Królowa Elżbieta II podupadła na zdrowiu. Odwołane wizyty zaniepokoiły Brytyjczyków. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Królowa Elżbieta II - rodzinne afery

Królowa Elżbieta II - rodzinne afery

Królowa Elżbieta II odwołała podróż do Irlandii Północnej. O wszystkim zadecydowali lekarze, którzy opiekują się monarchinią. W jakim jest stanie?

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą na świecie. Koronę królowej odziedziczyła po nagłej śmierci swojego ojca Jerzego VI. Jej oficjalna koronacja odbyła się w czerwcu 1953 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie stoi na straży Wielkiej Brytanii i krajów Wspólnoty, a także jest głową kościoła anglikańskiego. W tym roku obchodziła swoje 95 urodziny. Niestety nie był to dla niej zbyt wesoły dzień. Kilka tygodni wcześniej pożegnała swojego ukochanego męża księcia Filipa, który zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Byli małżeństwem przez ponad 73 lata.

Królowa po śmierci męża odbyła krótką żałobę. Chciała bowiem szybko wrócić do swoich obowiązków względem monarchii i tak też się stało. Chociaż książę William i Karol przejęli sporo jej obowiązków, to ona sama również pojawiała się na oficjalnych spotkaniach. Przyjęła nawet prezydenta USA. Joe Biden razem z żoną w czerwcu odwiedzili Wielką Brytanię.

Królowa Elżbieta II odwołała podróż do Irlandii Północnej

Królowa Elżbieta II cały czas stara się jak najlepiej sprawować swoją funkcję. Ostatnio jednak coraz częściej pojawiają się doniesienia o tym, że jej stan zdrowia się pogarsza. Monarchini zaniepokoiła bowiem Brytyjczyków podczas ostatnich oficjalnych wyjść. Pojawiła się w Opactwie Westminsterskim. Tam wzięła udział w nabożeństwie dziękczynnym z okazji 100. rocznicy powstania Royal British Legion. Babcia księcia Williama i Harry’ego podpierała się laską.

Monarchini miała też zaplanowaną podróż do Irlandii Północnej. Dzisiaj wszystko zostało odwołane. Medycy nie zgodzili się bowiem na wyjazd i zalecili królowej kilka dni odpoczynku. Pałac Buckingham wydał oświadczenie w tej sprawie. Wdowa po księciu Filipie ma być niepocieszona zaleceniami lekarzy.

Królowa niechętnie przyjęła poradę medyczną dotyczącą odpoczynku przez kilka następnych dni. Jej Wysokość jest w dobrym nastroju i jest rozczarowana, że ​​nie będzie już mogła odwiedzać Irlandii Północnej, gdzie miała podjąć szereg zobowiązań dziś i jutro. Królowa przesyła najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom Irlandii Północnej i nie może się doczekać wizyty w przyszłości -brzmi treść oficjalnego oświadczenia.

Miejmy nadzieję, że to jedynie chwilowe problemy i królowa szybko odzyska pełnię sił. Brytyjczycy zapewne drżą o jej zdrowie i nie będą spokojni, dopóki na własne oczy nie zobaczą królowej. Magazyn Hello! informuje nieoficjalnie, że wszystko może mieć związek z pandemią koronawirusa, która nadal jest niezwykle groźna.


Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II może liczyć na wsparcie księżnej Kate

Królowa Elżbieta II może liczyć na wsparcie księżnej Kate

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×