Książę Filip uwzględnił Harry’ego w testamencie. Zapisał mu coś bardzo cennego. Nie każdego stać na tak hojny gest

Książę Harry i książę Filip

Książę Harry i książę Filip

Książę Filip zadbał o Harry'ego. Nie pominął w testamencie swojego wnuka. Zagraniczna prasa donosi, że oprócz  pieniędzy, zostawił mu w spadku niezwykłe przedmioty. Miały dla niego szczególne znaczenie.

Książę Harry i jego żona Meghan Markle w zeszłym roku zrezygnowali z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej. Przenieśli się do Stanów Zjednoczonych. Kupili przepiękną posiadłość położoną w otoczeniu gwiazd. Nie tylko skoncentrowali się na projektach zawodowych, ale przede wszystkim skupili się na swoich bliskich.

Niedawno małżonkowie powitali na świecie drugie dziecko, córkę, dla której wybrali imiona Lilibet Diana. Dziewczynka urodziła się na początku czerwca w jednym ze szpitali w Santa Barbara. Dumni rodzice te informacje przekazali w oficjalnym komunikacie. Po pewnym czasie media obiegły szczegóły porodu księżnej. Wiadomo, że królowa Elżbieta II zdobyła się na piękny gest.

Książę Filip: testament. Co zostawił księciu Harry’emu?

Odkąd książę Harry wyprowadził się z Wielkiej Brytanii, jedynie raz odwiedził swoich bliskich. Przyleciał do ojczyzny kilka tygodni temu, by wziąć udział w pogrzebie swojego dziadka, Filipa. Przypomnijmy, że mąż królowej Elżbiety II zmarł krótko przed setnymi urodzinami. Ostatnie chwile życia spędził na zamku Windsor.

Podobno Harry o śmierci dziadka dowiedział się w niezbyt przyjemny sposób. Tabloidy donosiły, że nie poinformowali go o tym członkowie rodziny królewskiej. Chcieli, by w ich imieniu zrobił to przedstawiciel brytyjskiej ambasady w USA. Gdy ten nie mógł dodzwonić się do posiadłości księcia, na miejsce wysłano funkcjonariuszy policji. To podobno oni o 3 w nocy przekazali tę nowinę. Harry natychmiast wsiadł w samolot i przyleciał do Londynu.

Książę nigdy nie ukrywał, że dziadek był ważny w jego życiu. Gdy media obiegły informacje o śmierci męża królowej Elżbiety II, jego wnuk zdobył się na piękny gest. Opublikował krótki, ale przejmujący komunikat. Wbrew tabloidowym rewelacjom, Filip bardzo się cieszył, że Harry odnalazł miłość życia. Dlatego też ujął go w swoim testamencie.

Jak podają zagraniczne media, książę Filip zgromadził około 30 milionów funtów. Pieniądze zostaną podzielone między Elżbietę II, jego dzieci, a także wnuków. Ci ostatni otrzymali od niego jeszcze przedmioty, które miały dla Filipa szczególne znaczenie. Mowa o kolekcji 13 tysięcy książek w bibliotece Pałacu Buckingham. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłego, Harry, jego brat oraz kuzyni, mogą sobie zabrać z niej to, co zechcą.


Książę Filip na ślubie wnuka

Książę Filip na ślubie wnuka

Książę Filip przez wiele lat nosił te same buty

Książę Filip przez wiele lat nosił te same buty

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×