Maciej Musiał rozpisał się o Janie Pawle II i przykuł uwagę gwiazd. Reakcja jednej z nich szczególnie zaskakuje

Maciej Musiał, Jan Paweł II

Maciej Musiał, Jan Paweł II

Maciej Musiał dodał wpis o papieżu Janie Pawle II. Niektóre gwiazdy zareagowały w zupełnie nieoczekiwany sposób. Co zrobiła jedna z nich?

Cała Polska od kilku dni żyje reportażem TVN24 ws. działań przyszłego papieża Jana Pawła II w latach 60. Karol Wojtyła rzekomo miał tuszować przestępstwa pedofilskie duchownych. Od czasu premiery Internet podzielił się na dwa przeciwstawne obozy: zwolenników i krytyków świętego Kościoła katolickiego. Krytyczne wpisy zamieściły w sieci m.in. Natalia Siwiec Paulina Młynarska.

Wstrętne to jest! Nie ma już się nawet jak łudzić, że ktoś tam może, mógł być czysty! Kościół to obrzydliwa instytucja i tyle. Monarchia – oceniła modelka.

Z kolei dziennikarka wyznała, że nigdy nie podzielała sympatii wielu Polaków do osoby papieża. Poza tym bardzo nie podobała się jej polityka Kościoła, zwłaszcza jeśli chodzi o podejście do przestępstw pedofilskich, HIV/AIDS i kobiet.

Nie przeżywałam w związku z jego osobą żadnych osobistych emocji. Do czasu kiedy zdałam sobie sprawę , że jego obsesja dotycząca seksu i prezerwatyw to także odradzanie używania ich, gdy szalał HIV, a nie było jeszcze żadnych leków. Potem uświadomiłam sobie, że w Irlandii kościół prowadzi domy pracy niewolniczej dla „upadłych kobiet” i siłą odbiera im dzieci. To mi wystarczyło, żeby szefa tej instytucji uznać za osobę, która raczej nie zasługuje na uwielbienie jakim się cieszy – oceniła w głośnym wpisie.

Maciej Musiał zabrał głos ws. Jana Pawła II

Odmienną opinię od wymienionych wcześniej pań ma Maciej Musiał. Aktor zamieścił materiał, w którym wymienił zasługi Jana Pawła II w walce z komunizmem. Docenił jego znajomość z prezydentem Ronaldem Reaganem  i pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim.

Na zdjęciu jest człowiek który pomógł zakończyć Zimną Wojnę. Na całym świecie prowadził antykomunistyczną retorykę. Przyjaciel Ronalda Reagana. Przyjaciel Ryszarda Kuklińskiego, który jemu i CIA przekazał plany uderzeń atomowych Związku Radzieckiego. Potężny dyplomata działający w imieniu Polski i wpływający na światową politykę dla jej dobra i pokoju – zaczął.

Następnie wspomniał o próbie zamachu na papieża w maju 1981 roku.

Publicznie próbowano go zresztą za to zamordować – napisał o zbrodni autorstwa Alego Agcy.

W dalszej części wpisu nawiązał między innymi do ekumenicznej polityki Wojtyły.

Michail Gorbaczow ostatni przywódca związku radzieckiego, który Związek Radziecki rozwiązał mawiał, że to dzięki JP2 zakończenie Zimnej Wojny było możliwe. Na zdjęciu jest człowiek który miał głębokie poszanowanie dla wszystkich religii, jako pierwszy papież modlił się pod ściana płaczu czy w meczecie. Organizował spotkania liderów wszystkich religii w Asyżu, na których modlono się o pokój na świecie – zauważył.

Na sam koniec zacytował dwie wypowiedzi Adama Michnika na temat papieża.

Na koniec dwa cytaty redaktora Gazety Wyborczej Adama Michnika, pod którymi się podpisuje. „Jan Paweł II to jedna z najwybitniejszych postaci życia publicznego w polskiej historii XX w”. “Jedno wiem na sto procent, ja nie wierzę w to, choćbyś ze mnie pasy darła, że papież świadomie krył zbrodniarzy. A on nie żyje i nie może się bronić” – zwieńczył wypowiedź.

Reakcje na wpis Macieja Musiała

Wpis Musiała zdobył aż 45 tys. polubień. Zareagowały na niego gwiazdy. „Lajki” pod nim zostawili m.in.: Agata Rubik, Maffashion, Paulina Krupińska, Małgorzata Kożuchowska, Olga Bołądź, Natalia Szroeder, Cezary Pazura, Michał Koterski. Nie brakuje przy tym zaskoczeń… W serduszko kliknęła też Siwiec, która przecież jeszcze kilka dni temu krytykowała papieża. Być może docenia go za działalność antykomunistyczną, jednak podchodzi krytycznie do innych aspektów jego działalności.

Tutaj przeczytacie, co do powiedzenia w temacie Jana Pawła II ma Piotr Mróz.

Ivan Komarenko o Janie Pawle II

W niedzielę głos ws. Jana Pawła II zabrał Ivan Komarenko. Muzyk stanął w obronie głowy Kościoła katolickiego.

Przebywając w Rosji, siłą rzeczy rzadziej śledzę wydarzenia w Polsce. Jeśli już śledzę, to gustuję w dziennikarzach niezależnych, którym – mimo rozlicznych prób – jeszcze nie zdołano zamknąć ust. Z najnowszego „Komentarza Tygodnia” Witolda Gadowskiego dowiedziałem się o bezprecedensowym ataku środowisk lewicowo-liberalnych na osobę Papieża Jana Pawła II. Zgadzam się w pełni z redaktorem Gadowskim co do faktu, iż Jan Paweł II jest unikalną postacią spajającą Polaków na całym świecie – zaczął.

Następnie zasugerował, że to dzięki duchowemu „przewodnictwu” papieża, został polskim obywatelem.

Przypomnę tylko, że dzięki duchowemu przewodnictwu Papieża zostałem w roku 2010 polskim obywatelem. Wiele razy publicznie wyrażałem wdzięczność wobec Ojca Świętego tak, jak umiałem: jako artysta za pomocą piosenki. W wersji polskiej śpiewałem „Tak mówił Papież” w towarzystwie dzieci z chóru „Tintilo”, w wersji angielskiej – w towarzystwie dzieci z RPA, które następnie zaprosiłem do Polski na Światowe Dni Młodzieży 2016. Filmową relację załączam z niniejszym komunikatem – dodał.

Na koniec – w imieniu Polaków, bo za niego się uważa – napisał, że „obsmarowywanie błotem” papieża byłoby „narodową tragedią”.

Gdybyśmy dziś obsmarowali błotem Jana Pawła II na podstawie świadectw szemranych współpracowników komunistycznej bezpieki, byłoby to naszą narodową tragedią – podsumował.


Reakcje na wpis Macieja Musiała

Reakcje na wpis Macieja Musiała

Reakcje na wpis Macieja Musiała

Reakcje na wpis Macieja Musiała

Maciej Musiałowski - 25. Gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023

Maciej Musiałowski - 25. Gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023

Komentarze

 • GlupiPrzystojny pisze:

  I znowu opozycja tym atakiem na swietosc pisowcow i nie tylko – na JP2 – sam sie zaorala przed wyborami – i znowu je przegra na wlasne zyczenie i bedzie kwiczala.

 • Gość pisze:

  Agata święta nie będzie więc lepiej niech milczy kim jest ta Agata trudno zdefiniować ,próbuje dobrze żyć niewiele w życiu robiąc jak Paulina

 • Gość pisze:

  Idioci powielający fałszywe ploty

 • Na pisze:

  Siwiec kto to, Mlynarska niech pilnuje swojej rodziny

 • GOŚĆ pisze:

  Rozdzielić nalezy dwie sprawy: udzial papieza w zmiany systemu politycznego i jego udzial wazny bardzo a pedofilizmem w KK i jego odpowiedzialnośc a własciwie jej brak jako najwyższego hierarchy KK. To jest priorytetem / problemem głownym !!! Czy ktorys z was chcialby byc molestowany ??? Lub wasze dzieciaki ?? Czy macie chociaz deko wyobrażni o zrytej psychice molestowanych tych ofiar ?? Bo o nich cisza, dlaczego ???

  • Gość mlynek pisze:

   Masz racje,ludzie nie umieja tego rozgraniczyc.
   Nikt nie neguje zaslug JPII, bo sa ogromne i nic i nkt tego nie zmieni.
   Co innego miec uszy i oczy zamkniete i na czyny,zbrodnie kleru na dziecuach,mlodziezy czy tak samo na alumnach.

  • Gość pisze:

   to prawda , nie ma co tego rozkładać na czynniki pierwsze , on nie żyje , a fakty są przeciwku niemu . I to nie dzięki tylko temu jednemu filmowi , już dawno amerykańskie służby zbadały sprawę molestowania chłopców przez księży , i to w czasie kiedy nasz papież byl przywódca kościoła . Ten film dokumentalny widziałam już kilka lat temu , i dowody były oczywiste , ponieważ rozmawiali z tymi molestowanymi . Ale dajmy już z tym spokój , niektórzy nigdy nie uwierzą , bo nie będą chcieli i maja do tego prawo

 • Gość pisze:

  Agata ,a ty taka wszystko wiedząca jesteś? kochał Boga kochał ludzi itd co sms-a ci przysłał z nieba JPII ?

 • Gość pisze:

  Autorytet siwiec.dziewucha wszedzie kliknie by zaistniec

 • Aga pisze:

  Niech ocenią go historycy…. Człowiek jest tylko człowiekiem, świętym zrobili z niego ludzie. Warto znać prawdę jaka by nie była. To jest po prostu śmieszne że ludzie za nic nie chcą poznać prawdy i wolą żyć w kłamstwie.

  • Gość pisze:

   W punkt! Tym bardziej, że nikt nie umniejsza jego zasług

  • Agata pisze:

   A mnie ta Wasza prawda całkowicie nie interesuje. Był wielkim i dobrym człowiekiem, patriotą. Kochał Boga i ludzi. Więcej mi nie trzeba.

  • Gość pisze:

   Agata , i bardzo dobrze , broń swojego zdania , bo pewnie ci lepiej żyć z tym przekonaniem , jeżeli został świętym , bo był patriota , kochał Boga i ludzi , to myślę , ze więcej takich się znajdzie , z tym ze nie maja żadnej szansy żeby zostać świętymi

  • Gość pisze:

   Agata i gość. Był patriotą i ponoć kochał ludzi ale zarazem bronił ukrywając pedofili. Boicie się że będą chcieli odebrać mu świętość że tak bronicie ????

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×