Nowe doniesienia ws. stanu Bogumiły Wander w dniu jej 79. urodzin. Szykuje się smutne świętowanie

Krzystof Baranowski i Bogumiła Wander

Krzystof Baranowski i Bogumiła Wander

Bogumiła Wander kończy 79 lat. Jej mąż Krzysztof Baranowski w nowym wywiadzie wyznał, jak obecnie czuje się jego żona. Co powiedział?

Bogumiła Wander jest legendą polskiej telewizji. Stylowa, z nienaganną dykcją, a do tego piękna, niemal codziennie witała się i żegnała z widzami TVP. Przez lata prowadziła także między innymi: Festiwal Piosenki Radzieckiej i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Świetnie sprawdzała się w formule na żywo.

W 2002 roku przeszła na zasłużoną emeryturę. Potem wyznała w jednej z rozmów, że bardzo tęskni za pracą i żałuje, że odeszła.

Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy, na okrągło, jak tylko mogę. To moje życie przecież, od młodych lat, przez wiele lat. Odeszłam na własne życzenie, może za szybko, tak mi się wydaje, bo mogłam przecież jeszcze dalej pracować.

Od jakiegoś czasu stan zdrowia Wander bardzo się pogorszył. Teraz o kondycji legendy telewizji media informuje mąż prezenterki. Krzysztof Baranowski cały czas odwiedza żonę w ośrodku opieki, do którego trafiła. Choroba prezenterki sprawiła jednak, że nie poznaje go.

Czuję potrzebę przebywania z żoną, choć to niczemu nie służy. To w niczym nie pomaga, bo ona mnie nie poznaje. To intymne sprawy, nie chcę ich rozdrapywać. […] Nie żałuję niczego, co było, ale żałuję tego, co mogło być – mówił ze smutkiem Krzysztof Baranowski.

Z okazji zbliżających się 79. urodzin Bogumiły Wander, przekazał nowe wieści na temat stanu żony.

Jak się obecnie czuje Bogumiła Wander?

Bogumiła Wander 7 października skończy 79 lat.

Jeszcze się nie zdecydowałem, czy kupię żonie kwiaty na urodziny, bo to może wyglądać na manifestację przed personelem. A w końcu chodzi o to, żeby obdarowana się poczuła lepiej, a żona się przez to lepiej nie poczuje – mówi w najnowszym wywiadzie dla faktu Krzysztof Baranowski.

I dodaje:

Za każdym razem jak ją odwiedzam, to coś kupuję, niekoniecznie z okazji urodzin.

Zdradził przy okazji, w jakim obecnie jest stanie:

Cały czas tak samo. Jest bardzo rozmowna. Zawsze tak było i pozostało, tylko teraz nie bardzo można zrozumieć, co chce powiedzieć. Lekarze nic nie mówią, prócz tego, że trudno oczekiwać zmian. Oczywiście żona jest na specyficznych lekach, ale w mojej ocenie można powiedzieć, że choroba się zatrzymała. Nie ma żadnej diagnozy, że będzie lepiej lub gorzej, po prostu trzeba czekać. Ale może Bogusia nie zauważa utrapień codziennych? Więc ten jej świat jest spokojny, a może nawet na swój sposób szczęśliwy.

Wyznał także, że ośrodek, w którym znajduje się Bogumiła Wander, sporo go kosztuje:

To spore wyzwanie dla mnie. Jeżdżę po Polsce na różne wieczory autorskie, żeby zarobić. Zastanawiam się jak zdobywać fundusze, ale to jest moja sprawa. I sam się krzątam wokół tego.

Pani Bogumile Wander życzymy wszystkiego najlepszego.


Bogumiła Wander

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander

Komentarze

 • Gość pisze:

  Niestety,może zapomnieć.Wiem co piszę bo miałam mamę,zmarła miesiąc temu prawie i też na to chorowała.Z tego się już nie wychodzi,choroba ta się pogłębia,ma etapy.W końcowym etapie chory już nie wstaje z łóżka i trzeba się opiekować jak dzieckiem.Nawet leczenie i konsultacje lekarza nie pomagają.U mamy trwało to 7 lat.Przez te lata patrzyłam jak ze sprawnej kobiety zmienia się i z czasem staje się coraz bardziej wymagająca i potrzebująca opieki.Kto nie ma pojęcia co to za choroba to nie jest w stanie sobie wyobrazić.A panią B Wander znam z tv jak zapowiadała programy.Choroba ta jest okropna Zmienia psychikę opiekuna i samego chorego.Bóg jeden wie co ta chora osoba czuje.Człowiek nie potrafi temu choremu pomóc i jest bezsilny i bezradny.

 • Gość pisze:

  Bardzo przykre.Pamiętam jaka to piękna kobieta była.I nawet nie chodzi o urodę bo ona przemija,starzejemy się wszyscy.Chodzi o zdrowie.Wiem jaka to okrutna choroba jest.Bardziej dla bliskich,bo chory człowiek zyje już w swoim świecie.

 • Gość pisze:

  To nie oglądaj! Zmusza Cię ktoś?!! A przede wszystkim nie komentuj z takim jadem!!

 • Gość pisze:

  Ta kobieta wygląda koszmarnie!!!!! powinni sobie już darować i nie zamęczać nas wszystkich informacjami o kobiecie której już nie ma! co nas to obchodzi, współczujemy ale to zupełnie nie nasza sprawa! skończyło się i nie ma co do tego wracać!!!!!!!!!!!!

 • Życzliwa pisze:

  Z okazji tak pięknych urodzin życzę Pani Bogumile wszystkiego najlepszego. Taka piękna kobieta i wspaniały mąż cieszyli nasze serca swoją miłością, szacunkiem i oddaniem przez wiele lat. Życzę każdej kobiecie takiego mężczyzny w swoim życiu. Niech Wasza miłość trwa pomimo przeszkód, a wierzę niezbicie, że tak ogromne uczucie jest w stanie uleczyć wszystko. Kobieta, która przeżyła takie cudowne chwile i była chyba najbardziej kochaną osobą na świecie nie może zapomnieć o człowieku, który pokazał jej na czym polega prawdziwa miłość. Niech się wiedzie, niech się szczęści, a wytrwałość pokona wszystkie przeciwności, o czym doskonale wie Pan Krzysztof. Dużo, dużo zdrówka, opieki Bożej i szczęścia z pełną świadomością życzę. Sto lat!!!

 • BOGUMIŁ pisze:

  Życzę P.Bogumile dużo zdrowia.

 • Gość pisze:

  No wiadomo że nic już się nie zmieni ,jeżeli już to na gorsze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×