Szukaj

Księżna Kate wielką nieobecną na spotkaniu Harry’ego z królową. Dlaczego nie pojawiła się w Sandringham?

Księżna Kate, Meghan Markle i książę Harry

Księżna Kate, Meghan Markle i książę Harry

Księżna Kate i Camilla Parker-Bowles nie pojawiły się na spotkaniu z księciem Harrym, Meghan Markle i królową Elżbietą II. Dlaczego zabrakło ich na szczycie w Sandringham?

Sensacyjne oświadczenie księcia Harry’ego i Meghan Markle, w którym poinformowali o swoim odejściu z rodziny królewskiej, odbiło się w mediach szerokim echem. Decyzja małżonków zaskoczyła nie tylko Brytyjczyków, ale przede wszystkim samą królową Elżbietę II. Monarchini o historycznej decyzji swojego wnuka podobno dowiedziała się z Instagrama.

Po kilku dniach ciszy, królowa w poniedziałek powołała pilne spotkanie z Harrym i Meghan. Żona księcia, która od soboty przebywa w Kanadzie, nie pojawiła się osobiście, wybrała formę komunikacji przez aplikację What’s App. W dyskusji na temat przyszłości rodu udział wzięli również najbliżsi czupurnego księcia – ojciec, książę Karol, oraz brat, książę William.

Z relacji brytyjskiej prasy wiemy, że spotkanie trwało dwie i pół godziny i odbyło się w wiejskim domu królowej w Sandringham, w Norfolk. Królowa wybrała szczególne miejsce. Konferencję zorganizowano w Long Library w Sandringham House, pokoju, w którym podobno przechowywane są słodkie wspomnienia z dzieciństwa Harry’ego i Williama. Biblioteka była miejscem, do którego książęta przychodzili na podwieczorek z matką, księżną Dianą, i ich królewskimi kuzynami. Długi, wąski pokój był pierwotnie kręgielnią w amerykańskim stylu, zanim stał się biblioteką i był miejscem pierwszego telewizyjnego wystąpienia Królowej w telewizji w grudniu 1957 roku.

Dlaczego księżna Kate nie była obecna na spotkaniu z Harrym?

Wielu internautów zastanawia się, dlaczego w spotkaniu nie uczestniczyły księżna Kate i Camilla Parker-Bowles – żony najważniejszych przedstawicieli rodu Windsorów. Odpowiedź jest prosta. Okazuje się, że królowa zaprosiła jedynie głowy rodzin, w rytm angielskiej zasady „im mniej osób, tym łatwiej znaleźć tę poszukiwaną”. W tym przypadku „poszukiwaną” było przekonanie Harry’ego do pozostania w rodzinie królewskiej, albo przynajmniej znalezienie rozwiązania, które byłoby satysfakcjonujące dla obu stron, do czego ostatecznie nie doszło.

Kate, która w zeszłym tygodniu obchodziła swoje 38. urodziny, została zauważona kiedy opuszczała pałac Kensington w poniedziałek, podczas gdy William był w Sandringham. Książę Filip z kolei, który był hospitalizowany w zeszłym miesiącu, przed szczytem wyjechał z Sandringham zielonym Land Roverem.

Po spotkaniu 93-letni monarchini wydała oświadczenie, w którym podkreśliła swój szacunek dla Meghan. Po raz pierwszy publicznie zwróciła się do niej po imieniu, a nie, tak jak dotychczas, jej oficjalnym tytułem.

Dzisiaj moja rodzina przeprowadziła bardzo konstruktywne dyskusje na temat przyszłości mojego wnuka i jego rodziny – powiedziała królowa w oświadczeniu. Moja rodzina i ja całkowicie popieramy pragnienie Harry’ego i Meghan, by stworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali członkami rodziny królewskiej pracującymi w pełnym wymiarze godzin, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie bardziej niezależnego życia jako rodziny, pozostając cenną częścią mojej rodziny

Harry i Meghan jasno powiedzieli, że nie chcą polegać na środkach publicznych prowadząc nowe życie. W związku z tym uzgodniono, że nastąpi okres przejściowy, który para Sussexes spędzi w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Są to złożone kwestie do rozwiązania przez moją rodzinę i jest jeszcze trochę do zrobienia, poprosiłam o podjęcie ostatecznych decyzji w najbliższych dniach.


Syn księcia Harry'ego i Meghan Markle został ochrzczony w Windsorze

Syn księcia Harry'ego i Meghan Markle został ochrzczony w Windsorze

Meghan i Harry wycofują się z pełnienia obowiązków służbowych

Meghan i Harry wycofują się z pełnienia obowiązków służbowych

Księżna Kate i rodzina królewska na mszy z okazji 93 urodzin królowej Elżbiety II

Księżna Kate i rodzina królewska na mszy z okazji 93 urodzin królowej Elżbiety II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×