NewsyLuna może podbić Eurowizję 2024? Bukmacherzy nie mają wątpliwości

Luna może podbić Eurowizję 2024? Bukmacherzy nie mają wątpliwości

Oceniono szanse Luny na zwycięstwo w Eurowizji
Oceniono szanse Luny na zwycięstwo w Eurowizji
Źródło zdjęć: © KAPiF
22.02.2024 10:48

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami. Podczas majowego konkursu w Malmo, Polskę reprezentować będzie Luna. Wiadomo już, jak prezentują się notowania bukmacherów na wygraną naszej artystki. Czy ma szanse na ostateczny triumf?

Luna to niezwykle utalentowana, młoda piosenkarka. Od kilku już lat prężnie działa na polskim rynku muzycznym, jednak jej kariera dopiero teraz nabierze zawrotnego tempa. Została bowiem wybrana spośród około 200 artystów, którzy stanęli do walki w preselekcjach o występ na Eurowizji 2024. To właśnie jej piosenka "The Tower" najbardziej spodobała się jury Telewizji Polskiej, którzy zdecydowali, że to właśnie Luna ma największe szanse na sukces podczas majowego konkursu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy Luna jest faworytką bukmacherów? Szanse Polski na wygraną w Eurowizji 2024 zmalały

Jak co roku, kiedy znane są niemalże wszystkie utwory, które usłyszymy w konkursie Eurowizji, bukmacherzy wyłaniają faworytów do zwycięstwa. Nie inaczej jest w tym roku. Jeszcze do niedawna, kiedy nie wiadomo było, kto będzie reprezentował nasz kraj, szanse Polski oceniano na 16-18. miejsce. Kiedy to właśnie Luna została oficjalną reprezentantką naszego kraju szacunki bukmacherów nieco się zmieniły. Teraz według nich powinniśmy zająć 20. miejsce, a szanse na zwycięstwo wynoszą tylko 1%.

Kto wygra Eurowizję 2024? Wyłoniło się kilku faworytów

Zatem kogo stawia się w roli pretendenta do zwycięstwa Eurowizji 2024? Dużo mówi się o duecie z Ukrainy, Jerry Heil i Alyona Alyona, którzy wystąpią z piosenką "Teresa & Maria". Ich szanse na ostateczny triumf oscylują w granicach 18%. W dalszej kolejności, według bukmacherów o wygraną powalczą Włochy (8%), Chorwacja (7%), Szwecja (5%) czy Belgia (5%). A kto zamyka stawkę? Wśród krajów, które nie mają praktycznie żadnych szans na zwycięstwo, które wynosi mniej niż 1% wyróżnić należy Czechy, Albanię, Maltę oraz Mołdawię.

Szanse Luny na wygraną w Eurowizji 2024 nie są za wysokie
Szanse Luny na wygraną w Eurowizji 2024 nie są za wysokie© fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także