Ramona Rey oddała hołd Korze. Nagrała jeden z najlepszych coverów ostatnich lat. „Jakie to jest genialne!”

Ramona Rey, Kora

Ramona Rey, Kora

Ramona Rey odświeżyła legendarny utwór Kory. Jej wykonanie chwyta za serca. Na pewno znacie tę piosenkę w pierwotnej wersji.

Kora zmarła w 2018 roku. Była wokalistka Maanamu uchodzi za legendę polskiego rocka. Wylansowała przeboje takie jak Boskie buenosTo tylko tangoKocham cię, kochanie mojeKrakowski spleenChcę ci powiedzieć coś. Ostatni z utworów został właśnie odświeżony przez piosenkarkę pop Ramonę Rey. Wokalistka po raz pierwszy sięgnęła po twórczość innego artysty. Dlaczego?

Ramona Rey nagrała cover Chcę Ci powiedzieć coś

Ramona Rey zrobiła to ze względu na chęć oddania szacunku Korze i namowy fanów, którzy dostrzegają podobieństwa między twórczością obu artystek.

Kto zna to uczucie, na pewno mnie zrozumie. Słowa skonstruowane w taki sposób, jakby ktoś czytał je z twojej głowy. Rytmika tego tekstu i samej piosenki idealnie skrojona na sposób, w jaki się poruszasz. Kiedy słyszysz te dźwięki, zmienia się świat. Może to obsesja? Nazwijcie to, jak chcecie, ale musiałam w końcu nagrać ten numer – stwierdziła piosenkarka.

Sama Rey nie ukrywa, że utwory Kory miały wielki wpływ na jej twórczość.

Kora miała największy wpływ na początkującą Ramonę Rey. Fascynowały mnie jej teksty, bezkompromisowość i niezwykła charyzma – uzupełniła.

Rey nie po raz pierwszy honoruje Korę. Wystąpiła wcześniej w trakcie premiery jej pośmiertnej książki Miłość zaczyna się od miłości i podczas odsłonięcia muralu Kory w Warszawie. W planach jest wydanie przez Rey dwupłytowego albumu z piosenkami Maanamu. Cały projekt wspiera Kamil Sipowicz – mąż artystki, który pielęgnuje pamięć zmarłej żony.

Nowy singiel Ramony Rey zwiastuje więc o wiele szerszy projekt muzyczny.

Cover Chcę Ci powiedzieć coś, wraz z teledyskiem, możecie odsłuchać i zobaczyć pod poniższym linkiem:

Chcę Ci powiedzieć coś w wersji oryginalnej:

Piosenka zebrała głównie pozytywne komentarze. Słuchacze nie szczędzą słów uznania dla talentu Ramony, twierdząc, że nagrała jeden z najlepszych coverów Kory w historii. To spore wyróżnienie, bo twórczość legendarnej wokalistki na swój warsztat brało wiele gwiazd.

  • Niby Maanam, a jednak w 100 % Ramona. Świetna interpretacja utworu. Czekamy na więcej.

  • Mam nadzieję, że Kora uśmiecha się tam do Nas z góry gdy to usłyszała. Piękna wersja.

  • Kocham jak śpiewasz! Kocham za to co tworzysz! Cudna jak zawsze!

  • Jest super! To wszystko tak świetnie ze sobą współgra, że miło się ogląda słuchając. Cudowna niespodzianka!

  • Kocham Cię Ramona! Tak długo czekałem na coś nowego od Ciebie i się doczekałem.

  • Kochana jesteś wyjątkowa NA MAXA… tak idealnie trafiłaś z tym utworem w mój dzisiejszy stan.

  • Boże, jakie to jest genialne! Ten wokal idealnie pasuje to tej piosenki.

  • Naprawdę świetny cover i co najważniejsze nie skalany pewną standardową przypadłością większości coverów – nie jest PRZEKOMBINOWANY. Zachowany klimat, brak rażących odchyłek od oryginalnej linii melodycznej, bardzo trafny aranż, świetne wykonanie – SUPER 🙂 Na TAKIE covery ewentualnie czekam (bo generalnie za coverami nie przepadam) Miłe zaskoczenie. Brawo Ramona – czytamy w sekcji komentarzy na YouTube.

A wy jak oceniacie utwór przedstawiony przez wokalistkę?

Kim jest Ramona Rey? Kariera piosenkarki

Ramona Rey urodziła się w 1983 roku w zachodniopomorskich Gryficach. Nagrała już cztery albumy studyjne, za jeden z nich otrzymała nominację do Fryderyka. Do jej popularniejszych utworów można zaliczyć m.in. Zanim słońce wstaniePięknie jestJak to widzisz, Skarb czy Wyo-s-t-rz.

Utwory Ramony są utrzymane w konwencji pop, muzyki elektronicznej i muzyki klubowej. Profil bohaterki artykułu na Instagramie możecie obejrzeć pod poniższym linkiem. Na ten moment śledzi ją blisko dziesięć tysięcy użytkowników serwisu społecznościowego.


Ramona Rey, mural Kory

Ramona Rey, mural Kory

Ramona Rey - Odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Ramona Rey - Odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Ramona Rey - gwiazdy na gali

Ramona Rey - gwiazdy na gali

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×