Piotr Mróz zajął stanowisko ws. Jana Pawła II. Jedna ze stron konfliktu zyskała odważnego sojusznika

Piotr Mróz, Jan Paweł II

Piotr Mróz, Jan Paweł II

Piotr Mróz zabrał zdanie po fali krytyki Jana Pawła II. Ma jasne stanowisko w sprawie papieża z Polski. Co przekazał fanom?

Przed kilkoma dniami miał premierę reportaż TVN24. Jego autorzy skupili się na działalności Karola Wojtyły w latach 60. Przyszłego papieża i świętego oskarżono o to, że dopuścił się zaniechań ws. przestępstw wśród duchownych.

Marcin Gutowski w materiale „Franciszkańska 3” w „Czarno na białym” pokazał nieznane fakty z życia Karola Wojtyły z czasów, gdy nie był jeszcze papieżem. Reporter rozmawiał z ofiarami księży, którzy w latach 60. podlegali kardynałowi Wojtyle. Dotarł do ludzi, którzy osobiście informowali go o przestępstwach popełnianych przez duchownych, i do kościelnych dokumentów potwierdzających działania i zaniechania kardynała – streścił film serwis tvn24.pl.

Produkcja wywołała skrajne emocje zarówno wśród „zwykłych” internautów, jak i gwiazd.

Gwiazdy krytycznie o Janie Pawle II

Krytyczne opinie na temat papieża zostawiły w sieci między innymi modelka Natalia Siwiec oraz dziennikarka Paulina Młynarska.

Wstrętne to jest! Nie ma już się nawet jak łudzić, że ktoś tam może, mógł być czysty! Kościół to obrzydliwa instytucja i tyle. Monarchia – napisała ta pierwsza.

Ta druga jeszcze bardziej się rozpisała i napisała, co dokładnie nie odpowiadało jej w osobie Jana Pawła II.

Nie rozczulały mnie jego wygłupy. Nie przeżywałam w związku z jego osobą żadnych osobistych emocji. Do czasu kiedy zdałam sobie sprawę , że jego obsesja dotycząca seksu i prezerwatyw to także odradzanie używania ich, gdy szalał HIV, a nie było jeszcze żadnych leków. Potem uświadomiłam sobie, że w Irlandii kościół prowadzi domy pracy niewolniczej dla „upadłych kobiet” i siłą odbiera im dzieci. To mi wystarczyło, żeby szefa tej instytucji uznać za osobę, która raczej nie zasługuje na uwielbienie jakim się cieszy. Były lata 80-te. O pedofilii jeszcze się nie mówiło. Kiedy zaczęły pojawiać się informacje na ten temat, a było to jeszcze za jego pontyfikatu, stało się dla mnie jasne, że on wie. JP2 nie był głupi! Nie zdziwiło mnie, że nie tylko wiedział, ale też przenosił przestępców seksualnych z parafii na parafię – drobiazgowo wyłożyła swoje poglądy.

Piotr Mróz zabrał głos ws. kontrowersji wokół Jana Pawła II

W weekend stanowisko ws. Karola Wojtyła zabrał aktor Piotr Mróz, znany z serialu Gliniarze. 34-latek dodał grafikę z wizerunkiem polskiego papieża, a w jej opisie napisał stanowczo, że stoi za nim murem.

Podobne poglądy na temat Jana Pawła II ma Ida Nowakowska, która po emisji reportażu na jego temat, poszła do kościoła, gdzie pomodliła się pod jego pomnikiem. W wyprawie towarzyszył jej syn Maksymilian.

„Nie lękajcie się” „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi… Tej ziemi!” –  Święty Jan Paweł II. Kościół Świętego Krzyża w Warszawie – napisała w opisie filmu ze świątyni.

Piotr Mróz na temat religii

Mróz nie ukrywa tego, że jest katolikiem i ma tradycyjne poglądy. Nieprzypadkowo oświadczył się partnerce, Agnieszce w Licheniu.

Miejscem, w których doszło do tych zaręczyn, był Licheń i jest to dla nas miejsce wyjątkowe. A jeżeli chodzi o program, to ja tak nie chciałem. Rzeczywiście, taki pomysł się narodził, media to wertowały, ale jak rozłożyłem sobie to wszystko na czynniki pierwsze. Dla nas to tak intymne wydarzenie, że nie chciałem robić tego publicznie i nie chciałem też, żeby to zostało odebrane, że robię wszystko, żeby wygrać. Wydaje mi się, że dla Agi – mojej narzeczonej – nie byłaby to zbyt komfortowa sytuacja. Wybrałem idealne miejsce, idealny moment i wydaje mi się, że wszystko było tak, jak sobie zaplanowałem – powiedział reporterce Jastrząb Post.

Niemniej para jeszcze nie sformalizowała związku.

Nie mamy jeszcze finalnego terminu, ale wiemy, kiedy chcemy, aby się to wydarzyło. Na początku szykujemy mieszkanie, zamieszkamy w nim i będziemy myśleć o ślubie. Myślę, że to kwestia roku, maksymalnie dwóch. Teraz skupiamy się na szykowaniu mieszkania, a co dalej, to zobaczymy – ujawnił.

Piotr zawsze odważnie wypowiada się na temat wiary, przez co jedna ze stron sporu ws. Jana Pawła II zyskała cennego sojusznika.

Maciej Musiał o Janie Pawle II

Wcześniej głos na temat papieża Polaka zabrał aktor Maciej Musiał. Wymienił zasługi Jana Pawła II w walce z komunizmem. Docenił jego znajomość z prezydentem Ronaldem Reaganem  i pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim.

Na zdjęciu jest człowiek który pomógł zakończyć Zimną Wojnę. Na całym świecie prowadził antykomunistyczną retorykę. Przyjaciel Ronalda Reagana. Przyjaciel Ryszarda Kuklińskiego, który jemu i CIA przekazał plany uderzeń atomowych Związku Radzieckiego. Potężny dyplomata działający w imieniu Polski i wpływający na światową politykę dla jej dobra i pokoju – zaczął.

Następnie wspomniał o próbie zamachu na papieża w maju 1981 roku.

Publicznie próbowano go zresztą za to zamordować – napisał o zbrodni autorstwa Alego Agcy.

W dalszej części wpisu nawiązał między innymi do ekumenicznej polityki Wojtyły.

Michail Gorbaczow ostatni przywódca związku radzieckiego, który Związek Radziecki rozwiązał mawiał, że to dzięki JP2 zakończenie Zimnej Wojny było możliwe. Na zdjęciu jest człowiek który miał głębokie poszanowanie dla wszystkich religii, jako pierwszy papież modlił się pod ściana płaczu czy w meczecie. Organizował spotkania liderów wszystkich religii w Asyżu, na których modlono się o pokój na świecie – zauważył.

Na sam koniec zacytował dwie wypowiedzi Adama Michnika na temat papieża.

Na koniec dwa cytaty redaktora Gazety Wyborczej Adama Michnika, pod którymi się podpisuje. „Jan Paweł II to jedna z najwybitniejszych postaci życia publicznego w polskiej historii XX w”. “Jedno wiem na sto procent, ja nie wierzę w to, choćbyś ze mnie pasy darła, że papież świadomie krył zbrodniarzy. A on nie żyje i nie może się bronić” – zwieńczył wypowiedź.

Ivan Komarenko o Karolu Wojtyle

W podobnym tonie wypowiedział się rosyjsko-polski wokalista Ivan Komarenko.

Przebywając w Rosji, siłą rzeczy rzadziej śledzę wydarzenia w Polsce. Jeśli już śledzę, to gustuję w dziennikarzach niezależnych, którym – mimo rozlicznych prób – jeszcze nie zdołano zamknąć ust. Z najnowszego „Komentarza Tygodnia” Witolda Gadowskiego dowiedziałem się o bezprecedensowym ataku środowisk lewicowo-liberalnych na osobę Papieża Jana Pawła II. Zgadzam się w pełni z redaktorem Gadowskim co do faktu, iż Jan Paweł II jest unikalną postacią spajającą Polaków na całym świecie – zaczął.

Następnie zasugerował, że to dzięki duchowemu „przewodnictwu” papieża, został polskim obywatelem.

Przypomnę tylko, że dzięki duchowemu przewodnictwu Papieża zostałem w roku 2010 polskim obywatelem. Wiele razy publicznie wyrażałem wdzięczność wobec Ojca Świętego tak, jak umiałem: jako artysta za pomocą piosenki. W wersji polskiej śpiewałem „Tak mówił Papież” w towarzystwie dzieci z chóru „Tintilo”, w wersji angielskiej – w towarzystwie dzieci z RPA, które następnie zaprosiłem do Polski na Światowe Dni Młodzieży 2016. Filmową relację załączam z niniejszym komunikatem – dodał.

Na koniec – w imieniu Polaków, bo za niego się uważa – napisał, że „obsmarowywanie błotem” papieża byłoby „narodową tragedią”.

Gdybyśmy dziś obsmarowali błotem Jana Pawła II na podstawie świadectw szemranych współpracowników komunistycznej bezpieki, byłoby to naszą narodową tragedią – podsumował.


Piotr Mróz - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Piotr Mróz - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat

Papież Jan Paweł II, 1978 rok

Papież Jan Paweł II, 1978 rok

Piotr Mróz – wiosenna ramówka Polsatu 2023

Piotr Mróz – wiosenna ramówka Polsatu 2023

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ojcze Święty ♥️🙏

 • Gość pisze:

  Ojcze Święty, czuwaj nad nami. Amen.

 • Gość pisze:

  Ciekawe co powiedzialby jeden z drugim jakby to jego dziecko bylo molestowane i gwalcone przez ksiedza …..typowa hipokryzja zaklamanych polskich katoli ………obrzydliwe

 • Gość pisze:

  Razprozaka na fejsie poczytajcie, on Wam wyjaśni kto jest kto i jakie ma interesy 🙂

 • Gość pisze:

  Jak inni ideologia jest prosta ku ..wy i złodzieje mają oddać kasę merce wille a nie robić szopkę jaja se robię co wtedy robiłyby gosposie cała filozofia ha ha i to tyle

 • Adi pisze:

  TVN ratuje się i tłoczy szambo!!!
  Paulina i Natalia… czym możecie zabłysnąć???
  Paulina za stara na gołą dupcię, gada więc głupoty. Natalia pusta zdejmie bieliznę. I to na tyle.

  • Agi pisze:

   Boli cię że mają rację. Trzeba mówić prawdę a nie zatajać… Paulina i Natalia dobrze piszą, nie są obłudne i zakłamane . Brawo dla nich!!!

 • Gość pisze:

  Mlynarska oskarza rezysera o zmuszanie ja do nagich scen i spijanie jej a pozniej we francji sama grala……mozna? mozna

 • Gość pisze:

  Siwiec autorytet .swiat sie wali , a pulina to chyba we francji grala e szczegolnych filmach

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×