Książulo zjadł "najdroższą drożdżówkę" w Polsce. "Mniejsza i wygląda GORZEJ"
Książulo zjadł "najdroższą drożdżówkę" w Polsce, co udokumentował na YouTubie. I choć wypiek mu posmakował, to miał wobec niej kilka uwag, zwłaszcza że wcześniej poszedł do innej cukierni, w której zapłacił mniej.
Szymon "Książulo" Nyczke opublikował na YouTubie swoją kolejną gastronomiczną recenzję. Tym razem ocenił drożdżówki z poziomkami, które kupił w dwóch różnych cukierniach: w jednej z nich wypiek z sezonowymi owocami kosztuje 39 zł, a w drugiej – aż 59,50 zł. Książulo przypomniał, że w drugim z miejsc był już rok temu, dlatego miał dodatkowe porównanie.
Córka Magdy Gessler zabrała głos w sprawie recenzji Książula
Książulo ocenił "najdroższą drożdżówkę" w Polsce. Kosztuje aż 60 zł
Książulo najpierw spróbował drożdżówki za 39zł i ocenił ją jako "przepyszną", choć miał drobne uwagi do kremu. Później skosztował "najdroższą drożdżówkę" w Polsce i już na wstępie zauważył, że jest "dużo mniejsza i wygląda dużo gorzej". Wtedy puścił wiadomość od właścicielki lokalu, która wyjaśniła mu, że zmieniła krem w drożdżówce i "dała ciastu rosnąć bardziej do góry, niż na boki, bo klienci im zgłaszali, że bardziej by chcieli, żeby ciasto było bardziej puchate". Książulo ocenił:
Ciasto jest bardzo dobre, mięciutkie, maślane. Jest bardzo podobnie delikatne, ale mam wrażenie, że wersja z [pierwszej cukierni] była bardziej miękka od spodu i bardziej się uginała na palcach.
"Ogólnie ta [z drugiej cukierni – red.] mi bardziej smakuje, bo jest bardziej poziomkowa, ale jest dużo mniejsza. Kurde, chyba poszedłbym tam, [do pierwszej cukierni – red.]... Nie wiem, czy ta różnica jest na tyle duża, żeby płacić 60 zł zamiast, i tak chorej ceny, czyli 40 zł (…), ale wtedy za giganta" – dodał.