Krzysztof Kolberger był gejem. Córka aktora zrobiła coming out ojca po jego śmierci. „Jego partner jest dziadkiem mojego syna”

Julia Kolberger

Julia Kolberger

Córka Krzysztofa Kolbergera zdecydowała się udzielić wywiadu, w którym poruszyła temat homoseksualnej orientacji swojego ojca. O czym opowiedziała?

Julia Kolberger zdecydowała się udzielić bardzo szczerego wywiadu, który ukazał się w magazynie Replika. Jest ona córką zmarłego dekadę temu aktora Krzysztofa Kolbergera. Ukończył on warszawską PWST, a na scenie zadebiutował w latach 70. na deskach Teatru śląskiego. Od tamtej pory był związany ze światem filmu i teatru. Był też aktorem Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie zagrał między innymi w Dziadach, czy Weselu.

Realizował się też po drugiej stornie kamery i był znakomitym reżyserem. Przez wiele lat zmagał się jednak ze zdrowotnymi problemami. Wykryto u niego raka nerki. Dwukrotnie przeszedł operację. Po wielu latach walki nowotworem zmarł w 2011 roku. Jako oficjalną przyczynę śmierci aktora podano niewydolność krążenia.

Julia Kolberger potwierdza orientację Krzysztofa Kolbergera

Córka aktorka również poszła w jego ślady i związała swoją przyszłość ze światem filmu. Ostatnio zdecydowała się na bardzo szczery wywiad, w którym potwierdziła orientację ojca, a także opowiedziała, jak to jest być córką geja. Krzysztof był mężem aktorki Anny Romantowskiej, silniejsze jednak było jego uczucie do partnera. Córka aktora nawet po śmierci ojca utrzymuje kontakt z jego ukochanym, a jej syn traktuje go jak własnego dziadka.

Jestem do dziś bardzo zaprzyjaźniona z partnerem Taty, wspaniałym człowiekiem. To jest dziadek dla mojego syna – wyznała na łamach Repliki.

Aktorka nigdy nie wstydziła się tego, ze jej ojciec związany jest z mężczyzną. Wiedziała, że bardzo ją kocha i to było dla niej najważniejsze.

Jeśli się jest dzieckiem kochającego rodzica, to naprawdę orientacja rodzica jest bez znaczenia. I w drugą stronę: jeśli się kocha swoje dziecko, to orientacja dziecka też nie ma znaczenia. Jest OK być dzieckiem geja, dzieckiem lesbijki czy osoby transpłciowej. OK jest też być rodzicem geja, lesbijki i całego spektrum osób LGBT+, wszelkich seksualności i tożsamości płciowych. Przestańmy mieć z tym problem – apelowała.

Odważny wywiad nie odbył się bez powodu, Julia ma nadzieję, że być może wpłynie na kogoś, kto ma problem z odmienną orientacją najbliższej osoby.

Może ten wywiad przeczyta jakaś mama geja, która kochała się w moim tacie, a teraz jest przeświadczona, że ma problem z synem. I po przeczytaniu może inaczej spojrzy na własne dziecko. Dla takich mam, ojców, dla takich synów i córek zgodziłam się na ten wywiad – tłumaczy.

Miejmy nadzieję, że zwierzenia gwiazdy nie pójdą na marne i rzeczywiście wpłynie ona swoimi słowami, chociażby na jedną osobę.


Krzysztof Kolberger data urodzenia, wiek

Krzysztof Kolberger data urodzenia, wiek

Krzysztof Kolberger

Krzysztof Kolberger

Krzysztof Kolberger

Krzysztof Kolberger

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×