Szukaj

OFICJALNIE: Królowa opublikowała oświadczenie. Zapadła decyzja ws. Meghan i Harry’ego

Królowa Elżbieta II: oświadczenie ws. Meghan i Harry'ego

Królowa Elżbieta II: oświadczenie ws. Meghan i Harry'ego

Królowa Elżbieta II wydała oficjalne oświadczenie w sprawie odejścia Meghan Markle i księcia Harry'ego z rodziny królewskiej. Co napisała?

Meghan Markle i książę Harry w środę oficjalnie złożyli rezygnację ze stanowiska starszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Decyzję ogłosili na Instargramie. Od tamtej pory w mediach jest istna burza. Wszyscy o nich piszą. W końcu również królowa Elżbieta II przerwała milczenie.

Królowa Elżbieta II – oficjalne oświadczenie w sprawie Harry’ego i Meghan. Co napisała?

Pałac Buckingham wydał oświadczenie Królowej po szczycie rodziny królewskiej w Sandringham, gdzie omawiano przyszłość księcia i księżnej Sussex. Napisano:

Dzisiaj moja rodzina prowadziła bardzo konstruktywne dyskusje na temat przyszłości mojego wnuka i jego rodziny. Moja rodzina i ja całkowicie popieramy pragnienie Harry’ego i Meghan, aby stworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali członkami rodziny królewskiej, pracującymi w pełnym wymiarze godzin, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie życia bardziej niezależnego życia jako rodzina, jednocześnie pozostając cenną częścią mojej rodziny.

Harry i Meghan jasno stwierdzili, że nie chcą polegać na środkach publicznych w ich nowym życiu. Dlatego uzgodniono, że nastąpi okres przejściowy, w którym Sussexowie spędzą czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. To skomplikowane kwestie do rozwiązania przez moją rodzinę i jest jeszcze trochę do zrobienia, ale ostateczne decyzje zapadną w najbliższych dniach.

W prywatnym spotkaniu wzięli udział Królowa, Książę Walii, Książę Sussex i Książę Cambridge oraz ich prywatni sekretarze. Uważa się, że księżna Sussex, która obecnie przebywa w Kanadzie z ośmiomiesięcznym synem Archiem, dołączyła do dyskusji przez połączenie konferencyjne.

Zobacz także: William wydał oświadczenie ws. relacji z Harrym

Książę Harry i Meghan Markle

Książę Harry i Meghan Markle

Jak przebiegały wydarzenia?

Wieczorem w środę 8 stycznia książę i księżna Sussex opublikowali na Instagramie długie oświadczenie, w którym ogłosili, że chcą wycofać się ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej .

Później w środę wieczorem Pałac Buckingham opublikował oświadczenie Królowej, które brzmiało:

Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich pragnienie przyjęcia innego podejścia, ale są to skomplikowane kwestie, które będą wymagały czasu i przepracowania.

W ubiegły czwartek Jej Wysokość poleciła, aby pomóc księciu i księżnej Sussex w znalezieniu praktycznego rozwiązania w ciągu kilku dni, które pozwolą im zmienić swoje królewskie role. Królowa następnie zaplanowała spotkanie rodzinne z Harrym, księciem Karolem i księciem Williamem w Sandringham w poniedziałek 13 stycznia, aby omówić kolejne kroki dla Sussexów.

Meghan Markle i książę Harry oraz królowa Elżbieta II na rozdaniu nagród Queen Young Leaders Awards 2018 w Pałacu Buckingham

Meghan Markle i książę Harry oraz królowa Elżbieta II na rozdaniu nagród Queen Young Leaders Awards 2018 w Pałacu Buckingham

Tymczasem Meghan wróciła do Kanady, by ponownie spotkać się z małym Archiem, ale uważa się, że zadzwonił na spotkanie za pośrednictwem połączenia konferencyjnego.

Po serii spotkań i konsultacji w ciągu ostatnich kilku dni rodzina ma wiele możliwości do przejrzenia, które uwzględniają myśl Sussexów nakreśloną na początku tygodnia – powiedziało pałacowi źródło HELLO!

Prośba o rozwiązanie tego jak najszybciej jest nadal życzeniem Jej Królewskiej Mości. Celem są dni, a nie tygodnie. Istnieje rzeczywista zgoda i zrozumienie, że każda decyzja zajmie trochę czasu.

Przed spotkaniem w Sandringham House bracia William i Harry wydali wspólne oświadczenie w odpowiedzi na doniesienia w mediach o ich konflikcie:

Pomimo wyraźnych zaprzeczeń, w brytyjskiej gazecie pojawiła się dziś fałszywa historia spekulująca na temat związku między księciem Sussex a księciem Cambridge. Dla braci, którym tak bardzo zależy na kwestiach związanych ze zdrowiem psychicznym, stosowanie języka zapalnego w ten sposób jest obraźliwy i potencjalnie szkodliwy .

Zobacz: Donald Trump o konflikcie Meghan i królowej. Czyją stronę trzyma?


Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Książę Harry i Meghan Markle z wizytą w Canada House

Meghan Markle i książę Harry na okładce Daily Mail

Meghan Markle i książę Harry na okładce Daily Mail

Meghan Markle i książę Harry na okładce Daily Telegraph

Meghan Markle i książę Harry na okładce Daily Telegraph

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×