Miejsce pochówku księcia Filipa. Gdzie spoczął mąż królowej? To tylko tymczasowe rozwiązanie

Książę Filip - miejsce spoczynu

Książę Filip - miejsce spoczynu

Książę Filip nie żyje. Pogrzeb odbył się 17 kwietnia w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Nie jest to jednak ostateczne miejsce spoczynku małżonka królowej. Dokąd zostaną przeniesione jego szczątki?

Książę Filip zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Przez niemal miesiąc przebywał w szpitalu, który opuścił na kilka dni przed swoją śmiercią. Ostatnie chwile spędził razem z Elżbietą II na zamku w Windsorze. Według relacji hrabiny Sophie odszedł w spokoju.

Przygotowania do ostatniej drogi zmarłego księcia trwały ponad tydzień. Ze względu na epidemię koronawirusa w jego pogrzebie uczestniczyło jedynie 30 osób (pełna lista tutaj). Ceremonia miała charakter prywatny, a większość została zaplanowana jeszcze za życia księcia Edynburga.

Trumna z ciałem została przewieziona do Kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Jednak to nie jest ostateczne miejsce spoczynku Filipa.

Zobacz relację: Pogrzeb Filipa. Rodzina królewska pożegnała męża królowej. Nie brakowało wzruszających scen

Gdzie ostatecznie spocznie książę Filip?

Książę Filip, który 10 czerwca skończyłby 100 lat, był najdłużej żyjącym mężczyzną w historii brytyjskiej rodziny królewskiej i trzecią najdłużej żyjącą osobą w familii, był też najdłużej żyjącym współmałżonkiem brytyjskiego monarchy. Razem z Elżbietą II stali się jedyną parą królewską w historii brytyjskiej monarchii, która doczekała 70. rocznicy ślubu.

Małżonkowie doczekali się czworga dzieci, ośmiorga wnucząt i dziesięciorga prawnucząt. Niestety w ostatniej drodze nie wszyscy mogli mu towarzyszyć. Lista żałobników została ograniczona.

Trumnę z ciałem z honorami przewieziono do Kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Jednak podczas dzisiejszego pogrzebu książę Filip nie został pochowany w swoim ostatnim miejscu spoczynku.

Filip został pochowany w Królewskiej Krypcie w wyżej wymienionej świątyni. Jednak ostatnim miejscem spoczynku księcia Edynburga będzie krypta w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, gdzie jego żona, królowa Elżbieta również zostanie pochowana, gdy pewnego dnia umrze.

W tym miejscu pochowani są również rodzice Elżbiety, król Jerzy VI i królowa Elżbieta, matka monarchini, a także spoczywają szczątki jej siostry, księżniczki Małgorzaty.

Według The Telegraph, kiedy Elżbieta umrze, Filip zostanie przeniesiony i pochowany u jej boku.

Zobacz także: Pogrzeb księcia Filipa. Królowa Elżbieta osamotniona w kaplicy. Zrozpaczona dyskretnie ocierała łzy


Pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa

Żałobnicy – pogrzeb księcia Filipa

Żałobnicy – pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×