Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala. Rzecznik pałacu potwierdza smutne doniesienia. W jakim stanie jest monarchini?

Królowa Elżbieta II - zaskoczyła stylizacją

Królowa Elżbieta II - zaskoczyła stylizacją

Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala. Niepokojące wieści przekazał rzecznik Pałac Buckingham. Jest oficjalne oświadczenie dotyczące stanu zdrowia monarchini. 

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Oficjalnie została koronowana w 1953 roku. Tytuł przejęła po swoim ojcu Jerzym VI, który przegrał walkę z nowotworem. Od tamtej pory nieprzerwanie zasiada na tronie Wielkiej Brytanii i z wielkim zaangażowaniem wypełnia powierzone jej obowiązki. Ostatni rok dał się jej jednak we znaki. Monarchini najpierw musiała zmierzyć się ze sporym skandalem, jaki wywołali książę Harry i Meghan Markle rezygnując ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Kolejnym wielkim ciosem był ich wywiad, którego udzielili Oprah Winfrey i to, w jak przykrych słowach wspominali swoje życie na królewskim dworze.

Nic jednak nie równa się z utratą ukochanego męża. W kwietniu musiała ona pożegnać księcia Filipa. Byli oni małżeństwem przez ponad 73 lata. Chociaż na początku wiele mówiło się o kryzysie w ich relacjach, to przetrwali wszystkie próby, jakie zgotowało im życie i trwali razem do ostatnich chwil księcia Edynburga.

Królowa Elżbieta II trafiła do szpitala

W ostatnim czasie sporo mówi się o stanie zdrowia Królowej Elżbiety II. Monarchini w tym roku skończyła 95 lat i wygląda na to, że po śmierci męża sama podupadła na zdrowiu. Najpierw Brytyjczyków zaniepokoiła jej wizyta w Opactwie Westminsterskim. Tam wzięła udział w nabożeństwie dziękczynnym z okazji 100. rocznicy powstania Royal British Legion, a na zdjęciach widać, jak podpiera się laską.

Zaledwie kilka dni temu odwołała swój wyjazd do Irlandii Północnej. A Pałac Buckingham wydał w tym celu oficjalne oświadczenie, w którym zaznaczył, że monarchini ma się dobrze, ale musi odpocząć.

Królowa niechętnie przyjęła poradę medyczną dotyczącą odpoczynku przez kilka następnych dni. Jej Wysokość jest w dobrym nastroju i jest rozczarowana, że ​​nie będzie już mogła odwiedzać Irlandii Północnej, gdzie miała podjąć szereg zobowiązań dziś i jutro. Królowa przesyła najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom Irlandii Północnej i nie może się doczekać wizyty w przyszłości -brzmi treść oficjalnego oświadczenia.

Teraz Brytyjczycy ponownie drżą o zdrowie monarchini. Okazało się, że tuż po odwołaniu wyjazdu babcia księcia Williama i Harry’ego trafiła do szpitala im. Króla Edwarda VII. Rzecznik Pałacu wydał oświadczenie w tej sprawie.

Po zaleceniu lekarza, aby odpoczywać przez kilka dni, królowa w środowe popołudnie pojechała do szpitala w celu przeprowadzenia wstępnych badań. W czwartek w porze lunchu wróciła do zamku Windsor i pozostaje w dobrym nastroju- brzmi treść oświadczenia.

Teraz monarchini ma dochodzić do zdrowia na Zamku Windsor, lecz na tę chwilę nie wykonuje swoich obowiązków. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści o jej stanie zdrowia.


Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Księżna Kate i królowa Elżbieta II

Księżna Kate i królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×