Jastrząb SerialeOto najlepsi serialowi lekarze. Zagłosuj na swojego ulubieńca w medycznym fartuchu! [SONDA]

Oto najlepsi serialowi lekarze. Zagłosuj na swojego ulubieńca w medycznym fartuchu! [SONDA]

Najlepsi serialowi lekarze. Zagłosuj na swojego ulubieńca w medycznym fartuchu! [SONDA]
Najlepsi serialowi lekarze. Zagłosuj na swojego ulubieńca w medycznym fartuchu! [SONDA]
Justyna Mazur

13.07.2019 19:31, aktual.: 13.07.2019 22:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doktor Wiktoria Consalida z Na dobre i na złe (Katarzyna Dąbrowska)

Urodziła się w Hiszpanii, lecz ma Polskie korzenia. W jako nastolatka romansowała z nauczycielem, czego owocem jest Blanka, dziewczyna wychowany przez rodziców Consalidy. Jest chirurgiem. Trafiła do Leśnej Góry jako stażystka, obecnie jest tam ordynatorem jednego z oddziałów. Zwolenniczka nowych technologii. Bywa opryskliwa wobec kolegów, czasem niemiła dla roszczeniowych pacjentów, ale zawsze ma serce na dłoni dla zagubionych starszych, bezbronnych. Jest pracoholiczką. Jeszcze nie ułożyła sobie ostatecznie życia osobistego. Jakiś czas temu zmarł jej ukochany ( Grzegorz Daukszewicz).

Doktor Michał Zych z W rytmie serca (Piotr Fronczewski)

Właściciel przychodni w Kazimierzu Dolnym. Jako lekarz pomógł Adamowi ( Mateusz Damięcki) przyjść na świat. Doktor Zych dba o zdrowie mieszkańców Kazimierza już od kilkudziesięciu lat. Mieszkańcy darzą go zaufaniem i szacunkiem. Od śmierci żony poświęca pracy każdą wolną chwilę i tego samego wymaga też od kolegów z przychodni. I może właśnie dlatego żaden z zatrudnianych przez niego lekarzy nie zostaje w Kazimierzu na dłużej....

Doktor Arkadiusz Ostrowski z Na Wspólnej (Marek Kalita)

Kardiolog bardzo skoncentrowany na sobie i swojej pracy – prawdopodobnie jest osobowością z lekkim spektrum zespołu Aspergera. Obecnie nie zauważa, że jego własna narzeczona Ewa (Ewa Gawryluk) jest chora na depresję! Miewał też okresy, że nadużywał środków przeciwbólowych. Kiedyś miał problemy z policją – oskarżono go o branie łapówek za dokonywanie przeszczepów. Teraz ma problemy z powodu śmierci pacjenta w jego klinice. Bywa opryskliwy, ale jest niezrównanym fachowcem i bardzo lojalnym szefem dla zmagającego się z alkoholizmem Kamila Hoffera ( Kazimierz Mazur)

Doktor Paweł Lubicz z Klanu (Tomasz Stockinger)

Jest chirurgiem plastycznym. Paweł zrezygnował z pracy w szpitalu, aby w poświęcić się rozwojowi prywatnej kliniki „EL-MED”, której jest współwłaścicielem. Szanowany fachowiec, uprzejmy i szarmancki wobec pacjentów, mimo własnego niełatwego życia. Gdy został wdowcem po Krystynie (Agnieszka Kotulanka), związał się ponownie ze swoją miłością swojego związku Wigą ( Dorota Kamińska). W dniu ślubu zasłabł i wykryto u niego białaczkę. Ale teraz znów jest szczęśliwy i pracuje, choć mniej niż dawniej.

Doktor Artur Rogowski z M jak miłość ( Robert Moskwa)

Artur jest internistą. Dzięki swojej pracy udało mu się nakłonić pielęgniarkę Marysię ( Małgorzata Pieńkowska) do małżeństwa, gdy owdowiała po Krzysztofie (Cezary Morawski). Jako lekarz jest wyjątkowo sumienny i stara się traktować każdego pacjenta indywidualnie. Często udaje m się zauważyć pierwsze symptomy choroby. Jest cenionym lekarzem pracującym w prywatnej przychodni, założonej przez Janusza Kotowicza ( Marek Kalita ), który wyjechał do Londynu.Artur jest zazwyczaj spokojnym, opanowanym i optymistycznie nastawionym do życia człowiekiem. Ćwiczy karate, gra na gitarze i tak jak Maria jest pasjonatem muzyki operowej. Praca nawet w tak małej miejscowości sprawia mu satysfakcję.

Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) z serialu "Na dobre i na złe"
Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska) i Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska) z serialu "Na dobre i na złe"
dr Zych (Piotr Fronczewski) z serialu "W rytmie serca"
dr Zych (Piotr Fronczewski) z serialu "W rytmie serca"
Kamil (Kazimierz Mazur), doktor Ostrowski (Marek Kalita) z "Na Wspólnej"
Kamil (Kazimierz Mazur), doktor Ostrowski (Marek Kalita) z "Na Wspólnej"
Klan, doktor Lubicz
Klan, doktor Lubicz
M jak miłość, Maria Rogowska (Małgorzata Pieńkowska), Artur Rogowski (Robert Moskwa)
M jak miłość, Maria Rogowska (Małgorzata Pieńkowska), Artur Rogowski (Robert Moskwa)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także