Szukaj

Julia Wieniawa wsparła Strajk Kobiet na finale „TzG”. Odważny gest. Nie miała już nic do stracenia

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa podczas wielkiego finału Tańca z Gwiazdami postanowiła wyrazić swoje zdanie na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zrobiła to bardzo odważnym gestem. 

Ostatnia edycja Tańca z Gwiazdami zapewne przejdzie do historii. Pandemia koronawirusa sporo namieszała w programie. Podczas wiosennej ramówki wyemitowano zaledwie dwa odcinki i ze względu na kwarantannę emisję przeniesiono na jesień. Na początku wszystko odbywało się zgodnie z planem. Kiedy liczba zachorowań na Covid-19 zaczęła gwałtownie wzrastać, odbiło się to również na uczestnikach. Ze względu na chorobę dwie pary musiały opuścić show, zdecydowano także o przyspieszeniu finałowego odcinka, który odbył się o tydzień wcześniej, niż planowano.

Wielki finał Tańca z Gwiazdami zorganizowano bez udziału publiczności i wszystkich par biorących udział w tej edycji. Do walki o Kryształową Kulę stanęły Julia Wieniawa w parze ze Stefano Terrazzino i Edyta Zając w duecie z Michałem Bartkiewiczem. Młoda aktorka od samego początku była typowana na faworytkę do zwycięstwa i do samego końca prowadziła w punktacji jurorów. Jednak to modelka okazała się czarnym koniem tej edycji i odniosła wielki taneczny sukces. Głosami widzów zwyciężyła Edyta.

Julia Wieniawa w finale Tańca z Gwiazdami

Julia Wieniawa tuż przed finałem programu opublikowała w social mediach bardzo ważny post. Wszystko to miało związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej. Gwiazda nie ukrywała, że chociaż chciałaby się dobrze bawić podczas ostatniego odcinka, to cały czas myśli o tym, co dzieje się w kraju. Aktorka znana jest z tego, że pomimo młodego wieku nie boi się przedstawiać swoich racji i mówić o rzeczach ważnych.

Swoje wsparcie dla kobiet z całej Polski wyraziła w bardzo dosadny sposób. Podczas finałowych występów Wieniawa miała na dłoni namalowaną czerwoną błyskawicę, czyli symbol Strajku Kobiet.

W ostatnim odcinku programu gwiazda chciała pokazać, że nie ma już nic do stracenia i pomimo tego, że powinien to być dla niej wieczór pełen zabawy, to cały czas jej myśli krążą wokół czegoś innego.


Julia Wieniawa - Taniec z gwiazdami, finał

Julia Wieniawa - Taniec z gwiazdami, finał

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa

Julia Wieniawa i Edyta Zając - finał TZG

Julia Wieniawa i Edyta Zając - finał TZG

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×