Wielka wpadka TVP podczas debaty prezydenckiej – wadliwy zegar obcinał czas kandydatom

Wybory Prezydencke 2020

Wybory Prezydencke 2020

TVP: trwa debata kandydatów na urząd prezydenta RP. Internauci zauważyli, że z zegara, podczas wypowiedzi startujących w wyborach, znika sekunda. O co chodzi?

Wybory prezydenckie 2020 zaplanowane są na 10 maja. Termin wciąż budzi sporo kontrowersji, a to ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Kadencja obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020.

Wybory mogą zakończyć się w I turze. Jednak jeśli żaden ze startujących kandydatów nie uzyska minimum połowy ważnie oddanych głosów, odbędzie się II tura wyborów, w której pozostanie dwóch kandydatów z największym poparciem. Ponowne głosowanie miałoby się odbyć 24 maja 2020. Obecnie trwa w TVP debata, podczas której kandydaci odpowiadają na pytania. Prowadzi ją Michał Adamczyk. Internauci zauważyli, że coś niepokojącego dzieje się z zegarem podczas poszczególnych wypowiedzi.

Debata prezydencka 2020 w TVP

W Programie 1 Telewizji Polskiej, TVP Info i TVP Polonia trwa debata kandydatów na urząd prezydenta RP. Prowadzi ją dziennikarz TVP Michał Adamczyk. Biorą w niej udział pretendenci do funkcji głowy państwa obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda, kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, kandydat Lewicy Robert Biedroń, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, Stanisław Żołtek, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski oraz Paweł Tanajno.

Bardzo szybko internauci obserwujący program zauważyli, że coś niepokojącego dzieje się z zegarem w studiu. Formuła jest taka, że prowadzący zadaje uczestnikom po pięć pytań, które dotyczą polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa, a każdy z kandydatów ma minutę na udzielenie odpowiedzi. Oglądający zauważyli, że zegar odliczający czas u kandydatów „przeskakuje” o sekundę. Dzieje się tak w przypadku wszystkich polityków, także urzędującego prezydenta. Udało się to uchwycić kilku użytkownikom Twittera, którzy nie omieszkali opublikować swoich spostrzeżeń.

 

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie i na jakich zasadach?

Po debacie kandydatów, która się obyła w TVP, pojawiło się ogłoszenie w sprawie tegorocznych wyborów. Wspólne oświadczenie wydali Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński. Wybory zostaną przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą.

W trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym – napisano.

Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji – napisano na profilu PiS.


Andrzej Duda spot wyborczy 2020

Andrzej Duda spot wyborczy 2020

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Paulina Kosiniak-Kamysz i Władysław Kosiniak-Kamysz

Paulina Kosiniak-Kamysz i Władysław Kosiniak-Kamysz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×