Książę Harry już w Londynie. Po przylocie został potraktowany z największymi honorami. Nie obyło się jednak bez kwarantanny

Książę Harry

Książę Harry

Książę Harry pojawi się na uroczystościach pogrzebowych swojego dziadka księcia Filipa. Paparazzi przyłapali go podczas podróży. Dokąd udał się po wyjściu z samolotu?

Książę Harry ponad rok temu wyprowadził się z Wielkiej Brytanii po tym, jak razem z żoną Meghan zrezygnowali z pełnienia swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Po 12 miesiącach po raz pierwszy udzielili też wspólnie wywiadu, w którym zdradzili, jak wyglądało ich życie na dworze. Nie szczędzili przykrych słów pod adresem rodziny królewskiej.

Małżonkowie u Oprah Winfrey mówili między innymi o rasizmie i problemach z depresją księżnej Sussexu. Przedstawiciele monarchii po opublikowaniu wywiadu wydali jedynie krótkie oświadczenie, w którym odnieśli się do zarzutów stawianych im przez księcia Harry’ego i jego żonę. W komunikacie zapewniono, że dołożone zostaną wszelkie starania, by wyjaśnić nieporozumienie, które sprawiło tak dużo przykrości Harry’emu i Meghan.

Teraz po raz pierwszy od swojego wyjazdu wnuk królowej Elżbiety II wraca, by spotkać się z rodziną. 9 kwietnia zmarł książę Filip, czyli dziadek księcia Harry’ego. To czas, w którym mężczyzna chce być przy swojej babci.

Harry zrobi wszystko, co w jego mocy, aby polecieć do Wielkiej Brytanii i być z rodziną. Niczego nie pragnie bardziej, niż być w tym trudnym czasie przy swojej rodzinie, a zwłaszcza babci – mówi osoba z otoczenia księcia Harry’ego w rozmowie z „Daily Mail”.

Książę Harry już w Wielkiej Brytanii

Pogrzeb księcia Filipa jest zaplanowany na 17 kwietnia. Uroczystości mają zacząć się o godzinie 15 czasu lokalnego. Ceremonia nie tylko ze względu na pandemię, ale także ostatnią wolę zmarłego ma być bardzo skromna. Weźmie w niej udział jedynie 30 żałobników z najbliższej rodziny.

Wiadomo również, że wśród nich nie znajdzie się Meghan Markle. Księżna Sussexu nie może towarzyszyć mężowi w tych smutnych chwilach, ponieważ jest w zaawansowanej ciąży, a na podróż przez ocean jej lekarz miał nie wyrazić zgody. Magazyn Daily Mail donosi, że Harry już wylądował w Londynie.

Paparazzi dostrzegli Harry’ego w sobotę wieczorem, gdy ten opuszczał swoją rezydencję w Kalifornii. Nie towarzyszyła mu żona. Wsiadł do czarnego Cadillaca Escalade, którym udał się na lotnisko w Los Angeles i liniami British Airways poleciał do Londynu, gdzie wylądował na Heathrow.

Na miejscu pojawił się około godziny 13.00. Tam czekali na niego ochroniarze, którzy czarnym Range Roverem przewieźli go do Pałacu Kensington.

Jak podaje magazyn Daily Mail, Harry ma spędzić tam kolejne 5 dni, bo do tylu została skrócona obowiązującą go kwarantanna.

Prosto z Londynu Harry opublikował na stronie swojej fundacji Archewell poruszające wspomnienie o księciu Filipie:

Mój dziadek był człowiekiem służby, honoru i wielkiego humoru. Był autentyczny, z bardzo ostrym dowcipem i dzięki swojemu urokowi potrafił zwrócić uwagę każdego w pomieszczeniu – a także dlatego, że nigdy nie wiedziałeś, co powie dalej.

Dla niego senior zawsze pozostanie ukochanym dziadkiem, choć światu dał się poznać jako mąż najdłużej panującej monarchini w historii:

Zostanie zapamiętany jako najdłużej panujący małżonek monarchy, odznaczony żołnierz i książę. Dla mnie podobnie jak wielu z was, którzy stracili ukochaną osobę lub jednego z dziadków, pomimo bólu minionego roku, mój dziadek był: mistrzem grillowania, legendą przekomarzania się i bezczelny do końca.

Książę Harry uczcił księcia Filipa

Książę Harry uczcił księcia Filipa

Syn Diany i Karola nie ukrywa, że ciężko będzie mu pogodzić się ze stratą księcia Filipa, podobnie jak jego bliskim:

Dziadku, dziękuję ci za twoją służbę, twoje oddanie babci i za to, że zawsze byłeś sobą. Będzie nam ciebie brakowało, ale zawsze będziemy o tobie pamiętać – naród i świat. Meghan, Archie i ja (jak również wasza przyszła prawnuczka) zawsze będziemy mieć dla ciebie specjalne miejsce w naszych sercach.

Książę podczas uroczystości pogrzebowych dziadka pojawi się u boku swojego brata, ojca i królowej na pogrzebie księcia Filipa, który rozpocznie się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze i będzie transmitowany przez stacje telewizyjne na całym świecie.


Książę Filip, książę Karol, książę William i książę Harry na pogrzebie księżnej Diany

Książę Filip, książę Karol, książę William i książę Harry na pogrzebie księżnej Diany

Książę Harry i książę William z księciem Karolem 2000 r.

Książę Harry i książę William z księciem Karolem 2000 r.

Joe Biden i ksiażę Harry

Joe Biden i ksiażę Harry

Komentarze

 • Gość pisze:

  Zal mi go on jest taki kochany!

 • Gość pisze:

  Ciekawe czy pytała lekarza jak leciała na spotkanie z koleżankami będąc w pierwszej ciąży,

  • Gość pisze:

   Racja..pogrzeb to nie babyshower

  • Xc pisze:

   Jak zlewak nie przywali , to nie czuje, ze zyje.
   Każda ciąża jest inna, a przed obecna i zaawansowaną stracila dziecko, to co w tym dziwnego , ze lekarz zabronil wyjazfu, bo tu mie tylko o lot samolotem chodzi, ale i o medialna nagonke chodzi.

  • Gość pisze:

   Człowieku. Przylot do UK byłby dla niej i dziecka stresem. Patrząc na stosunki jakie tam panują, nie przyniosłoby to nic dobrego dziecku. Zastanów się zanim coś napiszesz

 • rezerwista pisze:

  Dobrze ,ze ta intrygantka ,na cienkich nozkach ,nie przyjechala.Znowu by stroila ,glupie cyniczne minki. Wiliam i Kate ,powinni tego ryzego ,postawic do pionu. Sa starsi i madrzejsi. Raz wejdziez do obory ,zawsze bedziesz ,obora cuchnal.

  • Gość pisze:

   Ciekawa sprawa ocenić kogoś bez jakiejkolwiek wiedzy o człowieku. To że media kreują taki wizerunek kogoś może się całkowicie różnić z tym jak jest w rzeczywistości. A obrażanie kogoś kogo się nie zna to już poziom podłogi. Zresztą co ma starszy brat i jego żona do tego hm? Przecież to dorosły człowiek i jego wybory.

 • Gość pisze:

  Już myślałam że nie przyjedzie na pogrzeb dziadka

 • Gość pisze:

  Głodny był to kupił sobie jedzenie na wynos ale sensacja .

 • Gość pisze:

  Harry, moja miłość, jest wspaniały. Ma dobre serce po swojej mamie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×