NewsyKsiążę Karol oficjalnie poinformował o problemach ze zdrowiem. Wróciła choroba, z którą już raz wygrał walkę

Książę Karol oficjalnie poinformował o problemach ze zdrowiem. Wróciła choroba, z którą już raz wygrał walkę

Król  Karol
Król Karol
Sebastian
10.02.2022 13:45, aktualizacja: 10.02.2022 16:24

Książę Karol od 1952 roku jest przyszłym królem oraz pierworodnym synem królowej Elżbiety II i jej męża Filipa – księcia Edynburga, który zmarł w kwietniu ubiegłego roku tuż przed swoimi setnymi urodzinami. Książę Walii jest osobą, która najdłużej w historii rodziny królewskiej czeka na to, by zasiąść na tronie. Często angażuje się w działalność publiczną oraz charytatywną. Reprezentuje swoją matkę podczas uroczystych wydarzeń.

Książę Walii traci już jakiekolwiek nadzieje na to, że kiedykolwiek będzie dowodzić Wielką Brytanią. Jego matka, mimo że w tym roku skończy 96 lat, nie myśli o tym, by przekazać koronę w jego ręce.

W ostatnim czasie głośno jest o kłopotach zdrowotnych księcia Karola. Wszystko nasiliło się w sytuacjach stresowych. Mocno przeżył śmierć swojego ojca, a także przejmuje się stanem zdrowia królowej Elżbiety II. Wyjątkowo mocno odbił się na nim także dokument BBC 2 The Princes and the Press, w którym opisano napięte stosunki mediów z pałacem.

Karol jest wrażliwym człowiekiem, który zawsze traktował sprawy zbyt poważnie i osobiście, i naprawdę zaczyna zastanawiać się nad swoim zdrowiem. Trudno sobie wyobrazić, jak mógłby on dalej tak postępować, gdy obciążenie pracą zbiera swoje żniwo. Przed wstąpieniem na tron ​​– coś musi się zmienić – wyjawił informator New Idea.

Książę Karol drugi raz zachorował na COVID-19

Rzecznik Pałacu Buckingham poinformował, że następca tronu nie będzie obecny podczas najbliższych wydarzeń w Winchesterze.

Jego Wysokość jest głęboko rozczarowany, że nie może uczestniczyć w dzisiejszych wydarzeniach w Winchesterze i będzie szukał możliwości zmiany terminu swojej wizyty tak szybko, jak to możliwe.

W dalszej części ujawniono, że książę Karol musiał zostać odizolowany, ponieważ testy wskazały, że jest zakażony koronawirusem. Według zapewnień przedstawiciela rodziny królewskiej wiadomo, że ojciec Harry'ego i Williama przechodzi chorobę łagodnie dzięki szczepionce, którą przyjął w grudniu 2021 roku.

74-latek przeszedł COVID-19 także na samym początku pandemii w 2020 roku, kiedy nie było jeszcze opracowanej szczepionki.

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

Książę Karol - zdjęcie z wnukiem z 2015 roku
Książę Karol - zdjęcie z wnukiem z 2015 roku
Książę Karol i Boris Johnson
Książę Karol i Boris Johnson
Książę Karol opłakuje księcia Filipa
Książę Karol opłakuje księcia Filipa
Książę Karol opłakuje księcia Filipa
Książę Karol opłakuje księcia Filipa
Książę Karol podczas wywiadu
Książę Karol podczas wywiadu
Książę Karol wygłasza przemówienie
Książę Karol wygłasza przemówienie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także