Zmiany wśród prowadzących „Miasto kobiet”. Teraz to ona będzie gwiazdą show TVN Style

Kwaśniewska i Rogalska, Miasto kobiet

Kwaśniewska i Rogalska, Miasto kobiet

Miasto Kobiet z nową prowadzącą. Kto dołączył do obsady programu TVN Style? Kogo już nie zobaczymy? Kiedy startuje nowy sezon?

TVN Style po sześciu latach zdecydowało się reaktywować popularny format, jakim jest Miasto kobiet. Pierwszy odcinek kobiecego talk-show swoją premierę miał w 2004 roku. Na przestrzeni lat zmieniały się pory emisji i gospodynie. W przeszłości rozmowy na trudne tematy prowadziły Joanna Horodyńska, Beata Sadowska, Anna Czarnecka, Paulina Młynarska, Anna Maruszeczko, Anna Dziewit, Weronika Marczuk oraz Jolanta Pieńkowska. Po raz pierwszy emisję zawieszono w 2009 roku. Kolejne sezony wyświetlano nieprzerwanie w latach 2011-2015.

Reaktywowaną produkcję od 2021 roku prowadziły trzy dziennikarki: Marzena Rogalska, którą publiczność doskonale kojarzyła z poprzednich edycji programu, Aleksandra Kwaśniewska i aktywistka Olga Legosz. Ostatnia z wymienionych zdecydowała się opuścić obsadę, o czym poinformowała widzów i media we wrześniu. Długo nie czekaliśmy na wskazanie jej następczyni. Kto dołączył do obsady Miasta kobiet?

Miasto kobiet. Nowa prowadząca. Kim jest Ane Pižl?

Jesienią obok Kwaśniewskiej i Rogalskiej zobaczymy Anę Pižl. Kim jest nowa prowadząca Miasto kobiet?

Przede wszystkim kojarzona jest ze swojej działalności na Instagramie. W social mediach ma popularny profil edukacyjny @ane_ratownica, na którym opowiada o równości i szacunku dla różnorodności. Pižl zyskała spore grono sympatyków w czasie pandemii, gdy uczestniczyła w rozmowach dotyczących pracy ratowników medycznych. Aktywnie zachęcała Polaków do przyjmowania szczepionek na COVID-19.

Uwagę przykuwa jej oryginalne imię, które zmieniła na neutralne płciowo. Jak tłumaczy – w jej świecie orientacja i płeć nie mają żadnego znaczenia. Od 2003 roku uczestniczy w projektach dotyczących mniejszości seksualnych, tolerancji czy równości małżeńskiej.

Ane Pižl siedem lat temu założyła pierwszy kobiecy team ścigający się w regatach morskich na dużych jachtach, podnosząc tym samym temat sportów i zawodów stereotypowo postrzeganych jako „męskie”. Długo nie czekała na efekty. W 2017 roku z załogą stanęła na podium mistrzostw Polski, a następnie wzięła udział w mistrzostwach Europy. Jej pasją jest kitesurfing.

Miasto kobiet wraca na antenę TVN Style 2 października. W odcinku otwierającym nowy sezon gościć będzie Lara Gessler.


Ane Pižl – prowadząca Miasto kobiet

Ane Pižl – prowadząca Miasto kobiet

Ane Pižl – prowadząca Miasto kobiet

Ane Pižl – prowadząca Miasto kobiet

Ane Pižl – prowadząca Miasto kobiet

Ane Pižl – prowadząca Miasto kobiet

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×