Pogrzeb księcia Filipa. Kate i William żegnali męża królowej, a ich dzieci? Co działo się z George’em, Charlotte i Louisem?

Kate William, dzieci

Kate William, dzieci

Kate Middleton i książę William wspólnie z rodziną królewską pożegnali księcia Filipa. Wśród żałobników nie było dzieci Cambridge'ów. Pod czyją opieką zostali?

Książę Filip nie żyje. W sobotę 17 kwietnia odbył się pogrzeb męża królowej Elżbiety II. Uroczystość miała charakter prywatny, przybyło na nią 30 wybranych członków rodziny królewskiej, wśród których znaleźli się krewni księcia Edynburga pochodzący z Niemiec.

Pałac Buckingham przygotowywał się do tego wydarzenia od tygodnia. Każdego dnia podawano kolejne szczegóły sobotniej ceremonii. Za trumną księcia Filipa, którą wiózł hybrydowy Land Rover, poszło czworo dzieci zmarłego księcia Edynburga oraz jego dwaj wnukowie – książę William i książę Harry, który specjalnie na tę okoliczność przybył ze Stanów Zjednoczonych. Z uwagi na to, że relacje braci są dalekie od idealnych, rozdzielił ich najstarszy syn księżniczki Anny, Peter Phillips.

Wśród żałobników znalazła się również księżna Kate, która wraz z innymi żałobnikami opłakiwała seniora. Dzieci przyszłego króla Wielkiej Brytanii pozostały w domu. Kto zaopiekował się nimi w trakcie pogrzebu?

Pogrzeb księcia Filipa. Kto zajął się dziećmi Kate i Williama?

Książę William wraz z księżną Kate w sobotę wyjechali z Pałacu Kensington do Windsoru do kaplicy św. Jerzego. Małżonkowie podróżowali we dwoje, ponieważ ich dzieci nie uwzględniono na liście gości zaproszonych na uroczystość.

Jak donoszą zagraniczne media, głównym powodem podjęcia takiej decyzji był fakt, że księżniczka Charlotte, książę George oraz książę Louis są jeszcze za mali, aby uczestniczyć w pogrzebie i nie zrozumieliby powagi sytuacji. Zważywszy na fakt, iż w uroczystości mogło wziąć udział jedynie trzydzieścioro członków rodziny królewskiej, dzieci przyszłego króla Wielkiej Brytanii odebrałyby możliwość pożegnania księcia Filipa komuś, kto był mu bardzo bliski przez długie lata.

Para pozostawiła swoje pociechy pod czujnym okiem ich opiekunki, Marii Teresy Turrion Borrallo.

Maria Teresa Turrion Borrallo – niania dzieci Kate i Williama

Maria Teresa Turrion Borrallo – niania dzieci Kate i Williama

Kim jest Maria Turrion Borrallo – niania dzieci Kate i Williama?

Kobieta pracuje dla Cambridge’ów odkąd książę George skończył osiem miesięcy. Hiszpanka ukończyła studia w prestiżowym Norland College w Bath, a współpracę z koroną rozpoczęła w 2014 roku.

Hello! donosi, że opiekunka w przeszłości pracowała również dla innych znanych rodzin, które wystawiły jej bardzo dobre referencje. To właśnie od nich William i Kate dowiedzieli się, że świetnie zaopiekuje się ich dziećmi. Krótko po tym Maria znalazła zatrudnienie w Pałacu Kensington.

Ona nie jest mężatką i nie ma chłopaka, ponieważ jej życie jest całkowicie oddane rodzinie, z którą pracuje.

Niania nie ma łatwego zadania. 7-letni George, 5-letnia Charlotte oraz 2-letni Louis są bardzo żywiołowymi dziećmi, które nie są w stanie zbyt długo usiedzieć w miejscu. Na szczęście Hiszpanka może liczyć na pomoc 66-letniej Carole Middleton, matki Kate, która uwielbia spędzać czas z wnuczętami. Towarzyszyła jej również w dniu pogrzebu księcia Filipa.

Zobacz także: Pogrzeb Filipa. Meghan wysłała piękny wieniec z dedykacją. Wybór kwiatów nie był przypadkowy


Duke of Edinburgh funeral

Princess Eugenie arrives for the funeral of the Duke of Edinburgh at St George's Chapel, Windsor Castle, Berkshire., Credit:Jonathan Brady / Avalon

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Księżna Kate – pogrzeb księcia Filipa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×