Szukaj

Pogrzeb księcia Filipa. Książę Harry zaprezentuje się w innym stroju niż William i Karol. Kiedyś byłoby to niedopuszczalne

Książę Harry i książę Filip

Książę Harry i książę Filip

Książę Harry weźmie udział w pogrzebie księcia Filipa i będzie się wyróżniać z tłumu. Zagraniczna prasa podaje szczegóły.

Książę Filip, mąż królowej Elżbiety II, w tym roku miał świętować setne urodziny. Nie doczekał jednak okrągłego jubileuszu. Ojciec Karola zmarł w piątek 9 kwietnia, o czym poinformował Pałac Buckingham, który wydał oficjalny komunikat w tej sprawie. Napisano w nim, że książę Edynburga ostatnie chwile życia spędził na zamku w Windsorze:

Z głębokim smutkiem Jej Wysokość Królowa ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano na zamku Windsor.

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia o godzinie 15:00 w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Będzie transmitowany przez telewizję.

Książę Harry będzie się wyróżniać na pogrzebie księcia Filipa

Ze względu na epidemię koronawirusa księciu Filipowi w ostatniej drodze będzie towarzyszyć znacznie mniej osób, niż życzyliby sobie tego fani rodziny królewskiej. Pałac Buckingham pełną listę żałobników ma ujawnić w najbliższym czasie. Wiadomo jednak, że w świątyni nie zabraknie księcia Harry’ego, który prawdopodobnie jest już w drodze ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii:

Harry zrobi wszystko, co w jego mocy, aby polecieć do Wielkiej Brytanii i być z rodziną. Niczego nie pragnie bardziej, niż być w tym trudnym czasie przy swojej rodzinie, a zwłaszcza babci – mówi osoba z otoczenia księcia Harry’ego w rozmowie z „Daily Mail”.

Ponoć wnukowi królowej nie będzie towarzyszyć żona Meghan Markle (więcej tutaj). Pogrzeb męża Elżbiety II będzie pierwszym uroczystym wydarzeniem, w którym Harry weźmie udział wraz z resztą królewskiego rodu od czasu, gdy został pozbawiony tytułów w marcu 2021.

Brat Williama nie jest już kapitanem generalnym Royal Marines, nie będzie więc nosił munduru wojskowego.

Hello! podaje, że odkąd mąż Meghan opuścił rodzinę królewską, ma dowolność w wyborze stylizacji. Dlatego też na pogrzeb dziadka ubierze się w elegancki garnitur. Na podobny strój zdecyduje się jego wuj, książę Andrzej, który nie pełni funkcji w rodzinie królewskiej od 2019 roku.

Wiadomo także, że książę Karol, książę William i hrabia Edward mają uczestniczyć w mundurach wojskowych.


Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Księżna Kate, książę William, książę Harry i Meghan Markle –  Commonwealth Day

Księżna Kate, książę William, książę Harry i Meghan Markle – Commonwealth Day

Meghan Markle i książę Harry na lotnisku w Kanadzie

Meghan Markle i książę Harry na lotnisku w Kanadzie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×