Najlepszej przyjaciółce Agnieszki Osieckiej nie spodobała się aktorka grająca ją w serialu „Osiecka”. Wskazuje lepszą kandydatkę: „Ma podobną wrażliwość”

Katarzyna Gärtner o serialu Osiecka

Katarzyna Gärtner o serialu Osiecka

Katarzyna Gärtner przyjaźniła się z Agnieszką Osiecką. W rozmowie z Faktem oceniła nową produkcję TVP i zdradziła, że jedna z głównych bohaterek serialu Osiecka nie przypadła jej do gustu. Kogo widziałaby na miejscu Magdaleny Popławskiej?

Serial Osieckaodkąd zadebiutował na antenie TVP, wywołuje spore emocje. Na jego temat wypowiedziała się już m.in. Maryla Rodowicz. Piosenkarka współpracowała z poetką. To Osiecka stworzyła słowa do przebojów takich jak m.in. Małgośka czy Niech żyje bal. W produkcji nie brakuje więc wątków związanych z ich znajomością. W postać piosenkarki wciela się Karolina Piechota.

Rodowicz w jednym z wywiadów powiedziała, że nie dostrzega żadnego podobieństwa między nią a aktorką:

Nie znam jej, więc nie mogę wiele powiedzieć. W ogóle nie jest podobna, oczy blisko nosa. Mi się pewnie i tak nie spodoba, bo nawet nie lubię, gdy ktoś śpiewa moje piosenki. […] Żeby dobrze mnie zagrać, powinna być cyniczna oraz na granicy żartu i obrazy. Tak podpowiada mi mój trener tenisa — skomentowała w Super Expressie. 

Katarzyna Gärtner o serialu Osiecka. Kto powinien zagrać główną bohaterkę?

Serial Osiecka skomentowała też wypowiedzieć Katarzyna Gärtner, kompozytorka, która przyjaźniła się z poetką. Jak donosi Fakt, artystka bardzo wnikliwie śledzi nową produkcję TVP. Ma zastrzeżenia co do aktorki, która wciela się w główną bohaterkę. W tej roli widziałaby Magdalenę Cielecką, a nie Magdalenę Popławską:

Ja do tej roli typowałam inną aktorkę, która by zagrała starszą Agnieszkę. Uważam, że w tej roli bliższa postaci poetki byłaby Magdalena Cielecka – komentowała w rozmowie z Faktem. 

Gärtner dodała, że wspomniana przez nią aktorka ma podobną wrażliwość i jest bardziej podobna do pierwowzoru. Podkreśla, że nie trzeba by jej nawet specjalnie charakteryzować. Uważa jednak, że to jest tylko jej prywatna wizja kierowana intuicją:

Cielecka ma podobną wrażliwość i przede wszystkim wizualnie jest bardziej podobna do pierwowzoru. Nie trzeba by jej nawet specjalnie charakteryzować. Według mnie sprawdziłaby się lepiej, ale nikt mnie nie pytał o zdanie i to tylko moja prywatna wizja kierowana intuicją i tym, że znałam dobrze Agnieszkę. Agnieszka wyglądała inaczej niż pokazuje to pani Popławska, inaczej mówiła i nawet inaczej się zachowywała.

Oglądacie serial Osiecka?


fot. AKPA

Katarzyna Gärtner przyjaźniła się z Agnieszką Osiecką

Katarzyna Gärtner o serialu Osiecka

Katarzyna Gärtner o serialu Osiecka

Magdalena Cielecka – Orły 2020

Magdalena Cielecka – Orły 2020

Komentarze

 • Robert pisze:

  Tak to jest gdy żyją osoby o których jest film czy książka. To nie gabinet figur woskowych że musi być podobna tylko chodzi o oddanie osobowości. Każdy widzi świat inaczej a nawet samego siebie bo przecież się zna jak nikt. Ludzie zaś odbierają nas inaczej bo patrzą na nas poprzez swoje ego i doświadczenia.

 • Gość pisze:

  Popławska super w tej roli. Uważam, że gra bardzo dobrze i podobieństwo duże.

 • Gośćmarge pisze:

  p,Popławska wspaniale wcieliła się w postać p, Osieckiej , tylko scenariusz jest okropny przedstawia Poetkę jako alkoholiczkę i rozwiązłą kobietę która całe życie szukała prawdziwej miłości jej wrażliwa dusza pełna wspaniałych przemyśleń, miała tak bogate wnętrze Ze realizatorzy tego filmu wszystko zaprzepaścili,,

 • Weraa pisze:

  Niee, Popławska jest bardzo dobra. Nie zastąpiłabym ją żadną inną aktorką, ani Cielecką ani inną. Najłatwiej krytykować, nie wiem tylko po co. Zamiast docenić że serial jest naprawdę dobry.

 • NIKA pisze:

  Popławska w roli Osieckiej – PORAŻKA !

 • Gość pisze:

  Pani Magdalena Popławska świetnie gra rolę Agnieszki Osieckiej. No ludzie, Osiecka nie była miss świata. Powiedziałabym nawet, że p.Popławska jest za ładna jak na Osiecką. P.Cielecka jeszcze piękniejsza,więc kompletnie by nie pasowała!!! Nie róbcie z Osieckiej królewny z bajki, bo naprawdę daleko jej do ideału. Pod wieloma względami szwankowała… A o p.Maryli Rodowicz powiem tak: na stare lata ludzie robią się przewrotni!!!

 • Nigdy cielecka pisze:

  Oby nie cielecka, koszmarna wyprowata. Na chylke tez się nie nadaje. Dygant byłaby fantastyczna chylka.

 • Gość pisze:

  Jest dobrze. Pani Cielecka świetna w rolach… Twarzą do przodu.. Ale zupełnie nie pasuje do wrażliwosci subtelność poezji. P. Poplawska. Ok.

 • Gość pisze:

  Fakt. Cielecka bardziej podobna.

 • Anna pisze:

  Uważam, że podobieństwo p. Popławskiej do p. Osieckiej jest ogromne, jestem zachwycona Jej grą. Jest znakomita. Ma naturalną urodę. Na pewno nie p. Cielecka, którą także bardzo lubię, szanuję, cenię, ale to zupełnie inna uroda.

 • Andrzej pisze:

  Porownanie Cieleckiej do Osieckiej to jak porownanie oka do duuuu . Poplawska jest bardzo podobna do Osieckiej .

 • Gośćhelar pisze:

  Tylko nie Cielecka!!! Pani Poplawska świetnie gra Osiecka!

  • Ivo pisze:

   Tak dobrze znałeś Osiecką że wiesz kto lepiej zagrałby ?????

  • gromGość pisze:

   Tylko Magdalena Cielecka nadawała się do tej roli, znakomita aktorka i większe podobieństwo do Osieckiej. Padł zły wybór co do Pani Popławskiej, kompletnie nie podobna i nie widzę w niej Osieckiej. Nie wiem kto dokonał wyboru do tej roli – kompletnie nie trafiony!!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×