Rozenek o swoim wieku. Radzio przerwał rozmowę

Co czeka Edytę Górniak w Agent Gwiazdy 4?

Cleo oceniła szanse Margaret na Eurowizji 2019 w Szwecji

Rozenek, Mensah, Kraśko o WOŚP. Jak wspierają?

Diety gwiazd. Wolszczak i Zamachowska zdradziły swoje sekrety

Sanatorium miłości: Marta Manowska i uczestnicy o programie TVP

Paulina Sykut o faworycie Tańca z gwiazdami 9

Marta Manowska o diecie i partnerze: "Myślę, że to ten jedyny"

Jakich facetów lubi Majka Jeżowska?

Marta Manowska o 6. edycji "Rolnik szuka żony"

Grażyna Wolszczak kontra smog. Dlaczego wycofała pozew?

Paulina Sykut o sylwestrowej wpadce z bielizną

Kogo Majka Jeżowska wysłałby na Eurowizję?

Jakub Kucner o partnerce z Tańca z gwiazdami

Gosia Andrzejewicz zachwyca się Arianą Grande

Jakub Kucner o roli w M jak miłość

Tomasz Zarzycki – Mister Polski 2018 – o swojej wygranej

Andrzej Wrona, Anita Włodarczyk i Maciej Szczęsny skomentowali zarobki polskich piłkarzy!

Andrzej Wrona o związku z Zosią Zborowską

Anita Włodarczyk wspomina Irenę Szewińską

Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Córka Pawła Adamowicza podzieliła się poruszającymi zdjęciemi. Uczciła pamięć ojca w niezwykłym stylu
Córka Pawła Adamowicza podzieliła się poruszającymi zdjęciemi. Uczciła pamięć ojca w niezwykłym stylu

Córka Pawła Adamowicza podzieliła się poruszającymi zdjęciemi. Uczciła pamięć ojca w...

Córka Pawła Adamowicza podzieliła się poruszającymi zdjęciemi. Uczciła...

Wpis żony Pawła Adamowicza odbiera mowę. Pokazała ostatnie rodzinne zdjęcie
Wpis żony Pawła Adamowicza odbiera mowę. Pokazała ostatnie rodzinne zdjęcie

Wpis żony Pawła Adamowicza odbiera mowę. Pokazała ostatnie rodzinne zdjęcie

Wpis żony Pawła Adamowicza odbiera mowę. Pokazała ostatnie...

Wielkie zamieszanie z udziałem Michała Wiśniewskiego w „Tańcu z gwiazdami”! Tylko u nas oficjalny komentarz gwiazdora!
Wielkie zamieszanie z udziałem Michała Wiśniewskiego w „Tańcu z gwiazdami”! Tylko u nas oficjalny komentarz gwiazdora!

Wielkie zamieszanie z udziałem Michała Wiśniewskiego w „Tańcu z gwiazdami”! Tylko...

Wielkie zamieszanie z udziałem Michała Wiśniewskiego w „Tańcu...

Dziś środa, 16.01.2019

Z dziennikarstwa do polityki. Uwielbiana przez widzów gwiazda TVP będzie walczyć o fotel prezydenta!
Katarzyna Obara kandydatką na prezydenta Wrocławia

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Już pod koniec roku wybierzemy reprezentantów większych i mniejszych miast. Nic więc dziwnego, że pojawiają się coraz to nowi kandydaci, którzy ubiegać się będą o najważniejsze ze stanowisk w lokalnym środowisku. Karierę polityczną rozpocznie wkrótce jedna z dziennikarek TVP. Kto to taki?

Mowa o Katarzynie Obarze, która pierwsze kroki jako dziennikarka stawiała w wieku siedemnastu lat na antenie telewizyjnej Dwójki. Obecnie gwiazda ma 40 lat i postanowiła wybrać karierę polityczną. Wkrótce będzie ubiegać się o fotel prezydenta Wrocławia.

Dlaczego Katarzyna bara startuje w wyborach?

Wrocław to rodzinne miasto Obary, z którym związana jest niemal od zawsze. To właśnie tam otworzyła restaurację, karmiąc mieszkańców wyśmienitymi daniami. Związana jest także z lokalną polityką – podczas poprzednich wyborów wspierała prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza. Teraz stanie z nim do walki w wyborach samorządowych, o czym opowiedziała w rozmowie z Onetem:

Chcę się tym zajmować, bo jestem idealistką. Mam poczucie, że mogę zrobić wiele pożytecznego dla ludzi. Kropla drąży skałę, a jako radna z ośmioletnim stażem jestem tą kroplą. Od dwóch lat funkcjonuję w radzie miejskiej jako niezrzeszona i zawsze głosuję na projekty, które uważam za wartościowe. Niezależnie czyjego są autorstwa: PiS czy Nowoczesnej, klubu Dutkiewicza, czy PO. Na tym właśnie polega rządzenie na poziomie lokalnym.

Co denerwowało ją w kontrkandydacie?

Drażniło mnie, że w samorządzie nie ma miejsca na dyskusję, debatę. Kiedy o pewne kwestie pytałam: „Dlaczego?”, najczęściej w odpowiedzi słyszałam: „bo tak”. Nie akceptuję takiej argumentacji. Poza tym drażnią mnie rozmaite koterie, które przez tyle lat rządzenia przez jednego prezydenta utworzyły się w mieście – dodała Obara.

Jak myślicie Katarzyna Obara ma szansę zostać prezydentem Wrocławia?

Co się dzieje z Kingą Dudą? Córka pary prezydenckiej nagle zniknęła z życia publicznego. Oto powód

Melania Trump ma serdecznie dość swojej roli w Białym Domu! Zabrała głos pierwszy raz po operacji nerek. Donald Trump będzie wściekły!

HIT! Siostry Godlewskie wystroiły się jak Marilyn Monroe i zaśpiewały dla Andrzeja Dudy z okazji urodzin! Tego nie można przegapić [WIDEO]Czy Katarzyna Obara ma szansę na fotel prezydenta Wrocławia?

Komentarzy: 1


Polski Szejk | 7 września 2018, 05:14

Jako użytkownik miasta od ponad 32 lat mam do Państwa kilka pytań:

0. Czy zapoznali się Państwo z opracowaniem foresightu #Wroclaw20362056? Zawierającego m.in. wyniki rozmów z miszkańcami o przyszłości? Który scenariusz rozwoju miasta wydaje się być najbardziej pożądany i dlaczego? Który najgroźniejszy i dlaczego?

1. Czy chcecie w jakiś sposób zadbać o budżet miasta? Macie jakiś pomysł na wrocławskie długi?
Czy do zwalczenia problemu wrocławskiego długu posłużą się Państwo:
a) wrocławską kryptowalutą
b) emisją obligacji
c) powoływaniem startupów z udziałem miasta (które może udostępniać lokale lub obiekty miejskie na zasadzie aportu do spółki)
d) powołanie miejskiego banku
e) robotyzacją niektórych stanowisk urzędniczych (co zmniejszyłoby także kolejki w urzędach)

2. Jak chcecie zadbać o zagospodarowanie przestrzenią miasta? O ład i estetykę centralnych przestrzeni publicznych?
Jaki styl powinno mieć nasze miasto?
a) nowoczesny design w oparciu o najbardziej awangardowe projekty (co wymagałoby powołanie specjalnego miejskiego kuratora estetyki)
b) zróżnicowany – wedle uznania danego inwestora
c) klasyczny, oparty o tradycję

3. W jaki sposób miasto zamierza działać i promować się w Internecie? Czy pojawią się nowe usługi dla mieszkańców i czy sieć hostspotów będzie rozbudowana?
Jaki procent budżetu na promocję miasta przeznaczyliby Państwo na ten cel?
Czy mogą Państwo obiecać, że wprowadzą całkowicie darmowy internet na terenie całego miasta, a jeśli nie, to gdzie ten internet powinien być dostępny (może na wszystkich przystankach)?

4. Czy administracja miejska będzie w jakiś sposób zreformowana?
Mieszkańcy narzekają na biurokrację i kolejki w urzędach. Jakich 5 prostych posunięć Państwo proponują, by ten problem rozwiązać?

5. Co ze wsparciem osób najbardziej wykluczonych i osłabionych przez różne życiowe sytuacje? Planujecie wspierać kluby seniora, wybudować noclegownie, wesprzeć głodnych posiłkami lub stwarzać możliwości reintegracji poprzez pracę jak Fundacja Mam poMoc?
Czy miejskie przedszkole (choć jedno) będzie czynne od godz. 5:00 do godz. 22:00, tak by samotne mamy pracujące od 6:00 rano lub pracujące do 21:00 miały szansę realizacji kariery zawodowej?

6. Czy obywatel i przedsiębiorca będzie w jakiś sposób włączany w strategię miasta? Będzie partycypował w korzyściach z organizacji imprez, rozbudowy miasta oraz wzrostu jego znaczenia na świecie? Jak?
Czy będą Państwo konsultować konstrukcję dokumentów strategicznych oraz dezyzje o kluczowych inwestycjach i imprezach z szerokim gronem interesariuszy m.in. biznesem, NGO, jednostkami pomocniczymi i władzami uczelni?
Czy wprowadzą Państwo, w oparciu o profil zaufany ePUAP (lub inny może miejski profil zaufany) system referendalny przez internet dla mieszkańców?
Czy jako prezydent miasta poparłby Pan/Pani pomysł przeznaczenia 5 mln złotych na sfinansowanie projektu niezależnego systemu operacyjnego dla miasta, który nie dość, że wsparłby organizację naszego miasta to dodatkowo mógłby stać się produktem sprzedażowym?

7. Co z miastami w regionie, z których pochodzi wielu naszych mieszkańców? Czy przewidują Państwo współpracę z nimi?
Czy wyraziliby Państwo zgodę na utworzenie wspólnego biletu komunikacji miejskiej, muzeów, basenów, boisk itp. obiektów miejskich dla wszystkich miast Dolnego Śląska, które wyraziłyby chęć przyłączenia się do takiej inicjatywy?

8. Miasto może prowadzić własną politykę zagraniczną w pewnym zakresie. Jak zamierzają Państwo ją prowadzić? Czy są jakieś preferowane kierunki lub cele działań dyplomatyczno -promocyjnych zw. z Państwa strategią rozwoju i wizją miasta?

9. Wiele miast wprowadza tanią lub darmową komunikacją (często w formie eksperymentalnej) co Państwo sądzicie o takich pomysłach? Jakie widzicie słabe, mocne strony, szanse, ryzyka takiego ruchu?

10. Wiele się mówi o miastach #SmartCity, miasta zaczynają dążyć do zrównoważonego rozwoju i gospodarki o zamkniętym obiegu. Czy są one elementem Pana/Pani wizji miasta?

Do którego roku zobowiążą się Państwo wprowadzić Blockchain w administracji w zakresie identyfikacji osób, przechowania informacji urzędowych?
Do ilu osób zostanie powiększony wydział związany z koordynacją i wdrażaniem Smart City?
Czy zostanie wprowadzone stanowisko miejskiego CTO (Chief Technology Officer)?

11. Czy byliby Państwo za budową we Wrocławiu (głównie ze środków miejskich) Wrocławskiego Kosmodromu tj. ośrodka naukowo-kulturalnego, w którym zarówno prowadzono by badania nad kwestiami związanymi z eksploracją kosmosu (astronomia, astronautyka, fizyka, napędy rakietowe) jak i ośrodek promujący kulturę rozwoju nauki, eksploracji kosmosu, kształcenia o kosmosie a dodatkowo taki ośrodek mógłby posiadać strefę poligonu dla amatorskich rakiet.
12. Czy za Państwa prezydentury widzą Państwo możliwość zainwestowania np. 50 mln zł w projekt USKP czyli szybkich kolei próżniowych, które mogłyby połączyć Wrocław i Warszawę?

13. Co z transportem wodnym? Czy zamiast inwestować pieniądze miejskie, może należałoby stworzyć program zachęt dla prywatnych inwestorów, którzy stworzyliby system komunikacji rzecznej połączony z systemem MPK.

14. Skoro mamy Polinkę, co Państwo myślą o stworzeniu połączenia linowego (szybkiego) między lotniskiem a centrum miasta?

Wierzę, że odpowiedzi pomogą nie tylko mi, ale także pozostałym obywatelem wyważyć stosunek do Państwa kandydatury. Z góry dziękuję!


Dodaj komentarz
×