec wyjdzie coś takiego, a ogólnie to dlaczego nie może taka osoba być w programie–nawet jakby odbył karę więzienia, to już nie może być w tv?🤦‍♂️

 • Gość pisze:

  A nikt nie pomyślał, że może ta 16letnia dziewczyna chciała tez tego i później zrobiła mu na złość mówiąc, że to gwałt? Nie oceniajmy ludzi pochopnie, zastanówmy się nad tym

  • Gość pisze:

   Mieszkam w stanach. 12 latki wyglądają tu dorosłej niż 30 łatki w Polsce. W szczególności latynoska społeczność. Jestem kobieta i uważam ze podobne sprawy są bardzo trudne. Z jedenej strony wiem ze trzeba chronić kogoś córkę a z drugiej jako kobieta muszę przyznać, ze niestety mężczyźni na całym świecie nie maja jak wygrać sprawy dotyczącej seksualności. Zwracając uwagę na to ze miał 22 lata a dziewczyna 15 i patrzac na różnice wieku w związkach wydaje się to nie budzącą kontrowersji różnica wieku pomiędzy obojgu.

  • Gość pisze:

   W artykule jest wyraźnie napisane, że dziewczyna była poniżej 16 roku życia więc równie dobrze mogła mieć 12 lat. Wtedy to nie ma znaczenia czy ona tego chciała czy nie, bo pedofilia to pedofilia.

  • Gość pisze:

   To był gwałt zbiorowy, jak mogła tego chcieć!

 • Gość pisze:

  Przecież on był w takim wieku, że wcale nie musi być pedofilem 😀 Połowa dzieciaków przed 16 rokiem życia stroi się, maluje, chodzi w szpilkach czy na imprezy lub rucha się z kolegami, bo już czują się takie dorosłe. To nie są lata 50-te tylko 21 wiek. Niby skąd 14-latki zachodzą w ciążę? Nie róbcie z tego afery, bo niektóre z moich koleżanek przyznało mi się, że uprawiały seks przed 16 rokiem życia, to nic nadzwyczajnego, jedynie prawo jest durne. Laski 15 lat idą na loda z kolegami 20 lat i to jest aktualnie norma, nic specjalnego.

 • Gość pisze:

  Nie znamy całej prawdy, Polanski tez został skazany za pedofilie a sprawa wyglądała inaczej. Przestańcie podjudzać. Dajmy szanse drugiej stronie.

 • Gość pisze:

  Super materiał na polityka.Dawać go do Biedronia!

 • Pupir pisze:

  Czy by został skazany czy nie fakt że popełnił taki czyn jestes czymś oblesnym.

  • K pisze:

   Obleśne byłoby gdyby to był faktycznie gwałt. Tego nie wiemy. Istnieje możliwość, że dziewczyna chciała aby doszło do stosunku, a następnie zwróciła się przeciwko Dominicowi. Tego również się nie dowiemy. Nie oceniajmy ludzi, żadnych. Nigdy nie znamy całej historii, z reguły jest to jedna wersja, a jak wiemy „medal ma dwie strony”. Jeśli faktycznie to zrobił wbrew jej woli, to faktycznie kara się należała. Zachowanie TVN, jeśli faktycznie wiedzieli o jego przeszłości, poniżej dna. Ale znowu nie dowiemy się prawdy :/

  • Gość pisze:

   został skazany, wyrok w zawieszeniu to wyrok skazujący uznający winę, dziewczyna miała 15lat, a oprawcy podpisali sie potem na ciele dziewczyny gdy była nieprzytoma, to chore

 • Bogna pisze:

  On wygląda na kogoś bez zasad . Okropny typ 🥶🤮

 • Jołjoł pisze:

  To mi się podoba,nie ma dla takich miejsca

 • Gość pisze:

  bez żalu, dla nic specjalnego, i tak kibicuje Weronice i Patrycji. Dominik miałam wrażanie jakby był łysiejący, i taki ciagle pozytywny, takie sztuczne, amerykańskie. żal mi było naukowca i nawet Ernesta, bo mu złą polityke ta cała przemądrzała Karolina -norweskie sushi express zrobiła, rysy dla mnie juz takiej dojrzałej kobiety. Maja nareszcie odpadła, nie wiem czemu takie zachwyty, okay nadaje się, ale czy ona jest specyficzna

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×