Szukaj

Oświadczenie królowej zadziwiło Brytyjczyków. Pierwszy raz TAK zwróciła się do Meghan. Co chciała udowodnić?

Królowa Elżbieta II i Meghan Markle

Królowa Elżbieta II i Meghan Markle

Królowa Elżbieta II wydała oficjalne oświadczenie w sprawie odejścia Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej. Wszyscy czekali na jej słowa z zapartym tchem. To w jaki sposób zwróciła się do księżnej, zadziwiło obserwatorów i fanów. Co powiedziała?

Elżbieta II w końcu przerwała milczenie i w poniedziałek, 13 stycznia, wydała oficjalne oświadczenie na temat jej stanowiska w sprawie rezygnacji ze stanowiska starszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej przez Meghan Markle i księcia Harry’ego.

Oświadczenie Jej Królewskiej Mości było o wiele bardziej osobiste niż zwykle.

Królowa Elżbieta II: w jaki sposób zwróciła się do Meghan w swoim oświadczeniu?

Po szczycie rodziny królewskiej w Sandringham, w poniedziałek po południu, podczas którego rozmawiano o przyszłości księcia i księżnej Sussex, pałac Buckingham opublikował oświadczenie królowej, aby poinformować opinię publiczną o wyniku negocjacji.

W przeciwieństwie do zwykłych oświadczeń monarchini, to było o wiele bardziej osobiste. Królowa nie tylko przemówiła do księcia Harry’ego jako wnuka, mówiąc wprost: „mój wnuk”, ale także nazwała parę „Harrym i Meghan”, a nie tytułami. Chociaż Elżbieta II nie mówi otwarcie o swoich uczuciach, ze stwierdzenia jasno wynikało, że ceni Harry’ego, Meghan i ich syna Archiego, i określała ich jako cenną część swojej rodziny. Pełna treść oświadczenia brzmiała następująco:

Dzisiaj moja rodzina prowadziła bardzo konstruktywne dyskusje na temat przyszłości mojego wnuka i jego rodziny. Moja rodzina i ja całkowicie popieramy pragnienie Harry’ego i Meghan, aby stworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali członkami rodziny królewskiej, pracującymi w pełnym wymiarze godzin, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie życia bardziej niezależnego życia jako rodzina, jednocześnie pozostając cenną częścią mojej rodziny.

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w Cheshire

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w Cheshire

Harry i Meghan jasno stwierdzili, że nie chcą polegać na środkach publicznych w ich nowym życiu. Dlatego uzgodniono, że nastąpi okres przejściowy, w którym Sussexowie spędzą czas w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. To skomplikowane kwestie do rozwiązania przez moją rodzinę i jest jeszcze trochę do zrobienia, ale ostateczne decyzje zapadną w najbliższych dniach.

Kulisy spotkania królowej z Meghan i Harrym

W prywatnym spotkaniu wzięli udział Królowa, Książę Walii, Książę Sussex i Książę Cambridge oraz ich prywatni sekretarze. Uważa się, że księżna Sussex, która obecnie przebywa w Kanadzie z ośmiomiesięcznym synem Archiem, dołączyła do dyskusji przez połączenie konferencyjne.

Konferencja odbyła się w Long Library w Sandringham House, pokoju, w którym podobno przechowywane są słodkie wspomnienia z dzieciństwa Harry’ego i Williama. Biblioteka była miejscem, do którego książęta przychodzili na podwieczorek z matką, księżną Dianą, i ich królewskimi kuzynami. Długi, wąski pokój był pierwotnie kręgielnią w amerykańskim stylu, zanim stał się biblioteką i był miejscem pierwszego telewizyjnego wystąpienia Królowej w telewizji w grudniu 1957 roku.

Zobacz: William wydał oświadczenie ws. relacji z Harrym


Królowa Elżbieta II na spotkaniu z Archie Harrisonem, synem Harry'ego i Meghan

Królowa Elżbieta II na spotkaniu z Archie Harrisonem, synem Harry'ego i Meghan

Meghan Markle i książę Harry oraz królowa Elżbieta II na rozdaniu nagród Queen Young Leaders Awards 2018 w Pałacu Buckingham

Meghan Markle i książę Harry oraz królowa Elżbieta II na rozdaniu nagród Queen Young Leaders Awards 2018 w Pałacu Buckingham

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w Cheshire

Meghan Markle i królowa Elżbieta II w Cheshire

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×