NewsyKsiążę Harry wraca do Pałacu Kensington. Sprawa ma związek z księżną Dianą. Co na to William?

Książę Harry wraca do Pałacu Kensington. Sprawa ma związek z księżną Dianą. Co na to William?

księżna Diana, Harry i William
księżna Diana, Harry i William
Elwira Szczepańska
07.03.2021 23:30, aktualizacja: 08.03.2021 02:09

Podczas gdy rodzina królewska przygotowuje się na wzbudzający ogromne emocje dwugodzinny wywiad w CBS, w którym Harry'ego i Meghan Markle przepytywać będzie prawdziwa ikona amerykańskiej telewizji Oprah Winferey, informatorzy mówią, że młodszy syn Karola nie jest tym w ogóle przejęty, bo na głowie ma zupełnie inne sprawy.

Zresztą książę i księżna Sussex stwierdzili, że to będzie ich ostatnie słowo po odejściu z rodziny królewskiej na ten temat, a oni po emisji wywiadu zamierzają iść do przodu i realizować swoje plany.

Pewne jest już, że Harry szykuje się do powrotu do Pałacu Kensington. Z pewnością spotka się tam ze swoim bratem.

Książę Harry wraca do Pałacu Kensington

Wywiad Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym będzie emitowany w amerykańskiej telewizji CBS o godz. 2.00 czasu polskiego i wzbudza niesamowite emocje. Nie milkną komentarze, a większość z nich uderza w ciężarną żonę wnuka królowej Elżbiety II.

Małżonkowie, którzy przygotowują się na narodziny drugiego dziecka, postanowili w rozmowie po raz pierwszy opowiedzieć o kulisach odejścia z rodziny królewskiej i tym samym zamknąć ten temat. Wielu spodziewa się jednak, że Meghan wyciągnie nieprzyjemne fakty z pobytu na dworze.

Tymczasem wszystko to dzieje się w momencie, kiedy książę Harry i książę William przygotowują się do odsłonięcia pomnika ku czci swojej matki, księżnej Diany, jeszcze w tym roku.

Książęta Sussex i Cambridge będą mogli spotkać się w Pałacu Kensington, ponieważ uroczystość zaplanowana jest właśnie w tym miejscu na 1 lipca, w 60. urodziny ich matki. Harry nie wyobraża sobie, żeby mogło go nie być w ten dzień. Uważa odsłonięcie pomnika Diany za priorytet. W tej sprawie bracia trzymają wspólny front i zdaje się, że nic nie jest w stanie ich poróżnić.

Czuli, że to było coś, czego chcieli i musieli zrobić, ale teraz, kiedy to zrobili, czują, że została wyznaczona granica w tym rozdziale ich życia i chcą iść naprzód.

Nadal nie ma pewności, czy książę weźmie udział w innych nadchodzących wydarzeniach, takich jak Trooping the Colour 12 czerwca lub 100. urodziny księcia Edynburga 10 czerwca, jednak na pewno będzie 1 lipca w Pałacu Kensington.

Pomnik został zamówiony w celu uczczenia dwudziestej rocznicy śmierci księżnej Diany i uznania dla jej pozytywnego wpływu na Wielką Brytanię i na cały świat. Zostanie zainstalowany w Sunken Garden of Kensington Palace.

Ogłaszając projekt w 2017 r., książęta powiedzieli:

Minie 20 lat od śmierci naszej matki i nadszedł właściwy czas, aby uznać jej pozytywny wpływ na Wielką Brytanię i na cały świat za pomocą pomnika. Nasza matka miała wpływ na tak wiele istnień. Mamy nadzieję, że posąg pomoże wszystkim odwiedzającym Pałac Kensington zastanowić się nad jej życiem i dziedzictwem.

To piękna inicjatywa i wielu liczy, że spotkanie będzie tym, podczas którego bracia pojednają się i zapomną o wszystkich nieporozumieniach.

Książę Harry i ksążę William z księżną Dianą 1993 r.
Książę Harry i ksążę William z księżną Dianą 1993 r.
Harry i William premiera
Harry i William premiera
Książę William i książę Harry 2007 rok
Książę William i książę Harry 2007 rok
Książę William i książę Harry 2007 rok
Książę William i książę Harry 2007 rok
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także