Ivan Komarenko dodał wpis o Janie Pawle II i wywołał skrajne emocje. Padły słowa o „narodowej tragedii”

Ivan Komarenko, Jan Paweł II

Ivan Komarenko, Jan Paweł II

Ivan Komarenko podzielił się przemyśleniami ws. Jana Pawła II. Zalicza się do grona jego zwolenników czy krytyków? Co napisał?

Ivan Komarenko ma mieszane pochodzenie. Wśród jego przodków można wyszczególnić Rosjan, Gruzinów i Koreańczyków. On sam czuje się Polakiem. Do naszego kraju przyjechał na stałe po przemianach ustrojowych i rozpadzie Związku Sowieckiego. Oczywiście, wokalista najlepsze czasy kariery ma już za sobą. Gdy raczej niewiele osób wierzyło w to, że jeszcze wróci do show-biznesu, ten nieźle ich zaskoczył. W czasie pandemii COVID-19 zaczął głosić absurdalne teorie spiskowe i zniechęcać ludzi do szczepień. Później uaktywnił się w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Wiele razy podważał kurs Polski i Zachodu wobec trwającego konfliktu.

To są Brytole i Amerykanie. Brytole i Amerykanie. Tylko oni są winni. Polska jest w szponach tego systemu, a Morawiecki i Kaczyński i ta cała ferajna są marionetkami Waszyngtonu. To mówi się w wiadomościach rosyjskich. Rosjanie to doskonale wiedzą – przekonywał w trakcie jednego ze spotkań.

Przy jeszcze innej okazji sugerował, że w Federacji Rosyjskiej panuje większa swoboda, aniżeli w Polsce, co internauci przyjęli z niedowierzaniem.

Właśnie dotarłem do Rosji i siedzę w swojej ulubionej kawiarni “Coffee Way”. Przy okazji zajrzałem na portal „Nczas”, który kilka dni temu został w Polsce zablokowany przez cenzurę. A tu z dostępem nie ma żadnego problemu. Pozdrawiam redaktora naczelnego Tomasza Sommera ze “zniewolonej” Rosji – ironizował.

Ivan Komarenko o Janie Pawle II. Co napisał?

Dziś Ivan, który nadawał wprost z Rosji, zamieścił obszerny wpis, poświęcony ostatniej aferze wokół Jana Pawła II. Muzyk stanął w obronie głowy Kościoła katolickiego.

Przebywając w Rosji, siłą rzeczy rzadziej śledzę wydarzenia w Polsce. Jeśli już śledzę, to gustuję w dziennikarzach niezależnych, którym – mimo rozlicznych prób – jeszcze nie zdołano zamknąć ust. Z najnowszego „Komentarza Tygodnia” Witolda Gadowskiego dowiedziałem się o bezprecedensowym ataku środowisk lewicowo-liberalnych na osobę Papieża Jana Pawła II. Zgadzam się w pełni z redaktorem Gadowskim co do faktu, iż Jan Paweł II jest unikalną postacią spajającą Polaków na całym świecie – zaczął.

Następnie zasugerował, że to dzięki duchowemu „przewodnictwu” papieża, został polskim obywatelem.

Przypomnę tylko, że dzięki duchowemu przewodnictwu Papieża zostałem w roku 2010 polskim obywatelem. Wiele razy publicznie wyrażałem wdzięczność wobec Ojca Świętego tak, jak umiałem: jako artysta za pomocą piosenki. W wersji polskiej śpiewałem „Tak mówił Papież” w towarzystwie dzieci z chóru „Tintilo”, w wersji angielskiej – w towarzystwie dzieci z RPA, które następnie zaprosiłem do Polski na Światowe Dni Młodzieży 2016. Filmową relację załączam z niniejszym komunikatem – dodał.

Na koniec – w imieniu Polaków, bo za niego się uważa – napisał, że „obsmarowywanie błotem” papieża byłoby „narodową tragedią”.

Gdybyśmy dziś obsmarowali błotem Jana Pawła II na podstawie świadectw szemranych współpracowników komunistycznej bezpieki, byłoby to naszą narodową tragedią – podsumował.

Reakcje na wpis Ivana Komarenko

Materiał polsko-rosyjskiego piosenkarza wywołał skrajne emocje. Tak pisali krytycy Jana Pawła II i Ivana:

 • Twoją narodową tragedią Ivan jest to, że Rosja napadła na Ukrainę, to raz. Dwa, nie pleć bzdur o komunistycznej bezpiece, bo temat nie jej dotyczy. Jan Paweł II mówił o molestowaniu seksualnym i pedofili w kościele. Ale wcześniej był księdzem i biskupem. I właśnie w tym czasie przenosił księży pedofili z parafii do parafii żeby nikt nie dowiedział się co dzieje się w KK. Temu winien jest JP II. Wiedział o wszystkim. I to jego najgorszy grzech  Grzech zaniechania.

 • Karol Wojtyła zawsze tuszował pedofilie w kościele.

 • Rozkręcasz kolejną aferę żeby utrzymać się „na powierzchni” No musisz, bo Twój jedyny przebój ma już 18 lat.

Nie zabrakło też wypowiedzi osób, które zgodziły się z wokalistą.

 • Brawo panie Iwan.

 • Panie Ivanie!!! Jak w kwestii wojny w Ukrainie mam odmienne zdania niż Pan i może zbyt ostro wyraziłam kiedyś swoją opinię tak w sprawie Papieża Jana Pawła II proszę przyjąć ode mnie PODZIĘKOWANIA.

 • BRAVO Ivan. Najlepiej oczerniać kogoś, kto już nie może się bronić… Nie znamy tak naprawdę powodów Jego niektórych poczynań – to niektóre z nich.

A wy co myślicie na ten temat?

Maciej Musiał o Janie Pawle II

W sprawie papieża wcześniej wypowiedział się Maciej Musiał (więcej tutaj). Aktor wymienił zasługi Jana Pawła II w walce z komunizmem. Docenił jego znajomość z prezydentem Ronaldem Reaganem  i pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim.

Na zdjęciu jest człowiek który pomógł zakończyć Zimną Wojnę. Na całym świecie prowadził antykomunistyczną retorykę. Przyjaciel Ronalda Reagana. Przyjaciel Ryszarda Kuklińskiego, który jemu i CIA przekazał plany uderzeń atomowych Związku Radzieckiego. Potężny dyplomata działający w imieniu Polski i wpływający na światową politykę dla jej dobra i pokoju – zaczął.

Następnie wspomniał o próbie zamachu na papieża w maju 1981 roku.

Publicznie próbowano go zresztą za to zamordować – napisał o zbrodni autorstwa Alego Agcy.

W dalszej części wpisu nawiązał między innymi do ekumenicznej polityki Wojtyły.

Michail Gorbaczow ostatni przywódca związku radzieckiego, który Związek Radziecki rozwiązał mawiał, że to dzięki JP2 zakończenie Zimnej Wojny było możliwe. Na zdjęciu jest człowiek który miał głębokie poszanowanie dla wszystkich religii, jako pierwszy papież modlił się pod ściana płaczu czy w meczecie. Organizował spotkania liderów wszystkich religii w Asyżu, na których modlono się o pokój na świecie – zauważył.

Na sam koniec zacytował dwie wypowiedzi Adama Michnika na temat papieża.

Na koniec dwa cytaty redaktora Gazety Wyborczej Adama Michnika, pod którymi się podpisuje. „Jan Paweł II to jedna z najwybitniejszych postaci życia publicznego w polskiej historii XX w”. “Jedno wiem na sto procent, ja nie wierzę w to, choćbyś ze mnie pasy darła, że papież świadomie krył zbrodniarzy. A on nie żyje i nie może się bronić” – zwieńczył wypowiedź.

Natalia Siwiec i Paulina Młynarska o Janie Pawle II

Odmienne, bo krytyczne stanowisko, przyjęły Natalia Siwiec oraz Paulina Młynarska.

Wstrętne to jest! Nie ma już się nawet jak łudzić, że ktoś tam może, mógł być czysty! Kościół to obrzydliwa instytucja i tyle. Monarchia – oceniła ta pierwsza.

Ta druga dodała znacznie dłuższy post, gdzie napisała między innymi:

Nie przeżywałam w związku z jego (papieża – przyp. red. Jastrząb Post) osobą żadnych osobistych emocji. Do czasu kiedy zdałam sobie sprawę , że jego obsesja dotycząca seksu i prezerwatyw to także odradzanie używania ich, gdy szalał HIV, a nie było jeszcze żadnych leków. Potem uświadomiłam sobie, że w Irlandii kościół prowadzi domy pracy niewolniczej dla „upadłych kobiet” i siłą odbiera im dzieci. To mi wystarczyło, żeby szefa tej instytucji uznać za osobę, która raczej nie zasługuje na uwielbienie jakim się cieszy.


Ivan Komarenko z mamą w Dzień Kobiet

Ivan Komarenko z mamą w Dzień Kobiet

Karol Wojtyła, Jan Paweł II

Karol Wojtyła, Jan Paweł II

Ivan Komarenko pokazał swoją walentynkę

Ivan Komarenko pokazał swoją walentynkę

Komentarze

 • GOŚĆ pisze:

  Plecie bzdury, tu chodzi o Ofiary pefofilów. Nikt o tym nie mówi, dlaczego ?????

 • GlupiPrzystojny pisze:

  Polska Opozycja – PO, KO, PSL, Lewica oraz gazeta wyborcza oko press tvn – tym atakiem na papieza ZNOWU dala oreze wyborcze PISowi. Od 8 lat Opozycja ciagle przegrywa wybory – caly czas niezmiennie jak robociki zaprogramowane robiac to samo w kampanii wyborczej co zawsze – ale oczekujac INNYCH rezultatow. SAMOBOJCY. Sa tak glupi. Tak, ze czy sie to wam podoba czy nie – PIS bedzie FOREVER. Nie dzieki PISowi tylko dzieki zacietrzewionej glupocie OPOZYCJI i jej tub medialnych.

 • Gość WIEDZMA pisze:

  Natalka i Paulina kim one są? Nie wiem czemu to one proszone są o powiedzenie swojego zdania. Fakt jest taki, że Papież wiedział i nic nie zrobił. Dziś nie wytłumaczy dlaczego, nie przeprosi. Tym niemniej dzięki niemu zadziało się wiele dobrych rzeczy na świecie. I o tym też należy pamiętać. Prawda ujrzała światło dzienne i co, pomogła ofiarom? Pomogła zaistnieć Gutowskiemu.Ta prawda pokazała jedynie, że nawet Święci popełniają błędy, nie są idealni. Media dla rozgłosu zrobią wszystko, zniszczą człowieka, doprowadzą do samobójstwa. Odpowiedzą kiedyś za to, wierzę w to.Karma wróci do każdego, który wyrządził krzywdę dla rozgłosu.

  • Gość pisze:

   Pierdoły wypisujesz. Dziennikarze są od szukania prawdy, bez nich mielibyśmy Rosję. Ludzie wolą żyć w kłamstwie i obłudzie. Ja i wielu innych chcemy znać prawdę jaka by ona nie była!

 • erwin pisze:

  ta analfabetka ,pijaczka, a syndromem niedotrzymania nóg razem ,niech się lepiej nie wypowiada.

 • Gość pisze:

  Paulina wyluzuj nie on nie jego tylko Papieża więcej szacunku dla tego człowieka .Jaka jest prawda to my puki co nie wiemy ,są od tego historycy pozwólmy im pracować!!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×