Taniec z gwiazdami: Julia Wieniawa czy Edyta Zając? Oto zwycięzca 11. edycji

Edyta Zając i Julia Wieniawa - finał TZG

Edyta Zając i Julia Wieniawa - finał TZG

Taniec z gwiazdami 11. Finał za nami. Edyta Zając czy Julia Wieniawa? Która z pań sięgnęła po Kryształową Kulę? Po tej decyzji widzów wszystko stało się jasne.

Taniec z gwiazdami 11 wystartował w marcu. Ze względu na pandemię koronawirusa i w trosce o bezpieczeństwo uczestników, wyemitowano zaledwie dwa odcinki, a stacja podjęła decyzję o przeniesieniu zmagań na jesień. We wrześniu taneczne show wystartowało po raz kolejny i przez kilka tygodni dostarczało widzom emocji.

Nie brakowało pięknych choreografii, a także niespodziewanych zwrotów akcji. Do takich z pewnością należał powrót Sylwestra Wilka i Hanny Żudziewicz, którzy zastąpili Bogdana Kalusa i Lenki Klimentovej przebywających na kwarantannie. Jakiś czas później okazało się, że Sylwia Lipka i Rafał Maserak mają koronawirusa, co wykluczyło ich z programu tuż przed finałem.

Taniec z gwiazdami 11: Finał. Co wydarzyło się w odcinku?

Finał Tańca z gwiazdami 11 odbył się w piątek, tydzień przed planowanym terminem. Do rywalizacji o Kryształową Kulę stanęli Julia Wieniawa ze Stefano Terrazzino i Edyta Zając z Michałem Bartkiewiczem. Ze względu na pandemię i w trosce o zdrowie uczestników i pracowników programu wprowadzono pewne obostrzenia.

Ostatni odcinek jedenastej edycji odbył się bez udziału publiczności. Na parkiecie nie pojawili się też wszyscy dotychczasowi uczestnicy, jak miało to miejsce w poprzednich sezonach. Produkcja zadbała jednak, by już od pierwszych minut zadbać o uwagę widza. W pierwszych minutach odcinka na scenie pojawiły się Viki Gabor i Kayah, które zaśpiewały piosenkę Ramię w ramię.

Tuż po nich rozpoczęła się rywalizacja. Modelka i aktorka zaprezentowały trzy choreografie, w tym jedną, którą pomogli im stworzyć jurorzy. Jako pierwsza na parkiecie pojawiła się Julia Wieniawa, która ze Stefano Terrazzino zatańczyła jivea, przygotowanego pod okiem Michała Malitowskiego. Za swój taniec zdobyli 29 punktów.

Iwona Pavlović nadzorowała tango Edyty Zając. Modelka poradziła sobie znakomicie i zyskała za swój występ 30 punktów. Występy gwiazd wprost ze swojego domu oceniła Agnieszka Kaczorowska, która pod adresem pań nie szczędziła komplementów. Kolejnym tańcem był freestyle, na zakończenie wykonały Wieniawa cha che, Zając walca.

Tuż po ostatnim występie na scenie pojawiła się Sylwia Grzeszczak, która zaśpiewała piosenkę Małe rzeczy.

Edyta Zając wygrała Taniec z gwiazdami 11

Chociaż w ocenach jurorów minimalnie prowadziła Wieniawa, decydujący głos mieli jednak widzowie. To oni zdecydowali, że zwycięzcami jedenastej edycji Tańca z gwiazdami zostali Edyta Zając i Michał Bartkiewicz. Gwiazda po otrzymaniu Kryształowej Kuli nie ukrywała swojego wzruszenia. Podziękowała tanecznemu partnerowi, a także produkcji, która zaprosiła ją do udziału w programie:

Chciałam powiedzieć, że jestem w szoku. Jestem przeszczęśliwa. Bardzo dziękujemy za wszystkie głosy, za wasze wsparcie, bo bez telewidzów, bez naszych fanów nie byłoby nas tutaj. Dziękujemy całej produkcji, firmie Rochstar za to, że nas tu zaprosili. Dziękuję pani Ninie Terentiew, że wierzyła we mnie, dostałam zaproszenie do programu i mimo tego, że dwa razy rezygnowałam, dalej to zaproszenie się pojawiało. A tobie Michał dziękuje za cały ten czas.

Edyta Zając, Michał Bartkiewicz - Taniec z gwiazdami, finał

Edyta Zając, Michał Bartkiewicz – Taniec z gwiazdami, finał

Tuż po tym, jak wypowiedziała się zwyciężczyni, głos zabrała Julia Wieniawa. Wykorzystując cenne sekundy wsparła trwające w Polsce protesty, które odbywają się w największych polskich miastach. Tysiące osób wyszło na ulicę, by wyrazić swój sprzeciw do decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Orzekł on, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z Konstytucją:

Dziś toczy się ważniejsza walka — mówiła Julia.

Przed kamerami pokazała czerwoną błyskawicę, która stała się symbolem Strajku Kobiet.

Julia Wieniawa - Taniec z gwiazdami, finał

Julia Wieniawa – Taniec z gwiazdami, finał

Zgadzacie się z wynikiem?


Viki Gabor, Kayah - Taniec z gwiazdami, finał

Viki Gabor, Kayah - Taniec z gwiazdami, finał

Julia Wieniawa - Taniec z gwiazdami, finał

Julia Wieniawa - Taniec z gwiazdami, finał

fot. Baranowski/AKPA

fot. Baranowski/AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×