Mąż Agnieszki Sienkiewicz protestuje z córeczka. 4-letnia Zosia dumnie trzymała transparent „Duck off”

Agnieszka Sienkiewicz

Agnieszka Sienkiewicz

Mąż Agnieszki Sienkiewicz postanowił wesprzeć kobiety protestujące przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Na marsz zabrał swoją 4-letnią córeczkę, która dumnie niosła transparent.

Ostatnie dwa dni w naszym kraju zdecydowanie nie upłynęły pod znakiem spokoju. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego i zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Kobiety, które się z tym nie godzą, postanowiły wyjść na ulicę i walczyć o swoje prawa. We wszystkich miastach organizowane są protesty i marsze, na których pomimo pandemii pojawiają się tysiące Polek. Nawet ich partnerzy i mężowe nie są obojętni na to co dzieje się w kraju i razem ze swoimi córkami i żonami uczestniczą w demonstracjach.

Także Instagram zalała fala protestu. Posty pojawiają się nie tylko na kontach zwykłych obywateli, ale przede wszystkim gwiazd, które dzięki swojej rozpoznawalności, chcą zwrócić uwagę na problem zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Najgłośniejszym echem w sieci odbił się wpis Małgorzaty Rozenek, która nie przebierała w słowach. Również Julia Wieniawa, która mimo młodego wieku zawsze zabiera głos w ważnych kwestiach społeczno-politycznych zdobyła się na odważny gest. Aktorka podczas finału Tańca z Gwiazdami wystąpiła z czerwoną błyskawicą na dłoni. Jest ona symbolem Strajku Kobiet.

Mąż Agnieszki Sienkiewicz protestuje z córeczką

Agnieszka Sienkiewicz to aktorka znana z tego, że również zabiera głos w ważnych sprawach. Nie boi się otwarcie mówić o tym co myśli. Podobne poglądy ma również jej mąż Mikołaj Gauer. Para razem wychowuje dwie córeczki: 4-letnią Zosię i roczną Marysię. Teraz to właśnie o ich przyszłość po zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej rodzice martwią się najbardziej.

Mąż aktorki postanowił razem ze starszą córeczką wybrać się na protest. Dziewczynka siedziała na ramionach swojego taty i z dumą trzymała w ręku transparent z napisem „Duck off.” W sieci właśnie pojawiło się ich wspólne zdjęcie, opatrzone jedynie trzema hastagami.

#duckoff #piekłokobiet #wolnoscwyboru

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#duckoff #piekłokobiet #wolnoscwyboru

Post udostępniony przez Mikolaj Gauer (@mikowhyy)

Jesteśmy pełni podziwu dla męża Agnieszki Sienkiewicz. Zaprezentował niezwykle odważną postawę.


Mąż Agnieszki Sienkiewicz Mikołaj Gauer z córką

Mąż Agnieszki Sienkiewicz Mikołaj Gauer z córką

Agnieszka Sienkiewicz – Przyjaciółki, 16 sezon

Agnieszka Sienkiewicz – Przyjaciółki, 16 sezon

Agnieszka Sienkiewicz z mamą

Agnieszka Sienkiewicz z mamą

Komentarze

 • Gość pisze:

  To nie wstyd. To nasze życie. Nasz wybór. Nasza demokracja

 • Matka Irlandka pisze:

  Drodzy” Goście” – prawo do aborcji, to prawo wyboru. W sytuacji kiedy szanse na przeżycie płodu są bliskie zeru – to prawo pomaga w podjęciu decyzji. Mam nadzieję i życzę wam abyście nigdy nie były w takiej sytuacji że państwo decyduje o narodzinach waszego kalekiego dziecka, które nosiłyście po sercem przez 9 miesięcy i „zgodnie z prawem polskim i chrześcijańskim” donosiłście swoje dziecko, które albo już umarło w łonie, umrze po porodzie lub będzie miało ” super życie”, bez rączek, czaszki itp. Najważniejsza jest wiara – ale wiara w przyszłość i szczęście. Nie tragedię i cierpienie. Życzę wam wszystkim zdrowych dzieci i wnuków. I myślę że nie musimy pokazywać że idąc do kościoła jesteśmy wierzący, a wiara nam zabrania takich ohydnych czynów. Każdy ma swojego Boga, do którego modli się ( nie koniecznie w kościele) , wiara ma ułatwiać a nie nakazywać sens życia. Pozdrawiam

 • Cecylia pisze:

  Aborcja, to zabójstwo, jakby na to nie patrzyć.

 • Joanna pisze:

  Młode kobiety w marszu nienawiści.
  Wstyd.

 • Gość pisze:

  Boże wybacz im bo nie wiedzą co czynią.
  Wstyd.

 • Gość pisze:

  Uczenie dziecka nienawiści to godna postawa pochwały

 • Iza pisze:

  Jak to dobrze, że Zosia nie miała przypadkiem jakiejś wady genetycznej, wolno było jej się urodzić i może teraz protestować.

 • Gość pisze:

  Normalnie k… Superman.

  • Gośc Ii pisze:

   Mala Zosia wzbogaci swoje slownictwo o wulgaryzmy, ktore tam bardzo czesto byly wypowiadane przez kulturalne feministki

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×