Michał Szpak nie może powstrzymać łez. Załamany gwiazdor zamieścił smutną wiadomość. Płaczemy razem z nim

Michał Szpak - manicure

Michał Szpak - manicure

Michał Szpak nawet nie kryje, że nie może powstrzymać łez. Zmusiła go do tego sytuacja w kraju. O co chodzi...?

Michał Szpak to jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów rockowych Artysta ma na koncie dwa albumy studyjne. Pierwszy z nich, Byle być sobą, został nagrodzony dwiema platynowymi płytami; drugi, Dreamer, statusem złotej płyty. Obydwa wydawnictwa „dobiły” do pierwszego miejsca w zestawieniu OLiS. Jego talent doceniono też  na Eurowizji w 2016 roku.

Michał Szpak – oprócz udzielania się w show-biznesie i muzyce – bacznie przygląda się sytuacji w naszym kraju i pozwala sobie na komentarze o politycznym zabarwieniu. Nieoficjalnie wiadomo, że przez swoje zaangażowanie w tematy polityczne, stracił posadę jurora w The Voice of Poland.

Michał Szpak nie może powstrzymać łez. Co się stało?

Michał Szpak zamieścił na InstaStories osobliwy wpis, w którym napisał:

Łzy cisną się same. Polska.

O co chodziło muzykowi? Przypuszczamy, że wzruszył się on wczorajszymi protestami w obronie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Manifestacje odbyły się w 160 miastach i miasteczkach. Szpak, zanim zamieścił na InstaStories powyższy wpis, wrzucił do relacji filmik z przemówieniem Wandy Traczyk-Stawskiej – weteranki powstania warszawskiego, która wystąpiła podczas wiecu opozycji w Warszawie. Kobieta, w mocnych, żołnierskich słowach, opowiedziała się za dalszą integracją z krajami Starego Kontynentu.

My byliśmy w Europie zawsze!!! I nikt nas z niej nie wyprowadzi! Bo my tu rodziliśmy się od początku! Tu są nasze korzenie –  grzmiała Traczyk-Stawska.

W dalszej części wystąpienia bohaterka kontynuowała:

A my mamy w haśle – jak pamiętacie – „za naszą wolność i waszą”! I to jest nasza Europa. I nikt nas z niej nie wyprowadzi!

Słowa żołnierki były niestety zagłuszane przez lidera skrajnej prawicy, Roberta Bąkiewicza, który zorganizował kontrdemonstrację. Nacjonaliści wznosili antyunijne hasła. Nie spodobało się to oczywiście Traczyk-Stawskiej, która głośno wyraziła swoją dezaprobatę i „zmasakrowała” narodowca.

Milcz, głupi chłopie! Milcz! Milcz, chamie skończony! Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli! Ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu! Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z Unii! – wykrzyczała.

Jak widać, ostre słowa Traczyk-Stawskiej, wiecowa atmosfera i wielka mobilizacja obrońców UE, bardzo spodobała się Michałowi Szpakowi.

Co ciekawe, na słowa Traczyk-Stawskiej zareagował też Bąkiewicz. Lider narodowców napisał na Twitterze:

Bardzo chętnie spotkam się z panią Wandą Traczyk-Stawską i z nią porozmawiam. Inna sprawa, że PO wykorzystuje weteranów do promowania idei, które są sprzeczne z ideami, o które ta pani walczyła w Powstaniu Warszawskim.

Raczej wątpimy jednak w to, że do takiego spotkania naprawdę dojdzie.

Kim jest Wanda Traczyk-Stawska?

Wanda Traczyk-Stawska, psycholożka, od 1942 roku uczestniczyła w antyhitlerowskim ruchu oporu. Działała w Szarych Szeregach i w Armii Krajowej. W 1944 roku wzięła udział w powstaniu warszawskim, gdzie walczyła jako strzelec i łączniczka Oddziałów Osłonowych Wojskowych Zakładów Wydawniczych. Żołnierka była ranna w walkach z nazistami przy ul. Smolnej. Po kapitulacji powstania trafiła do niewoli hitlerowskiej. Już w wolnej Polsce wielokrotnie popierała działania opozycji i opowiadała się przeciwko rządom Zjednoczonej Prawicy. W 2018 roku popierała protesty osób niepełnosprawnych. Dwa lata później wspierała kampanię Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej. Pod koniec 2020 roku wyrażała poparcie dla Strajku Kobiet. Traczyk-Stawska wspiera też prawa osób LGBT i w zdecydowany sposób występuje przeciwko ich dyskryminacji przez prawicowców.

Poglądy polityczne Michała Szpaka

Michał Szpak nie kryje się z tym, że nie popiera obecnej władzy. W ubiegłym roku uczestniczył w happeningu pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Protest miał na celu okazanie kulturalnego wsparcia dla uczestniczek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który protestował przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. W happeningu uczestniczyli również Krzysztof ZaleskiNatalia PrzybyszMaria Sadowska Ralph Kaminski.

 


Michał Szpak. Skrin z InstaStories

Michał Szpak. Skrin z InstaStories

Michał Szpak w odważnej kreacji na koncercie TVN

Michał Szpak w odważnej kreacji na koncercie TVN

Michał Szpak – Sopot Top of the Top 2021

Michał Szpak – Sopot Top of the Top 2021

Komentarze

 • Gość pisze:

  Sprawa jest bardzo zlozona i skomplikowana. Dla Polski wyjsc z EU to znaczy odizolowac sie od innych panstw, sytuacja ktora znamy sprzed 2giej wojny swiatowej i wiemy do czego doprowadzila. Ale jezeli mamy zostac w EU, trzeba wiecej porozumienia miedzy panstwami aby wytrzymac konkurencje z USA czy Chinami, ktore rzadza swiatem i daza do ekspansji ekonomicznej. Obecny rzad europejski jest zbyt podporzadkowany swiatowym koncernom, lobingom i bankom spekulacyjnym, ktore bogaca sie dzieki rajom fiskalnym. W Polsce trzeba walczyc o nasza wolnosc i suwerennosc, ale w duchu wartosci uniwersalnych, ktore tez sie licza dla innych narodow. Nasza historia byla sfalszowana przez propagande faszystowska i sowiecka, historycy maja jeszcze wiele pracy do zrobienia, aby wypelnic biale plamy.

  • Gość pisze:

   Zrobili sobie z ue wredny niemecki korporacyjny koncern i na tym przegrają zwłaszcza z Chińczykami. Ci są zjednoczeni i mają zawsze wyższe cele a nie wewnętrzne konflikty, kasa i przeciąganie liny. W obecnym kształcie i postępowaniu unia już jest trupem. Niemcy zawsze gdy prowadzą to ku przepaści. Głup egoistyczny naród z wyjątkowo głupimi korpo politykami.

  • Gość pisze:

   Nie jesteśmy skazani na wrogie nam państwa w ue i Rosję. Właśnie powinniśmy gospodarczo i politycznie współpracować z zarówno z Amerykanami jak i coraz bardziej Chińczykami. Nigdy nie liczyć na jedną stronę.

  • Gość pisze:

   Nie ma mowy o żadnej izolacji. Niemcy i Rosja za dużo mają do stracenia. My jednak powinniśmy ograniczyć z nimi relacje do minimum bo to nas odwieczni najwięksi wrogowie. Zależy im na słabej Polsce. Nastawić się za to na coraz lepsze relacje z innymi mocarstwami światowymi.

 • Gość pisze:

  Nie wyjdziemy dobrowolnie z UE. Po prostu nas wywalą…

 • Patriotka pisze:

  „Polscy” celebryci są przeciwko Polsce. Smutne to. Dziękujmy wszyscy, a zwłaszcza kobiety, że PiS nie pozwolił na zalanie Polski muzułmanami.

  • Gość pisze:

   W każdym zdaniu brednie.

  • Gość pisze:

   Lewactwo de facto jest przeciw kobietom jak się wgłębić. No, ale umówmy się tacy geje chociażby kobietami gardzą. Bądźmy mądre, przewidujmy skutki i nie słuchajmy fałszywych haseł forsowanych przez interesownych ludzi, chcących naszym kosztem załatwić swoje zupełnie inne sprawy.

 • Gośćod staruszki i dzieciaka kazdy tutaj wielbi szpaka pisze:

  wspanialy artysta uczuciowy wrazliwy kolorowy cudowny glos tak malo go w mediach ludzie czy kazdy polak musi byc utuczonym szarym nowakiem na jednej posadzie cale zycie wszechwiedzcym politykiem i lekarzem szpaczku kochany nigdy sie nie zmieniaj szanujemy cie za wszystko co robisz za talent radosc zycia wiebiciele z wielkopolski

 • Gość 2 pisze:

  Ludzie…. przecież to PO krzyczy o wyprowadzeniu Polski z Unii. PiS tego nie zrobi, posłuchajcie choć trochę różnych stacji, a nie tylko TVN. Zacznijcie myśleć. Tutaj chodzi tylko o naszą suwerenność i żeby Niemcy nie grozili nam paluszkiem, bo jesteśmy coraz silniejszym państwem i to im się nie podoba.

  • Gość8 pisze:

   Jezeli nie rozumiesz na czym polega dzialanie PIS zwieczone orzeczeniem TK to swiadczy o tym ze propaganda PIS-u jest skuteczna. Zadzialala na Ciebie.

  • Kasia pisze:

   Popieram wypowiedź

  • Gość pisze:

   Wszystko z Tobą ok? Radzę nie oglądać tylko tv rezimowej, bo jak widać wypiera myślenie całkowicie

  • Gość pisze:

   Zawsze najpierw POLSKA. Niestety mniejszość niemiecka w Polsce jest chorobliwie proniemiecka i zaślepiona, przy tym bardzo w tym aktywna a to często wiąże się z antypolskością wręcz. Pamiętajcie ZAWSZE NAJPIERW POLSKA i bez dyskusji.

 • Gość pisze:

  Nikt z wyborców PIS
  nie upowowaznil Ich do przeprowadzania rewolucji w każdej dziedzinie życia niech w końcu się opamietaja już dość tych rządów pełnych nienawiści serce pęka dokąd to wszystko nas zaprowadzi do wojny domowej nie liczą się z nikim nie chcą porozumienia

 • Gość pisze:

  Bardzo lubię Michała Szpaka.Jak śpiewa ! Natomiast jego wynużenia polityczne są żałosne,ale rozumiem,że przebywa w specyficznym środowisku celebryckim i ne chce się wyróżniać.Szkoda ! Nie chciałabym przestać myśleć o nim z sympatią.

 • Gość pisze:

  Odpowiecie przed Bogiem, za każde zamordowane niewinne dziecko w aborcji. Głupcy !!! Kim jesteście żeby o tym decydować !?

 • Gość pisze:

  Każdy ma prawo do swojego zdania i każdy ubiera się jak chce

 • Gość Tekla pisze:

  Michał Szpak to nie dojrzały Szpak.Dopiero się uczy latać.Jak dostanie e dupę od lewicy a broń Boże co od komuny to się dowie co z czym się jej – żre

 • Gość Tekla pisze:

  Michał Szpak to nie dojrzały Szpak.Dopiero się uczy latać.Jak dostanie e dupę od lewicy a broń Boże co od komuny to się dowie co z czym się jej.

 • J. K pisze:

  Nie pokazuj języka bo Ci krowa nasika. Jarek załatwi suwerenną Polskę. A jak będzie trzeba oddać pieniądze do EU to ciekawe od kogo weźmie. Polska to nie Anglia. Polska zostanie w Europie. Z kontynentu nas nikt nie wyrzuci, ale bankructwo kraju z powodu długów jest jak najbardziej prawdopodobne.