Nie żyje gwiazda kultowego serialu. Przegrała walkę z rakiem

Juliette Kaplan nie żyje

Juliette Kaplan nie żyje

Juliette Kaplan nie żyje. Zmarła brytyjska aktorka, znana z roli w kultowym serialu Babie lato – Last of the Summer Wine. Miała 80 lat.

Smutne doniesienia z Wielkiej Brytanii. Juliette Kaplan nie żyje. Zmarła angielska aktorka, której ogromną popularność i uznanie zagranicznych widzów przyniosła rola Pearl Sibshaw w najdłużej emitowanym na świecie sitcomie BBC Last of the Summer Wine, który w Polsce emitowany był pod tytułem Babie lato. Juliette zagrała we wszystkich 31 seriach, które kręcono od 1973 roku do 2010.

Juliette Kaplan nie żyje

Informację o śmierci Juliette Kaplan potwierdziła agentka aktorki, która podziękowała „wszystkim, którzy przesłali swoją miłość i wsparcie tej nieustraszonej i niezwykle utalentowanej damie sitcomu”.

31 lipca do mediów trafiła informacja, że Kaplan ciężko choruje. Jak podaje Wikipedia, aktorka przegrała walkę z rakiem. Odeszła w wieku 80 lat.

Zobacz: Nie żyje gwiazda filmu o przygodach “Kevina”. Miał 84 lata

Kim była Juliette Kaplan?

Juliette Kaplan urodziła się 2 października 1939 roku w angielskim mieście Bournemouth. Wychowywała się w rodzinie żydowskiej, dzieciństwo spędziła w Południowej Afryce, gdzie jej ojciec pracował jako pilot.

Na małym ekranie zadebiutowała rolą w serialu Babie lato opowiadającym o mieszkańcach miasteczka Yorkshire. Publiczność może kojarzyć ją także z roli Agnes Tinker w Coronation Street. Jej dorobek artystyczny zamyka epizod w filmie You Are Whole, w którym wcieliła się w postać Pani Catberg.

Zobacz: Nie żyje gwiazda „Dynastii”. Przegrała walkę z rakiem


Juliette Kaplan nie żyje

Juliette Kaplan nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×