Żona Jana Nowickiego udzieliła pierwszego wywiadu. Zdradziła prawdziwą przyczynę śmierci aktora. „To nie stało się nagle”

Jan Nowicki przyczyny śmierci

Jan Nowicki przyczyny śmierci

Żona Jana Nowickiego udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci aktora. Zdradziła, jak naprawdę odszedł jej mąż. To wyglądało zupełnie inaczej niż podawały media. 

Jan Nowicki zmarł 7 grudnia w swoim domu w miejscowości Krzewent w okolicach Włocławka. Jako pierwsze smutną dla fanów informację przekazały lokalne władze.

Odszedł śp. Jan Nowicki. Dzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki – wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala.

Odszedł śp. Jan NowickiDzisiejszej nocy odszedł od nas nagle w wieku 83 lat nasz rodak Jan Nowicki – wielki aktor, pisarz, Honorowy Obywatel Miasta Kowala.

Posted by Miasto Kowal on Wednesday, December 7, 2022

Aktor przez kilka dekad regularnie pojawiał się przed kamerami i na deskach teatru. W ostatnich latach postanowił przejść na zasłużoną od dawna emeryturę.Wrócił w rodzinne strony i tam zaszył się razem z ukochaną żoną. Jan Nowicki był bardzo związany z lokalną społecznością, a zaledwie kilka dni przed śmiercią uczestniczył w uroczystościach związanych z OSP.

Mam jeszcze „świeże” zdjęcia z soboty z Kowalu, gdzie Jan Nowicki był na promocji książki – 120 lat OSP Kowal. Był tam w w mundurze strażackim  – mówił radny dla portalu Nasze Miasto.

Podczas wydarzenia towarzyszyła mu także jego ukochana żona. Teraz zdradziła prawdziwą przyczynę śmierci aktora.

Żona Jana Nowickiego zdradza przyczynę śmierci aktora

Informacja o śmierci Jana Nowickiego była prawdziwym ciosem dla jego fanów, ale przede wszystkim dla najbliższej rodziny. W 2017 roku poślubił on Annę Kondratowicz. Wdowa po aktorze udzieliła pierwszego wywiadu, w którym opowiedziała o przyczynach jego śmierci. Nie było to nagłe wydarzenie, jak wcześniej opisywały to tabloidy. Ulubieniec widzów miał chorować już od dłuższego czasu.

To nie stało się nagle, bo od wielu lat chorował. Nie był zdrowym człowiekiem. Miał mnóstwo dolegliwości, ale to był gość z fasonem, charakterem, osobowością i nie epatował swoim cierpieniem. Nie cierpiał rozmawiać o chorobach, zwłaszcza publicznie. Uważał, że to jest bardzo nieeleganckie – powiedziała żona aktora w rozmowie z Faktem.

Zdementowała też wiadomości na temat tego, że jej mąż przeszedł operację kardiologiczną. Przekazała też, jaka była przyczyna śmierci.

Nie miał żadnej operacji kardiologicznej. Serce miał w niezłej formie. Natomiast miał miażdżycę, a ten planowany na połowę grudnia zabieg, miał udrożnić żyły i tętnice w prawej nodze. Lewą miał „naprawianą” w lipcu ubiegłego roku. Zmarł na zator sercowo-płucny. Niemniej jednak był to ogromny wstrząs. Palił 70 lat. Do końca. Kochał palić, kochał dobry alkohol, kochał smacznie zjeść. Był entuzjastą. Żył i – okazało się – umarł na swoich warunkach.

Jan Nowicki w chwili śmierci miał 83 lata. Został pochowany na cmentarzu w Kowalu, a w jego pogrzebie uczestniczyła cała plejada gwiazd i ogrom fanów.


Pogrzeb Jana Nowickiego

Pogrzeb Jana Nowickiego

Jan Nowicki i Halina Mlynkova

Jan Nowicki i Halina Mlynkova

Jan Nowicki na Narodowym czytaniu 2016

Jan Nowicki na Narodowym czytaniu 2016

Komentarze

  • misia pisze:

    Moją mamę położyła miażdżyca, pali 45 lat. Rzućcie!!!

  • Gość Toja pisze:

    Taki był, żył jak chciał i korzystał z używek. Nie nadużywał alkoholu, ale palił jak smok. Odszedł jak chciał.

  • martencja pisze:

    Zawsze myślałam, że konsekwencją palenia najczęściej jest rak płuc. Ale kilku moich znajomych palaczy ma ogromne problemy krążeniowe. Przede wszystkim miażdżycę. Tak kochani, na swoje zdrowie pracuje się całe życie. Palacze płacą majątek tylko po to , żeby mieć różne problemy w przyszłości…

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×