Szukaj

Nie żyje gwiazda „Gladiatora”. Aktor zmarł po długiej walce z chorobą

John Shrapnel nie żyje. Ceniony brytyjski aktor odszedł po długiej walce z chorobą nowotworową.
John Shrapnel nie żyje

John Shrapnel nie żyje

John Shrapnel nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat po długiej i wyniszczającej chorobie nowotworowej. Miał na swoim koncie wiele wybitnych kreacji w filmach i w teatrze.

John Shrapnel nie żyje

Media donoszą, że John Shrapnel zmarł w piątek, 14 lutego 2020 roku. Dopiero dziś informacje o jego śmierci zostały podane do wiadomości publicznej. Miał 77 lat. Pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Francescę oraz trójkę dzieci. Długo walczył z chorobą nowotworową. Niestety chęć życia i wola walki nie wystarczyły, żeby wygrać z rakiem.

Fani artysty mieli nadzieję, że uda mu się powrócić do zdrowia. Ubolewanie z powodu ogromnej straty wyrazili między innymi przedstawiciele brytyjskiego National Theatre, na którego deskach grał między innymi w Makbecie Szekspira.

W Polsce aktor znany jest przede wszystkim z ról w Notting Hill, Troi, czy też Gladiatorze.

John Shrapnel – kim był?

John Shrapnel urodził się w Birmingham w 1942 roku. Kształcił się w City of London School, niezależnej szkole dla chłopców, gdzie odkrył swój talent i zagrał Hamleta w szkolnej sztuce. Tak zaczęła się jego kariera.

Jego kariera filmowa obejmowała role w wielu filmach, w tym bardzo popularnych: 101 Dalmatyńczyków (1996), Notting Hill (1999), The Body (2001), Gladiator (2000), Troja (2004). Grywał w serialach, ale przede wszystkim był znany i ceniony jako aktor teatralny.

Zobacz także: Nie żyje gwiazda Alibabek. Przegrała walkę z chorobą – nie miała pieniędzy na leczenie


John Shrapnel nie żyje

John Shrapnel nie żyje

John Shrapnel nie żyje

John Shrapnel nie żyje

John Shrapnel nie żyje

John Shrapnel nie żyje

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×