Brytyjczycy zaniepokojeni stanem zdrowia królowej. Na ostatnich zdjęciach nie wygląda najlepiej

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II przez blisko rok pozostawała w izolacji z uwagi na pandemię koronawirusa. Gdy sytuacja nieco się uspokoiła, niezwłocznie wróciła do wypełniania swoich obowiązków. Brytyjczycy od razu zauważyli jeden szczegół wskazujący na problemy zdrowotne monarchini. O czym mowa?

Królowa Elżbieta II z wielu powodów przejdzie do historii. Po pierwsze jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii, ale i nie tylko. Wśród obecnych głów państw jest także tą, która najdłużej piastuje ten urząd. Urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie, a koronacja odbyła się w 1952 roku, po tym, jak jej ojciec, Jerzy VI zmarł. W momencie koronacji miała zaledwie 27 lat, jednak doskonale odnalazła się w nowej roli.

Od 69 lat ludzie z niemalże całego świata przyglądają się z zaciekawieniem, jak wygląda jej życie. W międzyczasie byli świadkami tragedii, jaka ją dotknęła. Mowa tu o śmierci jej mężaksięcia Filipa, z którym przeżyła 73 lata. Królowa długo nie wypowiadała się na jego temat. Dopiero podczas otwarcia szkockiego parlamentu w sali obrad Holyrood zdradziła, co czuła biorąc udział w tym wydarzeniu.

Przypomniała sobie wiele szczęśliwych wspomnień, które dzieliła ze swoim mężem.

Królowa Elżbieta II chodzi o lasce

Babcia księcia Williama i księcia Harry’ego coraz częściej spotyka się z Brytyjczykami. We wtorkowe popołudnie w towarzystwie córki, księżniczki Anny, wybrała się do opactwa Westminsterskiego. Tam panie wzięły udział w nabożeństwie dziękczynnym z okazji 100. rocznicy powstania Royal British Legion, organizacji charytatywnej zapewniającej m.in. finansowe wsparcie członkom i weteranom Brytyjskich Sił Zbrojnych oraz ich rodzinom.

W trakcie wydarzenia królowa wdała się w krótką pogawędkę ze zgromadzonymi, co zostało uwiecznione na kilku pamiątkowych fotografiach. Uwadze fanów monarchini nie umknął fakt, że ta podpierała się laską.

W ostatnim czasie w brytyjskich mediach ukazało się co najmniej kilka artykułów dotyczących stanu zdrowia matki księcia Karola. Wielu dziennikarzy zauważyło, że w ostatnim czasie bardzo schudła. Zdjęcia, na których trzyma w dłoni laskę, nie napawają optymizmem. Przypomnijmy tylko, że po raz ostatni była widziana w takim stanie w latach 2003-2004, gdy dochodziła do siebie po operacji prawego kolana.

Poniekąd nie powinniśmy się temu jednak dziwić. Elżbieta II za kilka miesięcy będzie świętowała 95. urodziny, a wiele osób ma w tym wieku problemy ze stawami. Wierzymy jednak, że była to jedynie chwilowa niedyspozycja królowej.


Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×