Szukaj

„To moje oświadczenie”. Widzów TVP Info zamurowało. Gwiazda na wizji niespodziewanie sprzeciwiła się decyzji TK

Michał Cholewiński

Michał Cholewiński

Michał Cholewiński, dziennikarz TVP, podczas jednego z programów wyraził swoje wątpliwości na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Nie umknęło to uwadze internautów, którzy o jego zachowaniu dyskutują w sieci.  

Michał Cholewiński jest związany z Telewizją Polską. Cztery lata temu został prowadzącym Teleexpresu i zastąpił w tej roli Macieja Orłosia. Krótko po otrzymaniu tego stanowiska mówił, że darzy poprzednika szacunkiem, a w swojej codziennej pracy planuje odpowiedzialnie przekazywać widzom informacje:

Praca dla widza to wielka odpowiedzialność […]. Codzienne nasze życie, determinowane przez globalne zjawiska, korporacje (i nierzadko równie globalne mechanizmy wmawiania ludziom różnych rzeczy), wymaga co rusz to większej orientacji. […] Dziennikarz musi nadążać — komentował w rozmowie z Super Expressem.

Michał Cholewiński o wyroku TK. Zaskakujące słowa na antenie TVP

Niedawno Michał Cholewiński na antenie Telewizji Polskiej prowadził rozmowę z publicystą Gościa niedzielnego. Niespodziewanie podzielił się osobistą refleksją na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który niedawno zaostrzył prawo w sprawie aborcji. Powiedział, że chociaż nie będzie odnosił się do sedna, ani uzasadnienia samego wyroku, nie rozumie, dlaczego akurat teraz podjęto taką decyzję:

Ja przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, sentencji, ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego, to nie czas i nie miejsce […] ale ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, dlaczego TK w tym czasie — rozedrgania, poważnych innych problemów w Polsce, ale także niepokoju wielu ludzi, podjął tę sprawę i dopuszczono do tego, że to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. To jest moje oświadczanie i tego nie rozumiem — mówił na antenie.

Słowa dziennikarza nie przeszły bez echa. Kilka godzin później w sieci zaczęły się pojawiać pierwsze komentarze na ten temat:

Internauci uważają, że lepiej, iż taka refleksja pojawiła się późno, niż nie miałaby się pojawić wcale. Warto wspomnieć, że Cholewiński od 2006 roku był pracownikiem TVN24, z Telewizją Polską związał się w 2014. Prowadził w TVP Info serwisy informacyjne. Jest żonaty z Agatą Biały-Cholewińską, która także jest dziennikarką.


Michał Cholewiński jest jednym z dziennikarzy TVP

Michał Cholewiński jest jednym z dziennikarzy TVP

Michał Cholewiński poprowadzi Teleexpress

Michał Cholewiński poprowadzi Teleexpress

Michał Cholewiński kto to?

Michał Cholewiński kto to?

Dodaj komentarz

 • Gośćkama pisze:

  Własnie ,dobre pytanie I po co to T.K. zrobił teraz?A co ma do tego Kaczynski i rząd? Nic a nic tylko tu chodzi opozycji o „obalenie tego rzadu”!Robi to opozycja od pierwszego dnia zaprzysięźenia rzadu PISu!A teraz „im sie udało -woda na młyn! Wykorzystali do tego „nastolatki”i lewicowe grono ktoremu ten rzad jest solą w oku!ALE TO ZŁA DECYZJA ! WULGARIZM ,HAMSTWO ,I PIENIACTWO ,zaprowadzi Polskę na zniszczenie!

  • Gość pisze:

   Jak mozesz zarzucic Prezesowi, ze nie ma pojecia, co sie dzieje w jego panstwie? Ze nawet jego ulubiona kucharka do spolki z lewakami mogla mu wyciac taki numer i wpedzic w klopoty. Kot Prezesa sam sie ogonem wywraca…

  • Gość pisze:

   Co za nonsens.Opozycja nie ma żadnej władzy nad TK.PiS obsadził TK swoimi ludźmi i jest teraz na usługach władzy.Niewiedza czy zła wola?

 • Gość pisze:

  Brawo panie Michale. Bukowiec jest z pana dumny.

 • Gośćgra pisze:

  brawo panie Michale

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×