Szukaj

Z dziennikarstwa do polityki. Uwielbiana przez widzów gwiazda TVP będzie walczyć o fotel prezydenta!

Katarzyna Obara kandydatką na prezydenta Wrocławia

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już pod koniec roku wybierzemy reprezentantów większych i mniejszych miast. Nic więc dziwnego, że pojawiają się coraz to nowi kandydaci, którzy ubiegać się będą o najważniejsze ze stanowisk w lokalnym środowisku. Karierę polityczną rozpocznie wkrótce jedna z dziennikarek TVP. Kto to taki?

Mowa o Katarzynie Obarze, która pierwsze kroki jako dziennikarka stawiała w wieku siedemnastu lat na antenie telewizyjnej Dwójki. Obecnie gwiazda ma 40 lat i postanowiła wybrać karierę polityczną. Wkrótce będzie ubiegać się o fotel prezydenta Wrocławia.

Dlaczego Katarzyna bara startuje w wyborach?

Wrocław to rodzinne miasto Obary, z którym związana jest niemal od zawsze. To właśnie tam otworzyła restaurację, karmiąc mieszkańców wyśmienitymi daniami. Związana jest także z lokalną polityką – podczas poprzednich wyborów wspierała prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza. Teraz stanie z nim do walki w wyborach samorządowych, o czym opowiedziała w rozmowie z Onetem:

Chcę się tym zajmować, bo jestem idealistką. Mam poczucie, że mogę zrobić wiele pożytecznego dla ludzi. Kropla drąży skałę, a jako radna z ośmioletnim stażem jestem tą kroplą. Od dwóch lat funkcjonuję w radzie miejskiej jako niezrzeszona i zawsze głosuję na projekty, które uważam za wartościowe. Niezależnie czyjego są autorstwa: PiS czy Nowoczesnej, klubu Dutkiewicza, czy PO. Na tym właśnie polega rządzenie na poziomie lokalnym.

Co denerwowało ją w kontrkandydacie?

Drażniło mnie, że w samorządzie nie ma miejsca na dyskusję, debatę. Kiedy o pewne kwestie pytałam: „Dlaczego?”, najczęściej w odpowiedzi słyszałam: „bo tak”. Nie akceptuję takiej argumentacji. Poza tym drażnią mnie rozmaite koterie, które przez tyle lat rządzenia przez jednego prezydenta utworzyły się w mieście – dodała Obara.

Jak myślicie Katarzyna Obara ma szansę zostać prezydentem Wrocławia?

Co się dzieje z Kingą Dudą? Córka pary prezydenckiej nagle zniknęła z życia publicznego. Oto powód

Melania Trump ma serdecznie dość swojej roli w Białym Domu! Zabrała głos pierwszy raz po operacji nerek. Donald Trump będzie wściekły!

HIT! Siostry Godlewskie wystroiły się jak Marilyn Monroe i zaśpiewały dla Andrzeja Dudy z okazji urodzin! Tego nie można przegapić [WIDEO]


Czy Katarzyna Obara ma szansę na fotel prezydenta Wrocławia?

×