Szukaj

Kolejny cios dla królowej Elżbiety II. Z księciem Filipem nie jest dobrze

Królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta

Książę Filip ciągle przebywa w szpitalu. Nie wiadomo, czy dołączy do najbliższych w Sandringham, gdzie rodzina królewska spędza Święta Bożego Narodzenia. Co dolega seniorowi rodu?

Książę Filip w zeszły piątek trafił do szpitala i ciągle tam przebywa. Fani rodziny królewskiej są coraz bardziej zaniepokojeni, choć wiadomo, że trafił tam o własnych siłach, to ciągle nie jest znana przyczyna hospitalizacji. Na królową Elżbietę II spadł kolejny cios.

Książę Filip – w jakim znajduje się stanie i czy spędzi święta z rodziną?

Książę Filip to mąż królowej Elżbiety II, który jest tytułowany  jako książę Edynburga. Poślubił monarchinię w 1948 roku. Dwa lata temu przeszedł na emeryturę, ale co jakiś czas pojawia się publicznie. Tak jak na weselach księcia Harry’ego z Meghan Markle i wnuczki księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem w 2018 roku. Para królewska razem spędziła kilka ładnych dekad, a teraz Elżbieta II drży o zdrowie męża.

Mężczyzna w tym roku skończył 98 lat i z jego zdrowiem nie jest najlepiej. W ubiegły piątek rano został przewieziony do szpitala w Londynie, w którym znajduje się pod opieką prywatnego lekarza. Obecnie książę Edynburga jest leczony w Szpitalu Króla Edwarda VII. Trafił tam na na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. Co się stało? Nie wiadomo. Pałac Buckingham wydał jedynie krótkie oświadczenie:

Ta wizyta jest środkiem zapobiegawczym, za radą Doktora Jego Królewskiej Wysokości.

Ostatnie zdjęcia księcia Filipa zrobiono w grudniu 2018

Ostatnie zdjęcia księcia Filipa zrobiono w grudniu 2018

Niepokoi jednak fakt, że mijają kolejne dni, a nie pojawiły się żadne nowe fakty dotyczące zdrowia księcia. Elżbieta II w zeszły piątek udała się samotnie do Sandringham, gdzie  rodzina królewska tradycyjnie spędzi Boże Narodzenie.

W niedzielę monarchinię widziano również podczas mszy w Kościele Świętej Marii Magdaleny w Sandringham. Przybyła w towarzystwie rodziny. Jak podaje New York Post, u boku królowej trwał książę Edward, a Elżbieta II w skupieniu modliła się o zdrowie męża.

Niektóre brytyjskie media donoszą, że są jeszcze szanse, że książę Filip dołączy do rodziny na wigilię i święta. Ciągle nie jest jednak jasne, co dokładnie mu dolega.

Zobacz: Królowa Elżbieta II przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rozpoczęła już w sierpniu. Dlaczego?


Książę Filip na zdjęciach paparazzi

Książę Filip na zdjęciach paparazzi

Ostatnie zdjęcia księcia Filipa zrobiono w grudniu 2018

Ostatnie zdjęcia księcia Filipa zrobiono w grudniu 2018

Książę Filip jest chory?

Książę Filip jest chory?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×