Szukaj

Harry uczcił pamięć księcia Filipa. Zdobył się na osobiste wyznanie. Słowa o nienarodzonej córeczce, Meghan i Archiem wzruszają

Książę Harry, Meghan, Archie, książę Filip

Książę Harry, Meghan, Archie, książę Filip

Książę Harry przyleciał do Londynu i zdobył się na wyjątkowe wyznanie. Wspomniał księcia Filipa, a przy okazji poruszył temat Meghan, Archiego i córeczki, która wkrótce przyjdzie na świat. Można się wzruszyć.

Rodzina królewska pogrążyła się w żałobie. W piątek, 9 kwietnia, zmarł mąż królowej Elżbiety II, książę Filip. Odszedł krótko przed swoimi setnymi urodzinami. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość będzie skromniejsza, niż życzyliby sobie tego fani monarchini i jej bliskich.

Filipowi w ostatniej drodze będzie towarzyszyć zaledwie 30 osób, w tym ukochana małżonka, dzieci oraz wnuki. W tym ostatnim gronie jest książę Harry, który od ponad roku mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Mąż Meghan Markle już jest w Londynie, a dokładniej w Pałacu Kensington, gdzie spędzi pięć najbliższych dni. Daily Mail doniosło, że do tylu została skrócona obowiązująca go kwarantanna.

Zobacz: Harry już w Londynie. Po przylocie został potraktowany z największymi honorami

Książę Harry uczcił pamięć księcia Filipa. Wspomniał o córeczce

Książę Harry w poniedziałek uczcił pamięć księcia Filipa. Na stronie Archewell, organizacji, którą książę nadzoruje wraz ze swoją żoną, pojawił się poruszający wpis, którym uhonorował zmarłego dziadka. Na jego wstępie podkreślił, że mąż królowej był osobą bardzo honorową o niesamowitym poczuciu humoru:

Mój dziadek był człowiekiem służby, honoru i wielkiego humoru. Był autentyczny, z bardzo ostrym dowcipem i dzięki swojemu urokowi potrafił zwrócić uwagę każdego w pomieszczeniu – a także dlatego, że nigdy nie wiedziałeś, co powie dalej.

W dalszej części napisał, że chociaż książę Filip przez ogół został zapamiętany jako mąż Elżbiety II, dla niego zawsze będzie ukochanym dziadkiem:

Zostanie zapamiętany jako najdłużej panujący małżonek monarchy, odznaczony żołnierz i książę. Dla mnie podobnie jak wielu z was, którzy stracili ukochaną osobę lub jednego z dziadków, pomimo bólu minionego roku, mój dziadek był: mistrzem grillowania, legendą przekomarzania się i bezczelny do końca.

Książę Harry uczcił księcia Filipa

Książę Harry uczcił księcia Filipa

Książę Harry podkreślił też, że zarówno on, jak i jego bliscy nigdy nie zapomną księcia Filipa. Słowa o nienarodzonej córeczce, Meghan i Archiem są szczególnie wzruszające:

Dziadku, dziękuję ci za twoją służbę, twoje oddanie babci i za to, że zawsze byłeś sobą. Będzie nam ciebie brakowało, ale zawsze będziemy o tobie pamiętać – naród i świat. Meghan, Archie i ja (jak również wasza przyszła prawnuczka) zawsze będziemy mieć dla ciebie specjalne miejsce w naszych sercach.

W poniedziałek nie tylko mąż Meghan Markle podzielił się swoimi wspomnieniami. Na podobny gest zdobył się także książę William, o czym przeczytasz tutaj.


Książę Harry uczcił księcia Filipa

Książę Harry uczcił księcia Filipa

Książę Harry uczcił księcia Filipa

Książę Harry uczcił księcia Filipa

Brytyjska rodzina królewska na balkonie Pałacu Buckingham: księżna Camilla, książę Karol, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę George, książę William, książę Harry, królowa Elżbieta II i książę Filip (fot. ONS)

Brytyjska rodzina królewska na balkonie Pałacu Buckingham: księżna Camilla, książę Karol, księżna Kate, księżniczka Charlotte, książę George, książę William, książę Harry, królowa Elżbieta II i książę Filip (fot. ONS)

Dodaj komentarz

 • GośćRudy pisze:

  Dla mnie Kate to zwykła angielka bez wykształcenia i zawodu żyje na koszt podatników tylko dlatego że jest żona księcia. Z kolei Megan ma klasę wykształcenia i do wszystkiego doszła własną praca.. Cały szkopuł w tym za Anglicy nie przepadają za Amerykanami bo to wolny kraj dla każdego. Brawo Harry i Megan ♥️

 • Gość pisze:

  A jakaż to ksieżna z Kate to zwykły szarak jest to że przyjęła tytuł to ze względu na to że została żoną następcy tronu ! Ona odgrywa swój teatrzyk życia jedynie bo kto urodził sie wróblem to skowronkiem nie umrze niestety !!!

 • ducekatefake pisze:

  A jakaż to ” księżna ” z Kate ? to że przyjęła tytuł a jest szarakiem to z tego względu że została zona następcy tronu .Dla mnie to ona odgrywa teatrzyk swojego życia bo kto urodził sie wróblem niestety skowronkiem nie umrze !

 • Gość pisze:

  Wątpię żeby Filipowi zależało na miejscu w sercu Meghan

  • Gość pisze:

   Zgadzam się w pelni z Panem, to jest jakaś przybłęda, ktora nie pasuje nijak do rodziny królewskiej. Nadaje sie do rolek w trzeciorzednych filmach, gdzie głównie rozklada nogi… Ale wielkiej urody nie sposób jej odmówić…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×