Szukaj

Nie żyje zwyciężczyni pierwszej edycji Eurowizji. Odeszła prawdziwa legenda konkursu

Lys Assia nie żyje. Wygrała pierwszą Eurowizję w 1956 roku

Lys Assia nie żyje. Miała 94 lata

Okropne wieści dla wszystkich fanów Eurowizji – w wieku 94 lat zmarła Lys Assia, pierwsza zwyciężczyni w historii. Szwajcarska artystka wzięła udział w pierwszym konkursie zorganizowanym w 1956 roku. Wokalistka, nazywana Wielką Damą Eurowizji zmarła w sobotę 24 marca, krótko po swoich 94 urodzinach w szpitalu w Zurychu.

Urodzona w Rupperswill w północnej Szwajcarii Assia rozpoczynała swoją karierę jako tancerka, ale szybko zrozumiała, że to nie to jest jej przeznaczeniem. Gwiazda przerzuciła się na wokal i zachwyciła świat w 1956 roku na pierwszym konkursie Eurowizji, który odbył się w Lugano. Później reprezentowała swój kraj również w 1957 i 1958 roku. Była również gościem honorowym w 1985 roku, a w 2005 zaśpiewała z okazji 50-lecia Eurowizji.

O śmierci wokalistki poinformowali organizatorzy Eurowizji:

Z przykrością przyjęliśmy wiadomość, że Lys Assia – Wielka Dama Eurowizji – nie żyje. Nasza pierwsza zwyciężczyni w 1956 roku i wielka fanka konkursu. Cała rodzina Eurowiji przekazuje ukochanym Lysy najszczersze wyrazy współczucia – napisano w oficjalnym oświadczeniu

Rodzinie, fanom i najbliższym gwiazdy serdecznie współczujemy.

 

Hubert de Givenchy nie żyje. Odeszła legenda mody

Kto wygra Eurowizję 2016? Legenda konkursu zachwycona Michałem Szpakiem! Wróży Polsce sukces

Tomasz Chada nie żyje. Furia fanów w komentarzach! Głos zabrała jego partnerka: „Był bardzo pogubiony. Problem tkwił w…”


Czy oglądasz Eurowizję?

×