NewsyZnamy zwycięzcę Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12! To dopiero niespodzianka!

Znamy zwycięzcę Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12! To dopiero niespodzianka!

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12, kto wygrał?
Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12, kto wygrał?
Elwira Szczepańska
23.11.2019 23:48, aktualizacja: 24.11.2019 02:36

Twoja Twarz Brzmi Znajomo po raz dwunasty gościła na antenie Polsatu. Show wystartował 7 września i przez kolejne tygodnie bawił widzów. Gwiazdy wcielały się w znane i lubiane postaci polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, co było dla nich niemałym wyzwaniem.

Jak wyglądała rywalizacja w programie?

Polsat wyemitował ostatni odcinek 12. edycji muzycznego show Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Jurorzy: Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Walewska, Kacper Kuszewski i Paweł Królikowski, zadecydowali, kto wygrał bieżącą edycję.

O zwycięstwo w 12. edycji walczyli: Emilia Komarnicka-Klynstra, Ewelina Lisowska, Łukasz Zagrobelny i Adam Strycharczuk. To właśnie oni przez kilka ostatnich tygodni zebrali od jurorów największą liczbę punktów. Potykali się o 100 tysięcy złotych, które potem przeznaczą na cel charytatywny.

W sobotę wieczorem dowiedzieliśmy się, kto tym razem najbardziej przypadł do gustu jurorom show i wygrał główną nagrodę. W finałowym odcinku zaśpiewali nie tylko finaliści, ale i pozostali uczestnicy. Dwójka z nich wybrała naprawdę trudny numer, nie tylko pod względem wokalnym, ale i emocjonalnym: Katarzyna Ptasińska i Jeremi Sikorski. Wcielili się oni bowiem w Camilę Cabello i Shawna Mendesa. Ich występ był naprawdę uświetnieniem finału. Ewelina Ruckgaber i Robert Koszucki brawurowo wystąpili jako zespół Bolt.

Kto z nich okazał się najlepszy? Zwycięzcą 12. edycji show, po niezmiernie emocjonalnym wykonaniu piosenki Violetty Villas, został: Adam Strycharczuk!

IV miejsce - Łukasz Zagrobelny

III miejsce - Ewelina Lisowska

II miejsce - Emilia Komarnicka

Co zaśpiewali finaliści?

Emilia Komarnicka-Klynstra zaśpiewała piosenkę Edyty Gepert,  Ewelina Lisowska z brawurą zagrała Ritę Hayworth, Łukasz Zagrobelny wystąpił w utworze Eltona Johna, a Adam Strycharczuk wcielił się w Violettę Villas.

  • Kasia Ptasińska i Jeremi Siokorski - Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12
  • Ewelina Ruckgaber i Robert Koszucki jako Bolt
  • Emilia Komarnicka - finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12
  • Adam Strycharczuk - finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12
  • Ewelina Lisowska - finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12
  • Łukasz Zagrobelny - finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12
  • Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12
  • Kasia Ptasińska i Jeremi Siokorski - Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12
[1/8] Kasia Ptasińska i Jeremi Siokorski - Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 12
Zobacz także