NewsyKrzysztof Skiba rozlicza PiS. Padły mocne słowa o "reżimie Tuska"

Krzysztof Skiba rozlicza PiS. Padły mocne słowa o "reżimie Tuska"

Krzysztof Skiba w swoim stylu opisał to, co dzieje się w polityce
Krzysztof Skiba w swoim stylu opisał to, co dzieje się w polityce
Źródło zdjęć: © AKPA

21.06.2024 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejny raz Krzysztof Skiba zabrał głos w sprawie codzienności politycznej w naszym kraju. Tym razem pisze o "reżimie Tuska", w którym osoby związane z poprzednią władzą nie mają obecnie łatwo. Dostało się Magdalenie Ogórek, Danucie Holeckiej i politykom PiS.

Krzysztof Skiba to naczelny krytyk minionej władzy. Od kilku lat na swoich social mediach niezwykle często zabiera głos w sprawach związanych z polską sceną polityczną. Tym razem zwrócił uwagę na rozliczanie przez obecnego premiera, Donalda Tuska osób związanych z PiS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Krzysztof Skiba o "reżimie Tuska". Wylicza problemy polityków minionej władzy

W niezwykle obszernym i jak zwykle, prześmiewczym poście, Krzysztof Skiba nawiązał do ostatnich wyborów, wywołując Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego czy Daniela Obajtka. Dwóm pierwszym panom oberwało się za "ucieczkę" do Parlamentu Europejskiego po "prześladowaniach w kraju". Sporo poświęcił również byłemu prezesowi Orlenu, który - według Skiby - przez reżim Tuska był zmuszony przepisać majątek na rodzinę.

A głośna sprawa Kamińskiego i Wąsika, którzy przed represjami reżimu Rudego, musieli uciekać na chude posady do Brukseli, gdzie nikt im już nie da podsłuchów, a jedynie marne siedem tysięcy euro miesięcznie? - napisał prześmiewczo muzyk.

Krzysztof Skiba uderza w byłych dziennikarzy TVP

W rozważaniach Skiby można przeczytać również o dziennikarzach TVP, którzy zniknęli ze stacji wraz z pojawieniem się u sterów nowej władzy. Chodzi o Danutę Holecką, Michała Rachonia czy Magdalenę Ogórek. Pierwsza dwójka pracuje dziś w TV Republika, natomiast Ogórek pozostaje obecnie bez pracy. Muzyk nie oszczędził tej trójki, zaznaczając, że ich dobre czasy bezpowrotnie się skończyły.

A kryształowi bojownicy o prawdę tacy jak chociażby Magdalena Ogórek nie tylko zostali wyrzuceni z dnia na dzień z telewizji publicznej, ale także odcięci od swych prywatnych rzeczy. Ogórek zostawiła w TVP swoją pomadkę. Pewnie teraz korzysta z niej bezprawnie Beata Tadla lub Maciej Orłoś? - dodał Krzysztof Skiba.
Krzysztof Skiba pisze o "reżimie Tuska"
Krzysztof Skiba pisze o "reżimie Tuska"© fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także