Akcja filmu rozgrywać się będzie w latach 90. ubiegłego wieku. w Polsce, tuż po upadku komunizmu. Główne role zagrają Tomasz Kot, Joanna Kulig i Dawid Ogrodnik. Premiera Disco polo zaplanowana jest na przyszły rok.
Początki kapitalizmu to czasy wielkich karier i pięciominutowej sławy. Film opowiada historię od zera do bohatera. Mamy tu szybko osiągnięty sukces, upadek i wskrzeszenie. To wszystko oparte jest na kanwie westernu, aczkolwiek film westernem nie będzie. Uważam, że disco polo nie różni się specjalnie od muzyki, która zalewa większość stacji radiowych - powiedział dla Polskiego Radia reżyser Maciej Bochniak.